Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért probléma, ha pénzt...

Miért probléma, ha pénzt kérek a karácsonyi menühöz? Főleg ebben az esetben!

Figyelt kérdés

Tavaly a párom szüleivel és az egyik lánytestvérével és családjával megbeszéltük, hogy idén nálunk lesz a karácsonyi ebéd. Én főzők, mindenki hoz még magával valamit ha akar, de általában 6-7 emberre főzök, sütök, szóval nekik nem kell hogy gonjuk legyen rá. Most viszont, a másik két testvére is bejelentette, hogy lejönnek vidékre, ami plussz 7 személyt jelent. Én erre egyáltalán nem számítottam, mert 6 év alatt egyik karácsonyon sem voltak jelen. Megijedtem és mentem anyósomhoz, gondolván, hogy ő majd megért, és akkor meg tudjuk beszélni a karácsonyi dolgokat..



Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját, mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van... Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget.

A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját...


Ezután már telefonált a másik gyerekének, hogy én milyen smucig vagyok és mekkora pénzsóher, meg munkamániás, pedig mennyi pénz van a számlámon....


Ekkor én is kiakadtam. Jól összevesztem vele. Semmi köze ahhoz, hogy azt én mire teszem félre (orvosi operációra, de ez most nem is érdekes) .


Miután csillapodtak a kedélyek, az egyik rokon felajánlotta, hogy rendeljünk egy étteremből 3eft/fő. Annak meg tapsolt a mama, hogy hú de szuper ötlet.


Tehát, ha nekem adják ide a 3ezerft/család az nem oké.... ha étterem, akkor 3e/fő az tök rendbe van....


Totál kiakadtam. Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni...


Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család? Nem pedig játszmázni hülyeségeken....


2018. nov. 20. 11:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/102 anonim ***** válasza:
65%
Mivel a párod testvéreiről van szó, és nem távoli rokonokról, így nem jogos a pénz kérés. Főleg, hogy eredetileg nem kértél volna. Amúgy nekem is furcsa, hogy nem a pároddal egyeztetsz, és találtok megoldást, hanem átcaplatsz hozzájuk, és kivered a hisztit. Nekem eszembe sem jutna így rendezni ezt.
2018. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/102 anonim ***** válasza:
78%

Ez a sztori több sebből vérzik.


Egyrészt nem megyünk sehová ünnepre úgy, ha nem hívnak meg.


Másrészt a nagy családi karácsony nem arról szól, hogy ki, mennyit fizet és hová, hanem együtt akarnak lenni, szeretetből.


Harmadrészt, igen olcsón meg lehet karácsonyoztatni ennyi embert: ha gondolod, szívesen írok egy rakás receptet. Egy süti, egy leves, egy főétel és annyi.


Negyedrészt, oltári bunkóság közölni, hogy mennek enni, de vinni egy tepsi süteményt nem tudnak, mert "sok dolguk van".


Ötödször, rendeljetek és kész, ne foglalkozz vele.


Hatodszor: ezért nem kell összejérni erőltetetten mindenkinek a másik nyakára, mert csak a baj van.

2018. nov. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/102 anonim ***** válasza:
31%

Nem számítottál rá, hogy együtt lesz a család? Ez öröm kéne legyen, nem pedig probléma.

Az jobb megoldás lett volna, ha szerényebb a menü, és ugyanannyiból ki lehet hozni. Vagy ha a két váratlanul bejelentkező családdal megbeszéled, hogy hozzanak italt, bolti sütit, ha nem érnek rá.

Mindig mi tartjuk a karácsonyi vacsorát, 26-án, nálunk van elég hely. Viszont nem veszünk ezen kívül ajándékot (gyerekeknek kis apróság, de a felnőttek el se várják), mi ezt adjuk. Ez is egy megoldás.

Mondjuk nálunk hagyomány, hogy a könyv a legdrágább ajándék, csak valami jelképeset adunk.

2018. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/102 anonim ***** válasza:
58%
Csaladtagoktol pénzt kerni ünnepi vacsoráért elég hulye dolog. Ha anno elvállaltad, hogy te rendezed, akkoriba jártál. Akkor is, ha ez plusz 7 szemelyt jelent.
2018. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/102 anonim ***** válasza:
55%

"Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni..."

Ha már úgyis eldöntötted, hogy mit csinálsz, akkor még mit akarsz hallani?


"Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család?"

Együtt lehetne, ha nem akarnál ezen is spórolni. Eddig is tudtál pénzt félrerakni a műtétre, ezután is fogsz tudni, nem ezen múlik. Egyébként meg ha tényleg gond lenne majd a műtétet kifizetni, akkor direkt jól jönne, ha jóban lennél az egész rokonsággal, mert akkor biztos szívesen besegítenének majd az anyagiakba.

2018. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/102 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen egyetértek veled, kérdező.


Nos, kezdjük ott, hogy férjed másik két testvére, aki 6 évig egyetlen karácsonyon sem volt ott, most hirtelen jönne.

Micsoda pofátlanság meghívás nélkül bejelenteni, hogy családostul nálatok akarnak ünnepelni (=ünnepi ebédet enni)!

Nem csodálom, hogy ezt nem vállalod, részint, mert esetleg el sem férnétek. Másrészt, mert 6-7 ember helyett 13-14 emberre kéne sütni-főzni, ami embert próbáló feladat. Harmadrészt, mert ilyen méretekben bizony már az alapanyag is komoly költség.

Teljesen jogos elvárás, hogy osszátok meg valahogy a terheket! Normális családban még ha meghívnak ünnepi ebédre egy családot (nem ők találják ki, hogy mennének hívatlanul), akkor is általában visznek legalább egy kis süteményt, vagy valami ételt. Igen, le lehetett volna ülni együtt és beosztani, hogy senkinek ne legyen túl nagy teher sem anyagilag, sem fáradozásban!

És így utólag tényleg röhej, hogy az étteremre pénzt kiadni az oké, de nektek, legalább anyagilag besegíteni az ünnepi ebédbe, az nem oké.


Én a következőt tanácsolnám. Beszéljétek meg a férjeddel, hogy ti otthon, magatokban fogtok ünnepelni.

Kedves anyós előtt meg ott a lehetőség, hogy boldogan süssön-főzzön 3 gyerekére és családjukra.

Esetleg estefelé 2 órára menjetek át, így azt se mondhatják, hogy karácsonykor nem találkoztatok.

2018. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/102 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ezt normálisan is meg lehetett volna beszélni.

Pl. átmész anyóshoz nem veszekedni, hanem megbeszélni, hogy ő tud-e neked segíteni. Akár a fagyasztóban álló húsokkal, hogy akkor arra már nem kell költeni. De pénzt kérni a vendégektől valóban nagyon hülyén jön ki. Bár nekem az is fura, hogy senki nem visz semmit. Ha meghívnak enni, akkor nekem egyértelmű, hogy viszek italokat, kérés nélkül is. Vagy megkérdeztem, hogy készítsek-e valami desszertet. Amit venni is lehet, ha valaki nem ér rá sütni. Szóval van itt hiba mindenkiben rendesen. De egyébként tényleg nem hívunk eleve vendégeket, ha nem tudjuk vendégül látni őket.

2018. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/102 anonim ***** válasza:
17%

"Nos, kezdjük ott, hogy férjed másik két testvére, aki 6 évig egyetlen karácsonyon sem volt ott, most hirtelen jönne.


Micsoda pofátlanság meghívás nélkül bejelenteni, hogy családostul nálatok akarnak ünnepelni (=ünnepi ebédet enni)!"


Nem hinném, hogy hozzájuk mennének, hanem a szülőkhöz, de most nem a szülőknél lesz az ebéd. Akkor ők addig maradjanak otthon, amíg a család másik fele ünnepel? :D

És azt sem írta senki, hogy egyébként nincsenek jóban és nem szoktak találkozni. Azért mert karácsonykor nem voltak ott eddig, még találkozhatnak egész évben máskor.

2018. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/102 szántóvető ***** válasza:
87%
15 személy megvendégelésére simán elmehet 40-50e.jó hogy ezen az oldalon mindenki gazdag,és a többségnek meg se kottyan ilyen kiadás.
2018. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/102 anonim ***** válasza:
22%
Ebben a családban minden rendben van, mindenki együtt akar ünnepelni, mindenki egyetért, csak a kérdező az, akinek mindennel és mindenkivel problémája van. Külön gratulálok ahhoz az ötlethez, hogy a párja ne találkozhasson a ritkán látott “másik” két testvérével, csak mert a kisasszony már most duzzog a karácsonyi vacsora miatt, amit ő kért hogy megtarthassa...
2018. nov. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!