Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem azt, hogy a...

Hogyan kezeljem azt, hogy a férjem és az öcsém összefogtak ellenem?

Figyelt kérdés

Az öcsém 1 hónapja ideköltözött, mert ebbe a városba fog egyetemre járni és munkát is talált. Amióta itt van, nagyon megértik egymást a férjemmel. A legnagyobb baj, hogy kitalálták, hogy minden este legyen főtt étel, mert otthon is így volt nálunk és férjeméknél is, és hogy ez milyen jó volt. Nem értik meg, hogy én 8-9 órákat dolgozok, anyám sosem dolgozott anyósom meg óvónő, vagy 10re jár dolgozni vagy fél 2-kor végez. És nem, nem vagyok hajlandó minden este munka után nekiállni főzőcskézni ahelyett, hogy a gyerekeinkkel foglalkoznék, mert ők most kitalálták hogy nekik nem jó a tegnapi.


A férjemmel egyre többet vitatkozunk ezen.


Mit tudnék tenni?


2014. szept. 6. 16:00
 11/93 A kérdező kommentje:

Az előre főzés sem jó, mert az akkor nem friss.


A férjemnek eddig teljesen rendben volt így, ahogy volt. Csak most az öcsém valahogy meghülyítette vagy nem tudom.

2014. szept. 6. 16:24
 12/93 anonim ***** válasza:
9%
Ah, lehet ugy elore fozni, hogy friss legyen :) Le kell fagyasztani, ennyi a titka. EN pl ha milanoit csinalok, mindig oriasi adagot keszitek, aztan kisebb adagokban lefagyasztom - igy mar csak tesztat kell kifozni hozza, az kb 15 perc. A masnapos etelt en sem szeretem, max atalakitva esszuk meg, de nkabb igyekszem ugy csinalni, hogy minden elfogyjon. Mondjuk ha nem szeretsz fozni, akkor ez se feltetlen fog mukodni... Hetvegen hogy oldjatok meg?
2014. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
4%

Igazuk van a párodéknak. A másnapos ételt senki nem szereti.

Egy vacsorát ellehet készíteni egy óra alatt, és közben a gyerekekkel is lehet foglalkozni. Nincs szükségük arra, hogy egész este az anyjukkal legyenek,

De az előző napi kaját is átlehet "alakítani" mássá, akkor még kevesebb idő kell rá.

A gyerekeid is szívesebben esznek friss ételt, mint az előző napi állott kaját.

Nem kell bonyolult vacsorákat főzni, a neten rengeteg gyors, és jó kaja van.

2014. szept. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 A kérdező kommentje:
Hétvégén főzök, abból szokott maradni hétfőre. Meg főzök kedden és csütörtökön 2 napra. Legalábbis eddig így volt.
2014. szept. 6. 16:34
 15/93 anonim ***** válasza:
11%
Es ezek az etelek, amiket ilyenkor fozol, nem fagyaszthatoak, vagy atalakithatoak?
2014. szept. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
93%

Öcsike kicsit elgondolkodhatna. Örüljön, hogy nem kell albérletért fizetnie, vagy kollégiumba költöznie, pofátlanság még ezek után "all-inclusive" ellátást kérnie ahelyett, hogy ő segítene be NEKED ott, ahol csak tud. A testvérét ne keverje össze az anyjával. Emellett pedig a férjed is sáros, mert ha az ember egyszer társat választott, akkor álljon ki mellette. Teljesen érthető, hogy a gyerekeid fontosabbak számodra, mint a plusz robot, csak mert a fiatalúrnak nem megfelelő a tegnapi étel.

A helyedben négyszemközt beszélnék öcsikével, hogy vagy befogja azt a hangárajtó p.fáját, és viselkedik, vagy költözhet ahová akar. Szintén négyszemközt pedig elmondanám a férjnek is, hogy ha hosszú távra tervezi a családi életet, akkor a társa mellé áll, és a gyerekei mellé, akiknek szükségük vagy az édesanyjukkal töltött minőségi időre. De ez én vagyok, más másképp reagálna.

2014. szept. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 A kérdező kommentje:

De, biztos fagyaszthatók és átalakíthatók. Ahogy a gyerekek sem lesznek lelki sérültek, ha nem foglalkozok velük állandóan. De NEKEM bőven elég ennyit főzni, még ez is sok. És NEKEM így is kevés a gyerekeimmel töltött idő, szeretnék többet lenni velük.


Nem az a kérdés, hogyan tudnék hatékonyabban főzni, hanem hogyan értessem meg a fiúkkal, hogy nem fogok.

2014. szept. 6. 16:37
 18/93 anonim ***** válasza:
15%

Bocs, hogy segiteni akartam.


Allj oda elejuk es kozold, hogy "Pisti, Jani, nem fogok minden este fozni, minden ugy marad, ahogy eddig vollt. Pont. "

2014. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerű: nyíltan. Elmondod, hogy az ő dolguk, milyen igényeik vannak, de felnőtt ember az igényei kielégítését nem mástól várja (sőt követeli), hanem maga tesz érte (megcsinálja, megfizeti vagy kiérdemli). Vagyis ha minden nap főtt kaját akar, és számodra a mondennapi főzés nem öröm, a következő lehetőségek vannak:

1. A fiúk főznek (minimum másnaponta).

2. Fizetnek egy bejárónőt, aki főz.

3. Átvesznek tőled más házimunkát, amit nem szeretsz, és ennek fejében főzöl naponta.

2014. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 anonim ***** válasza:
97%
A kisf@ßom is ki van már ezzel a főzés témával. Ki a f@ßhoz mentél hozzá, kérdező? Egy gyerekhez? Mert akkor lenne létjogosultsága annak, amit csinál. Tesót csuklás nélkül kidobnám, menjen ahova akar, a férjnek csak beígérném, oszt pislogjanak.
2014. szept. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!