Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem azt, hogy a...

Hogyan kezeljem azt, hogy a férjem és az öcsém összefogtak ellenem?

Figyelt kérdés

Az öcsém 1 hónapja ideköltözött, mert ebbe a városba fog egyetemre járni és munkát is talált. Amióta itt van, nagyon megértik egymást a férjemmel. A legnagyobb baj, hogy kitalálták, hogy minden este legyen főtt étel, mert otthon is így volt nálunk és férjeméknél is, és hogy ez milyen jó volt. Nem értik meg, hogy én 8-9 órákat dolgozok, anyám sosem dolgozott anyósom meg óvónő, vagy 10re jár dolgozni vagy fél 2-kor végez. És nem, nem vagyok hajlandó minden este munka után nekiállni főzőcskézni ahelyett, hogy a gyerekeinkkel foglalkoznék, mert ők most kitalálták hogy nekik nem jó a tegnapi.


A férjemmel egyre többet vitatkozunk ezen.


Mit tudnék tenni?


2014. szept. 6. 16:00
 61/93 anonim ***** válasza:
89%
Igen, kb. millió nő van, aki nem talál magának értelmesebb elfoglaltságot, pl. nyelvtanulás, zene, sport, továbbképzés, vagy csak a főzés megosztása a társaddal.
2014. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:
2%
Drága utolso, ha nekem szántad marhara melle fogtal. Eloszor is a fizets nem osztom meg a férjemmel, képes vagyok egyedül megoldani. Másrészt nyelvet tanulok es kapaszkodj meg: önkéntes munkát is végzek. Mondjuk nem ertem, hogy ezek mennyiben kapcsolódnak a főzéshez, de mindegy. Arra meg most se volt képes senki választ adni, hogy mi az az etel, amivel ket órán keresztul kell dolgozni.
2014. szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 anonim ***** válasza:
85%
És ha marad is abból, amit főzöl, akkor mit csináltok? Kidobjátok, mert fúúúúúj, tegnapi retkes kaja? Édes f@ßom....
2014. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 anonim ***** válasza:
25%
Nem, nem dobom ki. Eleg jol megtanultam kiszámolni az adagokat, többnyire minden elfogy. Ha marad, akkor vagy lefagyasztom, vagy másnap átalakító es anyosommal megesszük ebédre. :)
2014. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 anonim ***** válasza:
72%
"vagy másnap átalakító es anyosommal megesszük ebédre." Mi az, hogy átalakító???? Ah, mindegy. A kérdező azt írta, hogy nem vevők a lefagyasztásra, minden nap friss kell. De tudom, te minden nap háromszor is képes lennél frisset főzni.
2014. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim ***** válasza:
75%
Régen azt olvastam egy fórumon, hogy valaki kijelentette a férjének, hogy nem fog főzni, mert neki az a nők elnyomásának a szimbóluma és sarkalatos pontja. Ahogy itt egyesek nekitámadnak a kérdezőnek emiatt, már abszolút értem is, hogy miért mondta ezt.
2014. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim ***** válasza:
11%
Kedves utolso harom választ ado, látom nem megy az értő olvasas. Eloszor is nem a kérdezőnek irtam, hanem annak, aki azt irta, egy normalis etel elkészítése 2 ora. Érdeklődtem, hogy megis mi az, ami annyi ideig tart. Másodszor az, higy te akarsz vagy tudsz e fozni, marhara nem érdekel, emiatt nem kell visszamasznod a fara, max a stílusod miatt. A betű elutesem meg legyen a legnagyobb problema az életedben,
2014. szept. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 anonim ***** válasza:
100%
az alapanyagokat is vegyék meg ök mert 2 felnött férfit fött kajával ettetni minden nap drága dolog
2014. szept. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 A kérdező kommentje:

A férjemmel sikerült megbeszélni, hogy vagy marad a régi rend, vagy ők főznek. De akkor persze én a saját napjaimon kevesebbet főzök, hogy ne legyen kidobva.


Az öcsém viszont nagyon húzza a száját.


Jövő héten nem főzök, lesz itthon hideg kaja, csinálok salátát.

2014. szept. 7. 17:57
 70/93 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem tudom...

"Szupermaminak" üzenem:

Napi 10-12 órát dolgozom, hétvégén 6 órát. heti 7 nap. Hétközben nem főzök. Hétvégén ha van kedvem. Ha nincs, vagy rendelünk, vagy főz a férjem. Viszont azt a kevés időt, ami munka után marad "értékesen" töltjük el egymással.


Egyébként nagyon szeretek főzni. Két dolog miatt nem dobok össze valamit esténként.

1. A férjem szerint csak a húsos ételek az ételek.

2. Mint említettem nagyon szeretek főzni. Ezért szerintem a félóra alatt összedobott kaja az olyan is. Nem adom hozzá a nevem.


Továbbá, hogy mivel kell 2 órát dolgozni?

Hát figyelj. A legegyszerűbb egy pörkölt, mondjuk. Ha 1 kg húsból csinálod,(ez nálunk egy evésre elfogy) akkor kell hozzá 3 nagy fej hagyma, sok fokhagyma, paprika, paradicsom. Ezt mind felkockázod. Aztán felkockázod a húst is. A pörkölt alap nem úgy van, hogy megpirítom gyorsan a hagymát, rádobom a húst, aztán szevasz. Nézz utána, az nem pörkölt. A pörkölt alaphoz a hagymát, fokhagymát, paprikát, paradicsomot lassan párolod, úgy 20 percig. Aztán ráteszed a pirospaprikát, felengeded kevés vízzel, és visszasütöd. Aztán megint. Ezután kerül rá a hús, ami alsó hangon 50 perc alatt fő meg. És akkor még nincs köret. Ha ez mellé galuskát adsz, simán megvan a 2 óra.

2014. szept. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!