Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért probléma, ha pénzt...

Miért probléma, ha pénzt kérek a karácsonyi menühöz? Főleg ebben az esetben!

Figyelt kérdés

Tavaly a párom szüleivel és az egyik lánytestvérével és családjával megbeszéltük, hogy idén nálunk lesz a karácsonyi ebéd. Én főzők, mindenki hoz még magával valamit ha akar, de általában 6-7 emberre főzök, sütök, szóval nekik nem kell hogy gonjuk legyen rá. Most viszont, a másik két testvére is bejelentette, hogy lejönnek vidékre, ami plussz 7 személyt jelent. Én erre egyáltalán nem számítottam, mert 6 év alatt egyik karácsonyon sem voltak jelen. Megijedtem és mentem anyósomhoz, gondolván, hogy ő majd megért, és akkor meg tudjuk beszélni a karácsonyi dolgokat..



Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját, mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van... Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget.

A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját...


Ezután már telefonált a másik gyerekének, hogy én milyen smucig vagyok és mekkora pénzsóher, meg munkamániás, pedig mennyi pénz van a számlámon....


Ekkor én is kiakadtam. Jól összevesztem vele. Semmi köze ahhoz, hogy azt én mire teszem félre (orvosi operációra, de ez most nem is érdekes) .


Miután csillapodtak a kedélyek, az egyik rokon felajánlotta, hogy rendeljünk egy étteremből 3eft/fő. Annak meg tapsolt a mama, hogy hú de szuper ötlet.


Tehát, ha nekem adják ide a 3ezerft/család az nem oké.... ha étterem, akkor 3e/fő az tök rendbe van....


Totál kiakadtam. Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni...


Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család? Nem pedig játszmázni hülyeségeken....


2018. nov. 20. 11:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/102 anonim ***** válasza:
18%

Az 500 e-t én fizettem ki, a páromnak nincsenek megtakarításai, sok a hitele, ő azokat fizetgeti.


Itt bukott ki a kamu 😂😂😂😂

Félmillád van anyósjelöltre, de harmincezred nincs karácsonyi vacsorára? Hahah, lol.

2018. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/102 anonim ***** válasza:
91%

"És ha a párod a karácsonyt a testvéreivel és az édesanyjával akarja tölteni, akkor te megtiltod neki, bevágod a durcát, nincs szex ha átmegy hozzájuk, vagy választásra kényszeríted? Bármi áron, de tönkreteszed neki az ünnepet?"


Miért. A férj és a férj retyerutyája tönkreteheti a Kérdező ünnepét? Vagy hogy van ez most?

Elárulom, hogy én a férjem külön élő, felnőtt gyerekeit sem hívom meg pl. (Mást sem amúgy, kettesben karácsonyozunk, itthon). Persze ha akar, mehet hozzájuk az egyik napon, de én nem cseszem el a saját karácsonyomat üres jópofizással olyan embereknek, akikkel nem bírjuk egymást. Ez van.

2018. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/102 A kérdező kommentje:

89-es. Köszi a választ, bár nem igazán értek vele egyet! Szerinted jobb egy karácsonyi ebéd miatt utána évekig rosszba lenni a család egy részével, mert a büszkeséged, az egód fontosabb? Én sajnos nem az a fajta ember vagyok. Nyilván vannak határok, amiket nem engedek, hogy mások átlépjenek és nyilván előzékenyebb avgyok, ha a másik partner is kompromisszumkész, de ettől én gyenge lennék? Megalázkodó?

Nekem fontosabb a lelkiismeretem és az, hogy tükdörbe tudjak nézni, és ne egy dacos, hisztis embert lássak, hanem egy olyan nőt, aki képes félretenni bizonyos dolgokat, ha jobb ember lehet.


Ha magára hagytam volna anyósomat a hidegben, akkor nem tudnék elszámolni a lelkifurkával. Ahogyan azt sem engedem neki, hogy így beszéljen velem. Kikérem magamnak. Ő egy manipulatív családban nőt fel, valószínűleg egész életében játszmázott, nem most fogja abbahagyni. Én ezen átlátok, és észreveszem a segélykiáltásait. De persze nem avgyunk egyformák!


91-es! Köszi, látom sikerült elolvasnod neked is! Milyen sok "érettségizett" országa vagyunk! :)

2018. nov. 22. 11:57
 94/102 szántóvető ***** válasza:
87%
2018. nov. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/102 anonim ***** válasza:
9%

Milyen sok "érettségizett" országa vagyunk! :)

Te viszont sznob pita vagy és anyagias önző ki ha én nem baba.. Ne is menj örülni fognak jobb lesz a levegő..

2018. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/102 A kérdező kommentje:
95 Úristen, halálra sértődtem. :D :D Látom sikerült magadra venni egy inget, amelyet csak itt elhagytam a hozzászólások között.... Boldog Karácsonyt!
2018. nov. 27. 12:48
 97/102 anonim ***** válasza:
6%
Összedobjuk az árát annak a kiló karajnak amit a plusz vendégek megesznek?
2018. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/102 anonim ***** válasza:
100%

Itt a legfőbb baj az, hogy nem jók a családi kapcsolatok.Ha nem jók, akkor minek erőltetni az összejövetelt, és képmutatóskodni, megjátszani hogy mennyire szeretitek egymást, de csak azért, mert karácsony van.Közben meg megy a veszekedés.

Mi is nagy család vagyunk, karácsonykor 11-en szoktunk lenni, és mindig nálunk gyűlünk össze, mert itt férünk jól el, meg én tudok jól főzni/a család szerint/, meg így alakult ki.

Sosem kérek senkitől semmit hogy hozzon, de hoznak maguktól.Tálca süteményt, italt.Mivel nincs megbeszélve, ezért én mindennel készülök.Amit hoznak, tulajdonképpen "felesleges".

De amúgy meg jól jön, mert napokig van kaja, előtte a bevásárlás, sütés főzés nekem elvesz 2 napomat, utána tudok pihenni 2 ünnep közt.

2018. nov. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/102 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdező, szerintem kamu az egész. Ennyire kapzsi ember nincs is, mint hogy ekkora balhét kiverjen valaki egy tál halászlé miatt. Vagy csak szeretsz mártírkodni, ami azért vastagon látszik, már megbocsáss.


Képzelem, hogy ennyi puffogás, családtagok nyilvános sértegetése után ájtatosan leültök az asztal köré és glóriát képzeltek a fejetek fölé mekkora összetartó szép család vagyok. Éljen a szeretet ünnepe! :D


Azért belépődíjat ne vesd el, ezzel a mentalitással egy életen át fogod mantrázni, hogy ingyen etetted meg őket.:-)

2018. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/102 anonim ***** válasza:
12%
Boldog Karácsonyt én a családdal töltöm szeretetben nem pénzen mulik,hozzád be kell fizetni de a szar kapcsolatokon a belépőd se változtat csak habot fujsz vele a szarkupacra.. :P
2018. nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!