Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért probléma, ha pénzt...

Miért probléma, ha pénzt kérek a karácsonyi menühöz? Főleg ebben az esetben!

Figyelt kérdés

Tavaly a párom szüleivel és az egyik lánytestvérével és családjával megbeszéltük, hogy idén nálunk lesz a karácsonyi ebéd. Én főzők, mindenki hoz még magával valamit ha akar, de általában 6-7 emberre főzök, sütök, szóval nekik nem kell hogy gonjuk legyen rá. Most viszont, a másik két testvére is bejelentette, hogy lejönnek vidékre, ami plussz 7 személyt jelent. Én erre egyáltalán nem számítottam, mert 6 év alatt egyik karácsonyon sem voltak jelen. Megijedtem és mentem anyósomhoz, gondolván, hogy ő majd megért, és akkor meg tudjuk beszélni a karácsonyi dolgokat..



Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját, mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van... Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget.

A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját...


Ezután már telefonált a másik gyerekének, hogy én milyen smucig vagyok és mekkora pénzsóher, meg munkamániás, pedig mennyi pénz van a számlámon....


Ekkor én is kiakadtam. Jól összevesztem vele. Semmi köze ahhoz, hogy azt én mire teszem félre (orvosi operációra, de ez most nem is érdekes) .


Miután csillapodtak a kedélyek, az egyik rokon felajánlotta, hogy rendeljünk egy étteremből 3eft/fő. Annak meg tapsolt a mama, hogy hú de szuper ötlet.


Tehát, ha nekem adják ide a 3ezerft/család az nem oké.... ha étterem, akkor 3e/fő az tök rendbe van....


Totál kiakadtam. Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni...


Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család? Nem pedig játszmázni hülyeségeken....


2018. nov. 20. 11:37
 51/102 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom minek kell itt agyonbonyolítani mindent. Ha soknak érzed, mondd, hogy nem vállalod, inkább menjetek valahova. Akkor egyértelmű, hogy nem neked kell állni az egész család számláját. Csak a sajátodét. És főznöd sem kell (annyit). Valahol érthető, mert senki sem szereti ha lehúzzák, így vagy úgy. De szerintem a karácsonynak csak akkor van értelme ha őszintén adunk valamit, vagy látjuk vendégül a családot. Nem kötelesség.
2018. nov. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 anonim ***** válasza:
79%

Na, hogy abban mi 0%-os, hogy mi csak 3-an leszünk karàcsonykor...Nem élnek egyikőnknek sem a szülei.

Meg, az hogy azt írtam, nem rossz ötlet rendelni, abban mi a nem hasznos..

2018. nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/102 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tudom, de nekem alap hogyha én úgymond bejelentkezem valahová karácsonyi ebédre ahová egyébként nem is voltam meghívva és még hozom is a famíliámat, akkor megkérdezem a vendégvárót hogy miben segíthetek, vigyek-e valamit, mi a szokás náluk. Ilyenek. Nem csak hogy plusz költség a vendégvárónak, hanem plusz munka és idő és sokszor az utóbbi az amiből nagyon kevés van ennyi emberre. Őszintén szólva én ennyit nem vállalnék be. Nem a családi ünnepekkel van baj, valóban a csaltagok messze laknak egymástól mint nálunk, egy évben kétszer találkozunk, de mindannyian örülünk hogy a karácsonyi ünnepekkor van lehetőség, idő együtt tölteni egy kis időt. Szerintem a párodnak kellett volna beszállni a vitába, hiszen az ő családjáról van szó. Legalább besegít a főzésbe? Nálunk a férfiak besegítenek a feleségeiknek, mert nem győzné. Mi mindig viszünk ételt, italt ha megyünk vendégségbe. Én a helyedben vagy ragaszkodnék az első opcióhoz, vagy megmondanám hogy segítségre van szükséged, mert ez minden téren nagy költség és hát felelősség is egyébként.
2018. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 anonim ***** válasza:
5%

Szantoveto !


Sosem volt nálunk szendvics. Szomorú, hogy neked a büfé ebben merül ki. Leves is lehet a része, a hús meg egyértelmű, mivel többségében férfiak vannak nálunk. Üdítő is van mindig, süti helyett oedigb minimum 2 de inkább 3 féle torta, mivel hobby cukrszkent imádok sutni. Most pong egy születésnapra készülök. A büfé paradicsomleves húsgombóccal, tárkonyos csirkeraguleves, gazdag lencsekremleves, levelestesztaban sült fasírt, mezes mustáros csirkecsiga, panírozott vegyes falatok, spenótos fasirtrolad, francia saláta, tojásos krumplipüré, arancini, zöldsaláta. Lesz egy Nutella torta és egy citromos maktorta, illetve habrolo. Nálunk ilyen a büfé

2018. nov. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/102 anonim ***** válasza:
18%
Eleve nem problémáztam volna ezen, egy èvben egyszer belefér, ha rendszeres lenne talán akkor vetném fel a pénzt gondolom mások se kértek tőletek amikor vendégségbe főzni kellett rátok.
2018. nov. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/102 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen igaza van a kérdezőnek. Sajnálom, hogy egy ilyen lehúzós, élősködő bagázs járt csomagban a párod mellé. Anyósod meg karácsonyon kívül is egy boszorkány lehet, jól is teszed, ha nem mész hozzá.


Azok meg, akik szerint a kérdező a fillérb...ó, hogy nem akar 7 kvázi idegen ember zabáltatására pénzt kidobni, azok az ember barátok hívjanak már meg valamikor vacsorázni. Vinném a páromat, a szüleimet, öcsémet, nagyanyámat meg mondjuk a keresztapámat. Ne csak egy adag étel legyen, hátha repetázni is szeretnénk. Továbbá én meg a párom csak a csirkemellet esszük meg, mamám meg keresztapám a pulykát nem szeretik. De nyilván nem jelent gondot, hiszen ti nagyon szívesen áldoztok rá pénzt meg időt, hogy olyan embereket etessetek, akikkel semmiféle kapcsolatot sem tartotok. Várom a meghívásokat.

2018. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/102 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó!


Én nem látom, hogy azt írta volna, nem tartják a kapcsolatot, csak azt, hogy karácsonykor nem voltak jelen.

2018. nov. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 anonim ***** válasza:
70%

Hiszti helyett ennyit kellett volna mondanod: Ne haragudjatok, igaz, hogy tavaly én vállaltam, hogy nálunk legyen, de ha ennyien leszünk, az már nekem sok. Mit javasoltok, hogyan legyen?


Ennyi. Cirkusz, meg mindenkivel összeveszés és duzzogás, meg mások minősítése helyett ennyit kellett volna mondanod. Most meg összeveszítenéd a testvéreket, csak mert te nem vagy képes nyíltan kommunikálni?

2018. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/102 anonim ***** válasza:
28%
Mond meg párodnak, hogy neked semmi kedved nincs mostmár a családjával időt tölteni. Nem akarod az anyukáját hallgatni mert nagyon nem kellemes ez a helyzet neked.
2018. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 anonim ***** válasza:
87%
"a hús meg egyértelmű, mivel többségében férfiak vannak nálunk" :D A nők nem esznek húst?
2018. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!