Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért probléma, ha pénzt...

Miért probléma, ha pénzt kérek a karácsonyi menühöz? Főleg ebben az esetben!

Figyelt kérdés

Tavaly a párom szüleivel és az egyik lánytestvérével és családjával megbeszéltük, hogy idén nálunk lesz a karácsonyi ebéd. Én főzők, mindenki hoz még magával valamit ha akar, de általában 6-7 emberre főzök, sütök, szóval nekik nem kell hogy gonjuk legyen rá. Most viszont, a másik két testvére is bejelentette, hogy lejönnek vidékre, ami plussz 7 személyt jelent. Én erre egyáltalán nem számítottam, mert 6 év alatt egyik karácsonyon sem voltak jelen. Megijedtem és mentem anyósomhoz, gondolván, hogy ő majd megért, és akkor meg tudjuk beszélni a karácsonyi dolgokat..



Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját, mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van... Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget.

A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját...


Ezután már telefonált a másik gyerekének, hogy én milyen smucig vagyok és mekkora pénzsóher, meg munkamániás, pedig mennyi pénz van a számlámon....


Ekkor én is kiakadtam. Jól összevesztem vele. Semmi köze ahhoz, hogy azt én mire teszem félre (orvosi operációra, de ez most nem is érdekes) .


Miután csillapodtak a kedélyek, az egyik rokon felajánlotta, hogy rendeljünk egy étteremből 3eft/fő. Annak meg tapsolt a mama, hogy hú de szuper ötlet.


Tehát, ha nekem adják ide a 3ezerft/család az nem oké.... ha étterem, akkor 3e/fő az tök rendbe van....


Totál kiakadtam. Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni...


Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család? Nem pedig játszmázni hülyeségeken....


2018. nov. 20. 11:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/102 anonim ***** válasza:
65%
én az anyósoddal jól összevesznék. mekkora egy gané! utálom az ilyen embereket. elvárja hogy sürögj forogj csinálj vendéglőt a saját kontódra, de ha valami segítséget kérsz akkor leüvölt. elküldtem volna melegebb éghajlatra az tuti. egyébként is hogy képzeli hogy ordít? remélem mondtad neki hogy kussoljon be!
2018. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/102 anonim ***** válasza:
17%

19

Igen, elmeHET 45 ezer ft. ÉS ennek a töredékéből is meg lehet oldani. Az emberek ennyiből szokták.


De tudom, ezen az oldalon nem szokás számolni.

2018. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/102 anonim ***** válasza:
43%
Én csak azt nem értem, hogy akikre nem szívesen főzök, azt miért kell fogadni a saját otthonodban karácsonykor? 6 éve telibesz*rjátok egymást, de azért karácsonykor majd ti megmutatjátok, mennyire egy család vagytok. Nem muci, ti idegenek vagytok. Nem kell pénzt szedni a többi embertől, akinek még nem tetszik, nem megy. Kész. Bírom, amikor valaki hisztizik, közben meg az orra előtt van a megoldás.
2018. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/102 anonim ***** válasza:
21%
At lehet azt a menüt úgy alakítani, hogy az eredeti keretbe bele férjen anyagilag. Max büfé lesz leülős vacsora helyett. Tökéletes az is.
2018. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/102 anonim ***** válasza:
23%

Nincs eleg bajod kell ez neked ?

Helyedben elutaznek es tennek az egesz bandara

A karacsony ne legyen a zabalas unnepe

Menut egyszerure csinald inkabb adakozzatok a szegenyeknek

2018. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/102 anonim ***** válasza:
92%

18-ra:

Nekem az jött le, hogy 6 éven át, amikor kérdezőek megbeszélték, hogy kinél jöjjenek össze karácsonykor, ezzel a két testvérrel (és családjukkal) nem kellett számolni. Hogy a viszony milyen, azt nem tudom, de logikus, hogy most se számított arra se a kérdező, se anyósa, hogy jön ez a két testvér.


Mint írtad:

"Nem hinném, hogy hozzájuk mennének, hanem a szülőkhöz, de most nem a szülőknél lesz az ebéd."

Nyilván először a szülőknek szóltak, hogy mennének. Normális ember a szülők helyében erre kétfélét válaszolhat:

1. Ne (aznapra) gyertek, mert nem leszünk itthon. Meghívásunk van X-ékhez.

2. Van egy meghívásunk X-ékhez, de akkor beszélek velük, hogy inkább mégis minálunk jöjjünk össze.


Egyvalamit nem mondhat: "X-ék meghívtak minket ebédre, gyertek ti is oda."


Illetve kultúrlény (még ha ilyet is mondanának neki), minimum egyeztet az illető családdal, hogy egyáltalán mehetnek-e, elférnek-e, miben tudnának segíteni, mit vigyenek, hogy könnyítsenek a háziasszony terhein.


Szóval szerintem jó bunkó az a két testvér, de az anyós is.

2018. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/102 szántóvető ***** válasza:
67%
"Max büfé lesz leülős vacsora helyett. Tökéletes az is."-vagy tarhonyás rizs kiporciózva,víz meg folyik a csapból.
2018. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/102 anonim ***** válasza:
30%

„szántóvető nevű felhasználó válasza:

"Max büfé lesz leülős vacsora helyett. Tökéletes az is."-vagy tarhonyás rizs kiporciózva,víz meg folyik a csapból.„


Még az is jobban esne, mint hogy pénzt kérjen tőlem a testvérem, ha látni akarom őt karácsonykor... belépti díj a testvéremnek, amit lezabálhatok... hát inkább olcsó kaja és szeretet vegyen körül, mint egy kapzsi szuka, meg finomságok.

2018. nov. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/102 anonim ***** válasza:
17%
Nincs undorítóbb dolog a Karácsonynál...
2018. nov. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/102 szántóvető ***** válasza:
88%
28-as nem azért kér pénzt hogy láthasson.majd egyszer próbáld ki,láss vendégül 15 főt normálisan ahogy illik és akkor rájösz hogy ez mennyire költséges tud lenni.
2018. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!