Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sógornőm megsértődött mert...

Sógornőm megsértődött mert azt mondtam neki, hogy nem képes gyereket csinálni. Ki a hibás most?

Figyelt kérdés
Leszolta a gyerekem mert az hát bántotta a bátyám kutyáját (játszott vele) és hát megrugta a fiam. Erre fel Sógornőm rá kiáltott a fiamra,hogy fejeze be és én ezen úgy felhuztam magam,hogy le orditottam a fejét,és mivel ő azt mondta,hogy hát ő csak azért emelte fel a hangját a fiamra mert hirtelen meg ijedt ahogy látta mit tesz a fiam a kutyával,és hogy az én dolgom lenne,hogy megtanitsam a fiamnak hogy az állatokat nem bántjuk. Én ugy begurultam erre,hogy azt mondtam neki hogy fogja csak be a száját mert még gyereket se képes csinálni( évek óta próbálkoznak a bátyám-al) erre fel úgy megsértődött,hogy nem is beszél velem és a bátyám-at teljesen ellenem forditotta olyan szinten,hogy még nem is köszönnek nekem. Én csak a gyerekemet védtem mert nem tűrőm hogy bárki is fel emelje a hangját a gyerekemre. Most ki a hibás?
2016. szept. 30. 18:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/136 A kérdező kommentje:
Jó értem bunkó voltam, de csak azt az egy beszolást sajnálom a többi szerintem jogos volt
2016. szept. 30. 19:49
 42/136 anonim ***** válasza:
99%

Te.

Valami bizarr módon tahó vagy, hogy a gyereked nem tudod megnevelni hogyan viselkedjen, s ahelyett, hogy felismernéd ezt a problémád, s orvosolnád, helyette inkább vérig sértesz mást, aki lehet az ordítással megmentette a gyereked életét.


Volt jó pár kutyám (betegség, illetve öregkor vitte el mindet), illetve van is, s sokat játszok velük. De se gyerekként, se felnőttként soha nem rúgtam bele egyikbe se. Másfelől gyerekként sokat játszottak velem szüleim, illetve játszottak velem más gyerekek, de valahogy soha nem rugdostuk egymást.


Egyébiránt tök mindegy kié a kutya. A kutya egy állat, s a kutyák többsége bizony megvédi magát, ha bántják. Elég egy jól sikerült harapás mondjuk a gyereked egyik karjába, s olyan szöveti sérülése lesz, hogy élete végéig nyomorék lesz az egyik keze.

Ilyen esetben persze ki lenne a hibás? Persze a kutya, mert megharapta azt, aki belé rúgott.

2016. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/136 anonim ***** válasza:
97%
Te. Én úgy pofán vágtalak volna, hogy fal adja a másikat. Ha most a sürgősségin lennél a gyerekkel akkor meg az lenne a bajod.
2016. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/136 anonim ***** válasza:
99%
Gondolom, hogy az elnézéskérés, önreflexió, empátia, tapintat számodra nem túl ismerős fogalmak. Ennél már csak az szomorúbb, hogy a gyereked is olyan bunkó lesz, mint te, hisz már most is azt tanulja, hogy neki bármit lehet, mert az apja/anyja úgyis annak a fejét ordítja le, aki rászól.
2016. szept. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/136 anonim ***** válasza:
98%
Jogos az anyádnak a ******.
2016. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/136 anonim ***** válasza:
97%
Nézd kérdező, nem mondhatom hogy neked volt igazad. Ha a gyerek nem érti mit nem szabad egy állattal, ne hagyd hogy egyedül menjen a közelébe. Nem csak az állat, a gyereked is megszenvedi ha nem így teszel. Az állat ijedtében is védheti magát, rossz esetben örökre megnyomoríthatja a gyereket. Elkaphatta volna a gyereked kezét, az arcát, odalehetett volna a fiad szeme, csak azért mert nem voltál mellette. Lásd be hogy te hibáztál. A sógornőd megijedt, ezért reagált így-és lehet hogy éppen ezzel mentette meg a kisfiadat. ugyanis az állatok hajlamosak ledermedni ha hangosan szólnak rájuk- vagy a környezetükben. Talán ezen mólt hogy nem lett harapás a dolog vége.
2016. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/136 anonim ***** válasza:
99%
Kérlek mond, hogy mindezek után te azért elmondtad a gyereknek, hogy nem szabad állatokat rugdosni, ugye? Ugye?
2016. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/136 anonim ***** válasza:
99%
tudod, fialni a lőtéri kutya is tud, nem nagy dolog. Attól hogy tojtál, még senki vagy. Neveld meg azt a kölköt, mert ha nem fogod, majd az élet fogja, de az durva lesz!
2016. szept. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/136 anonim ***** válasza:
98%

Nagy az isten állatkertje... Csak azért mondom kérdező, hogy lásd mi történhetett volna. Nem rég olvastam, hogy ugyan így rokonlátogatáson volt egy család, és a kisgyerek addig addig nyúzta a macskát, hogy az oda kapott és a gyerek fél szemére megvakult. És ott is nemtörődöm anyuka volt a legjobban fölháborodva, és a rokonok voltak a hibásak...

Másik eset, ez nálunk történt. Nővéremék átjöttek a gyerekekkel sütögetni. Egyszer látom, hogy az egyik poronty áll föl a székre és túrna bele a még égő szénbe. Hirtelen rémületemben olyan erősen rántottam el, hogy elesett és nem, nem suttogtam, mikor rákiabáltam, hogy ne csinálja. Volt nagy sírás-rívás persze, de nővérem még meg is köszönte utána. Mert ő is úgy volt vele, hogy inkább legyen kicsit megszeppenve, minthogy rohanni keljen vele a sürgősségire, mert leégette a bőrt a fél kezéről.

2016. szept. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/136 anonim ***** válasza:
99%
Hát öregem, én még be is vertem volna a pofádat, hogy őszinte legyek... ha van egy csepp büszkeségük, akkor SOHA az életben többet nem áll veled szóba.
2016. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!