Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért probléma, ha pénzt...

Miért probléma, ha pénzt kérek a karácsonyi menühöz? Főleg ebben az esetben!

Figyelt kérdés

Tavaly a párom szüleivel és az egyik lánytestvérével és családjával megbeszéltük, hogy idén nálunk lesz a karácsonyi ebéd. Én főzők, mindenki hoz még magával valamit ha akar, de általában 6-7 emberre főzök, sütök, szóval nekik nem kell hogy gonjuk legyen rá. Most viszont, a másik két testvére is bejelentette, hogy lejönnek vidékre, ami plussz 7 személyt jelent. Én erre egyáltalán nem számítottam, mert 6 év alatt egyik karácsonyon sem voltak jelen. Megijedtem és mentem anyósomhoz, gondolván, hogy ő majd megért, és akkor meg tudjuk beszélni a karácsonyi dolgokat..



Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját, mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van... Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget.

A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját...


Ezután már telefonált a másik gyerekének, hogy én milyen smucig vagyok és mekkora pénzsóher, meg munkamániás, pedig mennyi pénz van a számlámon....


Ekkor én is kiakadtam. Jól összevesztem vele. Semmi köze ahhoz, hogy azt én mire teszem félre (orvosi operációra, de ez most nem is érdekes) .


Miután csillapodtak a kedélyek, az egyik rokon felajánlotta, hogy rendeljünk egy étteremből 3eft/fő. Annak meg tapsolt a mama, hogy hú de szuper ötlet.


Tehát, ha nekem adják ide a 3ezerft/család az nem oké.... ha étterem, akkor 3e/fő az tök rendbe van....


Totál kiakadtam. Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni...


Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család? Nem pedig játszmázni hülyeségeken....


2018. nov. 20. 11:37
 71/102 anonim ***** válasza:
24%
és mindenki vitt haza még másnapra elég kaját is, szóval az simán elég lett volna 17 emberre is.
2018. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 anonim ***** válasza:
50%

Szantoveto !


5 forint is lehúzós, ha vendégektől varja el az ember. Nálunk nem kell fizetni, ha vendégségbe jön valaki. Akkor sem, ha váratlan vendég. De pl az ismeretségi körben van ahol csak a szűk család 30 fő körüli, ők pl összedobjak a karácsonyi vacsora árát évek óta és a hölgy tagok a nagymamával együtt készítik el. Náluk ez a szokás.

2018. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/102 anonim ***** válasza:
35%

Egyikőtök sem jó konfliktuskezelő. Ezt szögezzük le, mindegy, hogy kinek van igaza.


Miért nem csináltok batyus karácsonyt? Ha jól értem 3 család ül össze plusz a férjed édesanyja. 4 család megbeszélhetné, hogy ki mit készít, ki mit hoz. Megbeszélnétek a menüt és mindenkire, csak 1-2 fogás jutna maximum. Miért ilyen nehéz emberi módon viselkedni egy családban?

2018. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/102 anonim ***** válasza:
72%
Kérdezőnek van igaza. Ő becsülettel elvàllalt 6 embert, akiknél màr ő is karàcsonyozott, vagy akikkel együtt. Semmi szàndéka nem volt pénzt kérni. Na de hogy hîvatlanul odamegy 7 vadidegen, akik még egy pohàr vîzzel nem kînàltàk meg kérdezőt és ő ilyeneket zabàltasson az sok. Nekem ne adja elő senki, hogy 6 embert ugyanannyi pénzből lehet tisztességesen vendégül làtni, mint 13 embert. És igen, szàmît, mert eddig se karàcsonyoztak velük, minek kérdezőnek kéne ezt a nyakàba venni. Akkor az eltünt rokonok újévkor hîvjàk meg magukhoz a 6 főt + kérdezőéket. 13 emberre főzni, mosogatni stb hatalmas meló. Idö energia pénz. És igen egy összetartó csalàdban hoz àldozatot az ember, de hogy x éve karàcsonykor le van sza*va a fejük, majd mert idén kegyeztetnek jönni, kérdező tegyen bele több pénzt, időt, energiàt? Miért is?? őt ezek az emberek mikor làttàk vendégül, vagy fogjàk? Ja meg még van egy problémàs glutenmentes annak külön kell főzni, a gluténmentes hozzàvalók duplaannyiba kerülnek, meg még minimum egy adag ételt főzzön külön stb. Az étteremben, ha lefoglalok karàcsonyra egy asztalt 6 före (ünnep, telthàz) oda se lehet 13-an menni, hogy bocs jöttem. Meg ha megrendelek 24-ére 6 adag kajàt se lehet utolsó pillanatban jajj bocs 13-főre kell... Ergo étterem, szolgàltatàs és ott is keretek vannak. Nemhogy egy csalàdban, 7 ember, akik eddig senki felé se néztek karàcsonykor, most csicskàztatnà kérdezöt mert ők jönnek. Nàlam hamar lezàrulna a gond,mert ha nem felhîvnànak, mint normàlisék, hogy szeretnénk jönni, jöhetünk? Hanem kijelentenék, hogy akkor jövünk, mondanàm, hogy oké, csak nem ide. Akkor sztem 0 forinttal szàlljatok be idén az anyósnàl lévö 13 fős+ti karàcsonyba. Ne vigyen senki semmilyen kajàt egy fűszàlat se. Csak menjetek oda mind, zabàljatok aztàn hagyjàtok ott cakli pakli mindennel, pakoljon, mosogasson el egyedül. Ja és fizessen mindent. Mivel ugye tőled kérdező anyóspajti ezt vàrja, gondolom ha te lemondod ő ilyen feltételekkel is tapsikolva àtvàllalja, hiszen ez tök normàlis igy szerinte. És gondolom nem vàr el tőled olyat, amit maga örömmel meg ne tenne. :)
2018. nov. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/102 anonim ***** válasza:
7%
Hiába nulláztok, ok, a xanaxozast lehagyva, a lelketek melyen az érzitek amit leírtam.
2018. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/102 anonim ***** válasza:
80%

Mi karácsonykor a nagyszüleimnél szoktunk összejönni. Közösen összesobjuk a pénzt, vagy megbeszéljük ki mit vesz meg.

Esetleg ki felel a sütikért.


10-12 embert nem olyan olcsó rendesen jól lakatni... Nem ám mellé még plussz 7-8 főt.

2018. nov. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/102 anonim ***** válasza:
71%

Szenteste lanyommal, nővérével (feltesok de nalam van amiota szetmentunk az apjával) vagyok.

Első nap Étterembe megyünk...en, lányom, anyám es apám, nővérem és sógorom, papam és nagybatyam meg mamám. Aztan kicsit anyameknal vagyunk.

Masnap párommal vagyok. És ennyi a karácsony.

Apam tesója es felesége meg két gyereke megy karácsony masnapjan anyamekhoz. Rajuk én nem vagyok kíváncsi.

Mi nem vinyolitjuk tul. Akivel akarok úgyis talalkszom.

2018. nov. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 anonim ***** válasza:
75%

De jokerdest tettel fol!


Szerintem igazad van! En is igy jartam volna el. Az elso 4 oldalig jutottem el a valaszokban es itt nagyon keveseknek megy az erto olvasas, es sokminden folott az is siklanak: ezert itt egy reszletes valasz neked bekezdeseid elejet idezve:

"Tavaly a párom szüleivel és az egyik lánytestvérével és családjával ..."


En is megijednek, mert 6-7 emberre vagy még plusz 2 csaladra (7 fot irsz) (osszesen 14 fo) tenyleg nem ugyanaz fozni. Nekem nagyon faraszto lenne, edenyem se lenne eleg es eleg nagyok masreszt a toltottkaposzta receptem es a hozza valo labosom 8 fore jo maximum, a huslevesnek valo fazekam is csak egy van es abban nem tudnek 14 fore fozni stb. Irod videkre lemennek...videken a fizetesek joval alacsonyabbak mint Budapesten ezt tudom. Az elelmiszer a boltokban vszont sokszor bp-en olcsobb.

Es ugybar azt irod te sutsz/fozol...szivas lenne. Megertelek.



"Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját, mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van... Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget." Na efolott siklottak el sokan. Ez egy teljesen normalis keres mi is ezt szoktuk nagy unnepekkor, elore le is szoktuk osztani melyik csalad, par mit hoz van aki a levest, van aki a toltottkaposztat van aki hust sut van aki sutit. Elore le lehet ezt beszelni. Erdekes neked legyen idod fozoscskezni osszesen 14 fore, amikor elotte csak 7 fot vallaltal volna be, es itt a valaszolok jo resze szerint ez nem arrol szol, hogy anyos szerint ingyen kellene enniuk? De igen. Vendegsegbe a magyar emberek tobbsege igy indul: de jo nem kell foznom, penzt koltenem, de jol telezabalhatom magam. Ez karacsonykor miert lenne mas? Ritka aki batyus bal modjara eleve leosztja a rokonsaggal ki mit hoz...es itt jon a lenyeg: ha mindenki hoz valamit, akkor mindenki kolt ra penzt es igy mindenki hozzajarul a vendegseghez. Igaz igy is a vendegul latonak marad a rendrakas, mosogatas, romeltakaritas. Egyebkent lehet az anyosodon kivul a masik ket csalad nem akadt volna font se azon, hogy bedobjanak par ezer forintot se azon hogy ok hozzak az unnepi etkezes egy reszet. Anyosod azert vette ilyen zokon mert 6 ev ota eloszor most nem sz@rja le a kozos nagykaracsonyt es ezzel ot is a 2 masik gyereke es annak csaladjai.


A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját...- lasd fentebb. Ezt meg neked kell megertened lenyelned, raleptel a tyukszemere. Nem veled van baja csak o a figyelmetlen. Legyen naluk az ebed es zabald magad tele:-).



Ezután már telefonált a másik gyerekének, hogy én milyen smucig vagyok és mekkora pénzsóher, meg munkamániás, pedig mennyi pénz van a számlámon....

--- hu na ezt en is gyulolnem. Mi koze a te szamladhoz, a munkamaniassag az ont az ellenzetje annak ami miatt megijedtel, mert ha az lennel orommel foznel meg hatminc rokonra hogy legyen unnepek elott boven munkad. De nyilvan nem erre gondolt csak le akart mergeben jaratni. A helyedben elkerenm a ferjemtol a tesoinak az email cimeit es mindenkinek cimezve irnek par kedves sort: sziasztok orulok hogy vegre egyutt karacsonyozhatunk sajnos a mama felreertette a segitsegkeresem ezert most itt rok mindenkinek, hogy akar nalunk lenne akar a mamanal lenne a karacsony legyszi csaladonkent segitsunk annyival a vendeglatoknak hogy mindenki hoz valamit az unnepi asztalra. Ha a mamanal lenne akkor mi viszunk ketfele bejglit es tesztasalatat es ket uveg bort. Ha nalunk lenne a vendegseg en fozok toltottkaposztat es még koretet tudok vallalni es szinten lenne tesztasali es borok. Irjatok meg mit sziltok ehhez es ha egyetertetek akkor ti mit hoznatok. Puszika cupp cupp.

Es akkor mindenki szamara vilagos lenne te csak jo fej akartal lenni.


Ekkor én is kiakadtam. Jól összevesztem vele. Semmi köze ahhoz, hogy azt én mire teszem félre (orvosi operációra, de ez most nem is érdekes) . - jogos tenyleg nincs hozza koze. De elotted telefonalt? En biztos nem hallgattam volna vegig.



Miután csillapodtak a kedélyek, az egyik rokon felajánlotta, hogy rendeljünk egy étteremből 3eft/fő. Annak meg tapsolt a mama, hogy hú de szuper ötlet.--- na itt bujt ki a szog a zsakbol mama se akar 14 fot vendegul latni csak hat igen ez a tyukszeme jo lenne de belegondolva ki a franc akar haromfogasos karacsonyi menut amiben ugye a toltottkaposzta es a husleves es bejgli magyar alapdolgok...elkesziteni. persze ott a hutojeben a barany, de neki is faj megsutni. A tiedre azert nem mondhatta hogy szuper otletmert keresztbehuztad az o eredeti szamitasait. Ne foglalkpzz vele ugyse fog fejenkent kijonni 3000-bol,😆mert hiaba menu italt meg kell hozza vennetek es ahogy elnezem a kocsmai arakat. Garantalt, hogy ujabb 6 evg nem jonnek a rokonok senki nyakara vagy legkozelebb elore felajanljak hogy foznek es elhozzak!



Tehát, ha nekem adják ide a 3ezerft/család az nem oké.... ha étterem, akkor 3e/fő az tök rendbe van....- lasd font. Nincs rendben. A mama kisse idiota.



Totál kiakadtam. Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni...

Ugyna menj el. Es erezd jol magad. Nem.kell legalabb egy hadseregnek foznod es otthon takaritanod utanuk.


Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család? Nem pedig játszmázni hülyeségeken....- ez meg nem jatszma. Vegul is a masik rokonod, ha joszandekkal nezed csak jot akart. Latta neked sincs es a mamanak sincs kedve fozni es felajanlott egy harmadik semleges opciot. A penz osszegrol o nem tudhatott es ezzel o is elismerte, hogy ennyi embert vendegullat i senki se szeret kozuletek. Mert ha szeretne azt ajalotta volna fol, hogy nala karacsonyzzatok es o vendegul lat mindenkit.


Nyugodj meg.

2018. nov. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 anonim ***** válasza:
29%
Én értem a problémádat hogy nincs annyi pénzed hogy mindenkit jól lakass főleg ilyen dolgokkal. De akkor is hülye ötlet volt pénzt kérni a vendégektől. Nem is értem hogy gondoltad, nekem lesülne a pofámról a bőr ha koldulnék. Csak annyit kellett volna mondanod hogy sajnos nincs pénzed plusz 7 főre, találjatok ki valamit.
2018. nov. 21. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/102 anonim ***** válasza:
92%
79-nehogy màr kérdezőnek kelljen meghunyàszkodni, és hagyni hogy lesajnàlja 7 vadidegen, akik eddig le se kakiltàk, hogy neki nincs. Ahogy elmondta van. Csak nem erre akarja költeni. Amit értek is. Mit zabàltasson ilyen embereket sajàt költségen, energiàn?
2018. nov. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!