Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért probléma, ha pénzt...

Miért probléma, ha pénzt kérek a karácsonyi menühöz? Főleg ebben az esetben!

Figyelt kérdés

Tavaly a párom szüleivel és az egyik lánytestvérével és családjával megbeszéltük, hogy idén nálunk lesz a karácsonyi ebéd. Én főzők, mindenki hoz még magával valamit ha akar, de általában 6-7 emberre főzök, sütök, szóval nekik nem kell hogy gonjuk legyen rá. Most viszont, a másik két testvére is bejelentette, hogy lejönnek vidékre, ami plussz 7 személyt jelent. Én erre egyáltalán nem számítottam, mert 6 év alatt egyik karácsonyon sem voltak jelen. Megijedtem és mentem anyósomhoz, gondolván, hogy ő majd megért, és akkor meg tudjuk beszélni a karácsonyi dolgokat..



Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját, mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van... Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget.

A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját...


Ezután már telefonált a másik gyerekének, hogy én milyen smucig vagyok és mekkora pénzsóher, meg munkamániás, pedig mennyi pénz van a számlámon....


Ekkor én is kiakadtam. Jól összevesztem vele. Semmi köze ahhoz, hogy azt én mire teszem félre (orvosi operációra, de ez most nem is érdekes) .


Miután csillapodtak a kedélyek, az egyik rokon felajánlotta, hogy rendeljünk egy étteremből 3eft/fő. Annak meg tapsolt a mama, hogy hú de szuper ötlet.


Tehát, ha nekem adják ide a 3ezerft/család az nem oké.... ha étterem, akkor 3e/fő az tök rendbe van....


Totál kiakadtam. Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni...


Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család? Nem pedig játszmázni hülyeségeken....


2018. nov. 20. 11:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/102 anonim ***** válasza:
66%

Én nem várnám el a testvéremtől, hogy ennyi pénzt költsön egy hülye vacsorára. De nekem nem újdonság, hogy itt csak én keresek szarul.


A csirke helyett meg jöhet a teszkós virsli, kiszámolva per fő.

2018. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/102 A kérdező kommentje:

Látom a lényeget mindenki megfogta! :D Főleg a 42ezres kommentelő... érettségizz le újra, drágám!


Akár hogy számolom 4 családról van szó. 4x3 az 12 ezer forint, nem 42. :P

A fiúk bekértek egy bolyhos pálinkát, aminek tavaly is óriási keletje volt, annak csak 6 ezer üvegje, plussz az egyik kényes kis feleség hál' istennek gluténmentes cuccokat eszik csak, és ő berendelte anyucitól a nem tudom milyen laposhalat norvég lazaccal, amit szintén én vettem meg. Szóval köszönöm a kioktatást, állítom a fél társaság végig sem olvasta a szövegem....


Az orvosi opercáióról annyit, hogy van egy betegségem, amit nem csinálnak meg itthon, csak külföldön, és több milláról van szó. Tudja nagyon jól a kedves anyós is, mégis ezen picsog. Aki szerint ez fillérbszás, annak üzenem, hogy örülj neki, hogy neked nincs ilyen gondod, és nem kell 2 ezer frointért nyávogni a családnak.


Jah..és azért vállaltam be hogy nálunk legyen, mert kedves anyósnál tavaly karácsony után kikapcsolták a gázt, mert arra nem gondolt a többi kedves testvér, hogy hidegben lesz a mama egész télen, és elvárták, hogy én fizessem ki, pedig tudták jól, hogy milyen körülmények között él... zsebből 500ezer.... tessék. pénzsóher ribi vagyok, na, örüljetek.

2018. nov. 20. 13:48
 33/102 anonim ***** válasza:
5%

Ahogy illik ? Hahaha

Karacsony Jezus szuletese nem ajulasig zabalas unnepe

Unnepeltuk mar hajlektalanoknak etelosztassal onkentesmunkaval is

Par eve elutazunk kirandulni erdei turaznia szigetekre.

Csaladunk evkozben nyaron kerti grillre hivjuk meg

Beke van nyugalom es szuper rovid het kikapcsolodni

2018. nov. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/102 anonim ***** válasza:
83%

"állítom a fél társaság végig sem olvasta a szövegem...."

Állítom, a probléma felét se írtad le... Szó se volt eddig lazacról.

2018. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/102 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Én is kiakadtam volna az anyósod helyében. Az, hogy a párod testvére nem kommunikálta le veled, hogy ő is menne, az tényleg problémás. DE tavaly az anyósom kérésére nálam volt megtartva a karácsonyi vacsora, és igaz mi csak 9en voltunk (volt már hogy a párommal anyueknal 13 emberre főztem), és nálunk tökéletesen működött az, hogy mindenki hozott valamit. Az anyósom vett pulykacombot, az apósom borokat hozott, a sógornőm sütit sütött. Tehát ezt ki lehetett volna azzal küszöbölni, hogy mindenkit megkersz, hogy hozzon valamit.
2018. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/102 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer láttunk vendégül 11 főt + magunkat ebédre és akkor megfogadtam, hogy soha többé. Pedig csak grilleztünk. Rengeteg pénzt elköltöttünk húsra, salátára, köretre, üdítőre, némi szeszes italra, süti alapanyagokra, pedig semmi extra nem volt benne. Simán 25 ezer körüli összegről beszélünk. Arról nem is beszélve, hogy nem erre van berendezkedve egy 2,5 szobás lakás, ami jelenleg két fő mindennapi igényeinek kielégítésére szolgál. A szomszédoktól kértünk kölcsön székeket, asztalt, hogy egyáltalán mindenki letudjon ülni egyszerre enni.

Szerintem baromira kényelmetlen, kellemetlen volt, az más kérdés, hogy lakásavatónak szántuk a közeli családdal, akik 200 km-ről érkeztek a kedvünkért. Illetve azért, hogy megnézhessék mit vettünk, miről meséltünk annyit.

Mindenki nevetgélt, jó hangulatú volt, jól érezte magát, jól kezelték a helyhiányt, vagy az ebből fakadó problémákat és én sem gyötörtem magamat rajta. Így kellemes volt, még is hullák voltunk a végére. Szóval valahol megértem.

A kommunikációt viszont nem értem meg. Meg lehet ezt beszélni normálisan is. Pl. "nagyon szívesen fogadjuk a család többi részét is, de sajnos nincs elegendő eszközünk és nem lesz elég időnk sem a felkészülésre. Kedves mama esetleg tudna valami ötletet adni, hogyan hidaljuk át a problémát?"

Avagy: "Nagyon örülök, hogy a tesók is jönni szeretnének, de az az igazság, hogy nem ennyi főre számoltunk és így sajnos anyagilag komoly megterhelést jelent számunkra a főzés ennyi személyre, így nem biztos, hogy tudjuk vállalni, avagy megköszönnénk, hogyha esetleg mindenki hozzá tudna járulni az ünnepi vacsorához egy-két tál étellel."

Már is más, mint amikor kerek-perec megmondod, hogy ez a vendéglátás feltétele, vagy a pénz. Inkább utasítsd vissza a meghívást valamire vonatkozni (nincs elég helyetek ennyi embert fogadni), minthogy összevessz ilyeneken a családdal. Abszolút baromság.

2018. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/102 anonim ***** válasza:
21%
NÁlunk olyan 15-en szoktunk lenni, hol itt, hol ott, de pénzt kérni a vendéglátásért nekem felfoghatatlan. Ja, és szinte mindig van + pár ember, akire nem számítottunk, csak jönnek.
2018. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/102 anonim ***** válasza:
95%

Tény, hogy fura dolog azt kérni, hogy a vendég belepótoljon a vacsorába, de az is fura, ha két család csak úgy bejelenti, hogy ők most nálam töltik a karácsonyt, pedig nem is hívtam őket. Az még furább, hogy nekik sok dolguk van, és nincs annyi idejük, hogy egy-egy tál étellel beszálljanak a menübe. De a kérdezőnek legyen ideje is, pénze is a plusz, hívatlan vendégekre.


Azt nem tudom, hogy eredetileg miért nem számoltak a másik két testvérrel, gondolom azért, mert ők máskor nem vettek részt a közös karácsonyi vacsorán.


Szép dolog a nagycsalád, és a közös ünnep, de valahogy én sem ugrálnék az örömtől, ha kétszer annyi embert kellene vendégül látnom, mint amennyire számítottam.


Az anyagiak miatt sem, de azért sem, mert nekem nem mindegy, hogy 7- vagy 14 emberre főzök, terítek, tálalok, mosogatok, pakolok utánuk. Mert úgy gondolom, a karácsony nekem is karácsony, és én is jól szeretném érezni magam.


De úgy semmiféleképpen nem fogom, ha az egész hercehurca erőmön felül van, úgy anyagilag, mint fizikailag.

2018. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/102 anonim ***** válasza:
34%
Jaj ne, kezdődik. Először is délután két óra, vége a sulinak, vissza is jött a kérdező, másodszor kezdi alakítgatni a kérdést úgy, hogy neki legyen jó, extrém drága alkohol, norvég hal, meg gluténmentes anyámkínja, de lesz itt még svájci vécépapír is, ha eleget várunk és nem adunk neki igazat 😃
2018. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/102 anonim ***** válasza:
40%
Mit olvassunk végig kérdező? Hol írtál te norvég lazacról, meg 6000 ft-os pálinkáról? Elárulom sehol. De biztosra veszem, hogy az már csak a kamu része.
2018. nov. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!