Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem azt, hogy a...

Hogyan kezeljem azt, hogy a férjem és az öcsém összefogtak ellenem?

Figyelt kérdés

Az öcsém 1 hónapja ideköltözött, mert ebbe a városba fog egyetemre járni és munkát is talált. Amióta itt van, nagyon megértik egymást a férjemmel. A legnagyobb baj, hogy kitalálták, hogy minden este legyen főtt étel, mert otthon is így volt nálunk és férjeméknél is, és hogy ez milyen jó volt. Nem értik meg, hogy én 8-9 órákat dolgozok, anyám sosem dolgozott anyósom meg óvónő, vagy 10re jár dolgozni vagy fél 2-kor végez. És nem, nem vagyok hajlandó minden este munka után nekiállni főzőcskézni ahelyett, hogy a gyerekeinkkel foglalkoznék, mert ők most kitalálták hogy nekik nem jó a tegnapi.


A férjemmel egyre többet vitatkozunk ezen.


Mit tudnék tenni?


2014. szept. 6. 16:00
 31/93 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy aki nem szeret főzni az már nem vágyhat családra.
2014. szept. 6. 17:25
 32/93 anonim ***** válasza:
96%
Nem vitatkoznék, öcsikét kivágnám, mint macskát dolgát végezni, férjemnek meg megmondanám, hogy nem, még mindig nem egy háztartási robot vagyok, és nem, nem vagyok hajlandó a gyerekeimmel töltött idő kárára minden este főzőcskézni. Ha neki ilyen kívánságai vannak, főzzön magának.
2014. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonim ***** válasza:
98%
32-es: Mert ez nem is így van! Ne hallgass erre a marcona fehérnépre, kérdező!
2014. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim válasza:
96%
miért nem küldöd el az öcséd?
2014. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 anonim ***** válasza:
97%
Amikor kettesben vagy az öcséddel, akkor beszélgess el vele. Vagy alkalmazkodik hozzád, és örül, hogy befogadtad (elvégre csak miattad van ott), vagy összeszedi a cuccait, és átköltözik a koliba. Az lakhatásért cserébe meg besegíthetne. Pl. elmegy bevásárolni, leviszi a szemetet, felporszívóz..stb. Legalább megtanulja, hogy az életben semmi sincs ingyen.
2014. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 anonim ***** válasza:
81%

A fagyasztott/melegített kaja sokkal trébb, mint az előző napi. Finnyás kis hercegnők.


Mellesleg attól, hogy valami meleg, nem lesz egészséges vagy jobb. Nem tudom, miért hiszik azt, hogy a főtt étel annyira szuper.

2014. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 anonim ***** válasza:
96%

Beszélgess el az öcséddel, a férjedtől meg kérdezd meg, hogy eddig miért volt jó neki az, hogy ritkábban főztél.

Annak a pár "kedves" válaszolónak akik meg itt lázonganak a dolog ellen szeretném megjegyezni, hogy egy feleség nem cseléd, érthető, hogy pihenni akar, és attól nem lesz rossz ember/anya/feleség, ha több napra főz, és nem főz minden nap friss adagokat. Attól, hogy valaki 12 óra munka mellett még elkezd főzni nem kötelező másnak is ezt tenni, inkább becsülendő, hogy a gyerekivel akar foglalkozni.

2014. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 anonim ***** válasza:
100%
Én el vagyok hűlve. Mivel utaznom is kell, átlagos nap este 6-ra érek haza, ez ugye már vacsoraidő. Na most, nálam egy főzés 2 óra, ha tényleg főzök- azaz nem számítom ide hogy 20 perc alatt csinálok egy tojásrántottát vagy fél óra alatt egy túrós tésztát vagy valamit. A gyorsan elkészülő tésztaféléket nem szereti a férjem, és húsfélét igényel, nem lakik jól ha nem kap elég húst, így nagy választék nincs, marad a hideg- sonka, szalámi, olyan ami laktató. 22 hónapos a gyerekem, folyton figyelni kell rá míg el nem alszik mert mindig valami olyant csinál, amit nem kellene. 7 óra mire megvacsizunk, elpakolok, stb, addigra már lassan fürdésidő, aztán kis játék, 8 után altatás, 9-re talán elaludt- én mikor reggel 5-kor vagy 6-kor kelek, nem tudok este 9 után nekiállni főzni hogy éjfélig ne legyen megállásom. Tudom, annak idején anyukám ezt csinálta, így megfőzött előre, de én képtelen vagyok, így is folyton fáradt vagyok mert ezt azt csinálok és máris éjfél mire alszom és 5 órát tudok aludni naponta. Én nem tudom hova beiktatni a főzést. Ismétlem, az nem főzés ha valaki tésztát főz ki vagy rántottát csinál, ezt én is megcsinálom/megcsinálnám csak a férjem általában inkább húsos felvágottakat enne. De egy főzeléket, pörköltet, levest stb megfőzni 2 óra legalább nekem. Erre csak hétvégén van idő. Fáj olvasnom hogy akkor én minek vállaltam családot... Ha otthon lennék, én is meg tudnám csinálni akár minden nap a főzést, de így munka mellett nem. Teljesen megértem a kérdezőt. Anyósom otthon volt, náluk az volt hogy ebédet főzött minden nap és este is abból ettek- persze az apának az volt csak a meleg étkezés a nap folyamán, a gyerekek ettek így 2szer is meleget. De nálunk a pici a bölcsiben eszik, a férjem is meleget ebédel. Egyszerűbb hideget vagy gyors ételeket enni, úgyis olyan rövid az idő ami a napból megmarad. Kíváncsi vagyok, a szuperanyuk mit csinálnak a kis örökmozgó picijükkel meg az éhes férjükkel amíg főznek, főleg hogy nem előre főznek másnapra, hanem frissen.
2014. szept. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/93 anonim ***** válasza:
100%
ott van két felnött ember heti 2-2 napot fözenek ök, majd ha ez megtörténik te is fözöl
2014. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
1%
Mi az, amit ket oran keresztul kell fozni?
2014. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!