Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért probléma, ha pénzt...

Miért probléma, ha pénzt kérek a karácsonyi menühöz? Főleg ebben az esetben!

Figyelt kérdés

Tavaly a párom szüleivel és az egyik lánytestvérével és családjával megbeszéltük, hogy idén nálunk lesz a karácsonyi ebéd. Én főzők, mindenki hoz még magával valamit ha akar, de általában 6-7 emberre főzök, sütök, szóval nekik nem kell hogy gonjuk legyen rá. Most viszont, a másik két testvére is bejelentette, hogy lejönnek vidékre, ami plussz 7 személyt jelent. Én erre egyáltalán nem számítottam, mert 6 év alatt egyik karácsonyon sem voltak jelen. Megijedtem és mentem anyósomhoz, gondolván, hogy ő majd megért, és akkor meg tudjuk beszélni a karácsonyi dolgokat..



Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját, mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van... Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget.

A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját...


Ezután már telefonált a másik gyerekének, hogy én milyen smucig vagyok és mekkora pénzsóher, meg munkamániás, pedig mennyi pénz van a számlámon....


Ekkor én is kiakadtam. Jól összevesztem vele. Semmi köze ahhoz, hogy azt én mire teszem félre (orvosi operációra, de ez most nem is érdekes) .


Miután csillapodtak a kedélyek, az egyik rokon felajánlotta, hogy rendeljünk egy étteremből 3eft/fő. Annak meg tapsolt a mama, hogy hú de szuper ötlet.


Tehát, ha nekem adják ide a 3ezerft/család az nem oké.... ha étterem, akkor 3e/fő az tök rendbe van....


Totál kiakadtam. Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni...


Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család? Nem pedig játszmázni hülyeségeken....


2018. nov. 20. 11:37
 61/102 szántóvető ***** válasza:
78%
54-es ez tényleg király.márcsak össze kell számolni hogy mibe kerül mindez 15 főre,üdítővel meg piával.
2018. nov. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/102 szántóvető ***** válasza:
13%
58-as az ugye megvan hogy a kedves nyanya kezdte az egészet?ő kevert,mint ahogy az általában lenni szokott.
2018. nov. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
12%
De, a nők is esznek, de az átlag férfinek a hús az étel, a tobbincsak desszert. De jó, hogy ebbe is bele kell kötni. Más kérdés?
2018. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
63%

Szantoveto!


138 eurót fizettem az alapanyagokért. Benne van az üdítő is. Alkoholt nem nagyon isznak, ha mégis, az van itthon. Más kérdés ?

2018. nov. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 anonim ***** válasza:
78%
Ja, nem 15en leszünk, hanem 17en
2018. nov. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 anonim ***** válasza:
79%
Én a szusit szeretem, ha valaki meg akar hívni. És hálapénzre gyűjtök.
2018. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
29%
"Ha anyósod van, akkor férjed is!" - Ez mondjuk nem biztos. Egyébként meg "páromról" ír, nem férjről. De az is lehet, hogy azóta meghalt (most hallottam egyszerre négy halálesetről, ez van rám ilyen hatással, bocsánat)...
2018. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 szántóvető ***** válasza:
27%
más kérdés nincs.sejtettem hogy a 3e Ft családonként nem a lehúzós kategória.
2018. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
86%

"A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját..."


Mondtam volna erre, hogy ez tök jó ötlet, akkor legyen így és én hozok (étel neve, amit akarsz) egy tállal szívesen. És mosolyogva beszélgettem volna tovább.


Aki mártírkodni akar, mert 70 éve így él, mint az anyósod, az egye meg, amit főzött.:)

2018. nov. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
70%
engem az érdekelne a férjed vajon mit szólt hozzá, és hogy beszélt e az anyukája fejével. nyilván nem szép dolog pénzt kérni karácsonyra, de így leordítani a saját fia feleségét se. amúgy szerintem is ki lehet hozni simán nem túl drágán. mi mindig 13-an voltunk (mi öten, unokatestvéremék is öten, mama, papa, dédimama), és nagymamám mindent megcsinált, volt ötféle süti, tízféle főétel, innivalók, papa pálinkája meg többféle alkohol is. és ezt minden évben bevállalja még mindig (már nincsenek annyian mert pl én is külföldön élek, nem megyek vissza magyarba decemberben se), pedig elég esélyes hogy kevesebb pénze van mint neked. ha én bevállalnám, nem lenne pofám pénzt kunyizni, hanem fognám magam és vennék egy kis extra kaját. ilyenre amúgy szerintem számítani is kell, hogy random rokon beállít, mert a karácsony néhányakban ilyen agybajt vált ki és azt hiszi hogy az a nap hú de különleges és kedve szottyan a családja nyakára telepedni két napig. ez van. inkább máskor ne vállald be ha neked ez nem megy.
2018. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!