Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért probléma, ha pénzt...

Miért probléma, ha pénzt kérek a karácsonyi menühöz? Főleg ebben az esetben!

Figyelt kérdés

Tavaly a párom szüleivel és az egyik lánytestvérével és családjával megbeszéltük, hogy idén nálunk lesz a karácsonyi ebéd. Én főzők, mindenki hoz még magával valamit ha akar, de általában 6-7 emberre főzök, sütök, szóval nekik nem kell hogy gonjuk legyen rá. Most viszont, a másik két testvére is bejelentette, hogy lejönnek vidékre, ami plussz 7 személyt jelent. Én erre egyáltalán nem számítottam, mert 6 év alatt egyik karácsonyon sem voltak jelen. Megijedtem és mentem anyósomhoz, gondolván, hogy ő majd megért, és akkor meg tudjuk beszélni a karácsonyi dolgokat..



Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját, mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van... Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget.

A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját...


Ezután már telefonált a másik gyerekének, hogy én milyen smucig vagyok és mekkora pénzsóher, meg munkamániás, pedig mennyi pénz van a számlámon....


Ekkor én is kiakadtam. Jól összevesztem vele. Semmi köze ahhoz, hogy azt én mire teszem félre (orvosi operációra, de ez most nem is érdekes) .


Miután csillapodtak a kedélyek, az egyik rokon felajánlotta, hogy rendeljünk egy étteremből 3eft/fő. Annak meg tapsolt a mama, hogy hú de szuper ötlet.


Tehát, ha nekem adják ide a 3ezerft/család az nem oké.... ha étterem, akkor 3e/fő az tök rendbe van....


Totál kiakadtam. Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni...


Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család? Nem pedig játszmázni hülyeségeken....


2018. nov. 20. 11:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/102 anonim ***** válasza:
100%
Küldj el mindenkit a fszba!
2018. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/102 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem egy szerencsés dolog még 7 embert berendelni valaki máshoz, ezt is mondhattad volna a mamának. Nálad most ő is vendég, tehát nem teheti meg azt, mint előző években, hogy mindenkit tárt karokkal vár a te kontódra.

Ugyanakkor te vállaltad ezt a vacsorát, és az tény és való, hogy ha az ember vendégséget tart, akkor nem lehet kiszámolni minden fejadagot, hogy ki mennyit fog enni, meg nem lehet csak egyfajta étel az asztalon, mert mindenkinek más az ízlése.

Nálunk minden évben többször is vannak ilyen nagy összeröffenések, de mivel családon belül vagyunk, ilyenkor mindenki hoz valamit. Van, aki egy-két üveg üdítőt, valaki pezsgőt, bort, megint valaki más egy tál sós rágcsálnivalót, és az idősebbek, nagyszülők például, készítenek egy tálca süteményt, amivel nekem azonnal könnyebb dolgom van, mert letudom a desszertet is. A levest jó nagy kondérban főzöm, a főételt pedig úgy választom ki a szakácskönyvből, hogy lehetőleg ne egyemberes adagok legyenek belőle, hanem kinek több, kinek kevesebb, ezt már eldöntik ők.

Persze ha ez mégis gond nálad, akkor pakold ki az ételt előre tányérokra, és úgy szolgáld fel. Így nem fogja senki kiszedni az utolsó csirkecombot, amikor még hárman állnak sorba érte az asztal mellett.

2019. máj. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!