Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért probléma, ha pénzt...

Miért probléma, ha pénzt kérek a karácsonyi menühöz? Főleg ebben az esetben!

Figyelt kérdés

Tavaly a párom szüleivel és az egyik lánytestvérével és családjával megbeszéltük, hogy idén nálunk lesz a karácsonyi ebéd. Én főzők, mindenki hoz még magával valamit ha akar, de általában 6-7 emberre főzök, sütök, szóval nekik nem kell hogy gonjuk legyen rá. Most viszont, a másik két testvére is bejelentette, hogy lejönnek vidékre, ami plussz 7 személyt jelent. Én erre egyáltalán nem számítottam, mert 6 év alatt egyik karácsonyon sem voltak jelen. Megijedtem és mentem anyósomhoz, gondolván, hogy ő majd megért, és akkor meg tudjuk beszélni a karácsonyi dolgokat..



Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját, mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van... Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget.

A mama totál kibukott, ordított velem, hogy akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját...


Ezután már telefonált a másik gyerekének, hogy én milyen smucig vagyok és mekkora pénzsóher, meg munkamániás, pedig mennyi pénz van a számlámon....


Ekkor én is kiakadtam. Jól összevesztem vele. Semmi köze ahhoz, hogy azt én mire teszem félre (orvosi operációra, de ez most nem is érdekes) .


Miután csillapodtak a kedélyek, az egyik rokon felajánlotta, hogy rendeljünk egy étteremből 3eft/fő. Annak meg tapsolt a mama, hogy hú de szuper ötlet.


Tehát, ha nekem adják ide a 3ezerft/család az nem oké.... ha étterem, akkor 3e/fő az tök rendbe van....


Totál kiakadtam. Valami okból kifolyólag majd beteg leszek arra az ebédre, vagy elfelejtek elmenni...


Nem arról kéne szólnia, hogy együtt a család? Nem pedig játszmázni hülyeségeken....


2018. nov. 20. 11:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/102 anonim ***** válasza:
60%
Nem, 29-es, a karácsony nem undorító, csak nem kell akkora cirkuszt csinálni belőle.
2018. nov. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/102 anonim ***** válasza:
87%

A stílussal nem feltétlen értek egyet, balhé helyett megkértem volna az anyóst, hogy ismerve az ő konyhai zsenialitását, segítsen már be a főzőcskében. Erre nehezebb nemet mondani.

DE! Volt már szerencsém a szokottnál nagyobb (15 fős) karácsonyi ebédhez, megértem, ha a kérdezőnek ez már sok. Eleve el kell, hogy férjen ennyi ember (nagy szoba, elég asztal, szék, tányér, evőeszköz...) és télen még a kert sem játszik. Aztán a főzőcske: a szűk családban nálunk senki sem válogatós, van pár étel, amit valaki nem szeret, de szükség esetén megeszi az illető (ettől még próbáljuk elkerülni), viszont a tágabb családban már előkerül a diétázós, csak csirkemellet, húst hússal és a vega vonal. Na most erre egy menüt összeállítani úgy, hogy elég legyen, senki se finnyázzon, méltó legyen az ünnephez és a háziasszony előtte két napig ne csak a főzőcskével legyen elfoglalva... szívás. És akkor az édességről, italokról és az egész anyagi vonzatáról még nem is volt szó. A poén, hogy aki hozott ételt, arra meg húzták a szájukat. Férfiember, nem konyhatündér, de legalább megpróbálta.

2018. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/102 anonim ***** válasza:
92%

Aki azt írta, hogy ők 15-ön szoktak lenni...


Tudom, hogy van ilyen, és aki így csinálja, alighanem szereti is a nagy társaságot.


De hidd el, hogy nem mindenki szereti. Én speciel megvesznék ennyi embertől. És úgy gondolom, hogy egy ilyen közös vacsorának az a lényege, hogy mindenki jól érezze magát. Én is. Különben miért is csinálnám?


10-12 ember nálunk is előfordul, de nyáron, kint a teraszon, a kertben, a kaja is kint készül a grillen, és bizony mindenki hoz valami finomságot.


De karácsonykor, bent... őszintén, én le sem tudnék ültetni ennyi embert.

2018. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/102 anonim ***** válasza:
81%

35-36.

Leírta a kérdező a nyitókérdésben (igaz elég hosszú), hogy először ő is ételben kért volna segítséget.


"Legelőször azt mondtam, hogy ha tudnak, akkor mindenki hozzon egy-két tál valamit. Erre már húzta a száját [mármint az anyós], mert a többiek nem tudnak főzőcskézni annyi dolguk van."

Ezután hozta föl a kérdező az anyagi hozzájárulást:

"Utána bedobtam azt, hogy oké, akkor családonként kérek egy bizonyos összeget."

A hangsúlyokat, a megfogalmazást persze nem tudjuk, mert nem voltunk ott, de én úgy érzem, a kérdező konstruktívan próbált viszonyulni a helyzethez.


Néhány gondolatot még írnék.


Valahogy volt egy olyan megérzésem, hogy ezek a rég nem látott testvérek nem az önzetlenség mintaképei. :DDD

#32-ből idézek: "A fiúk bekértek egy bolyhos pálinkát, aminek tavaly is óriási keletje volt, annak csak 6 ezer üvegje..."

Tehát az italt, amit nem kellene előtte odavinni, mint pl. a húst, azt is, méghozzá jó drágát, vegye a kérdező családja. Na itt intenék ám be az egész bagázsnak!

És ezek után már meg se lepődöm, hogy az anyjuk csak addig kell ezeknek a jómadaraknak, amíg zabálhatnak ott, de azt lazán elnéznék, hogy az anyjuk fűtetlen lakásban legyen télen. Nálam már ez elég indok lenne arra, hogy a hátam közepébe kívánjam őket.


Egyvalamiben viszont nem értek egyet kérdezővel (ill. nem értem őt).


Kérdező! Ha anyósod van, akkor férjed is! Miért nem ő mondja (vagy legalább együtt mondjátok) anyósnak, testvéreknek, hogyan tartanátok korrektnek, helyesnek a dolgokat?

Hogy sikerült eljutni oda, hogy anyós 500e Ft gáztartozást halmozott fel? Szerintem mi egy év alatt nem fizetünk annyit! Ez a probléma pedig minden évben meglesz! Itt vagy a fűtési rendszert kell átalakítani, vagy a házzal valamit csinálni, de ez tarthatatlan!

Mondjuk az is észbontó ám, hogy anyós azt ordította, hogy "akkor majd megtartjuk náluk, mert neki minden van a fagyasztóba báránytól kezdve halon át minden, és hogy ő NEM SAJNÁLJA a családjától a kaját", miközben előző télen 500e Ft-tal kellett őt kisegíteni. Más pénzéből én is tudnék ám urizálni!


Kérdező, miért fogalmaztál úgy, hogy kifizetted a gáztartozást? Kifizettétek a férjeddel együtt, nem? És a műtétedre is gyűjtötök, nem gyűjtesz, ugye? Tekintsd partnernek és szövetségesnek a férjedet! És konfliktus esetén otthon alakítsatok ki közös álláspontot, amit utána egységesen képviseltek kifelé.

2018. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/102 anonim ***** válasza:
61%

Ilyenkor örülök, hogy mi a családunkkal egy-egy szelet zsíroskenyérrel és egy bödön lilahagymával is jól éreznénk magunkat a karácsonyfa alatt a földön ülve. :) Hisz erről szól a karácsony, a szeretet ünnepe és nem a méregdrága ajándékokról és zabálásokról amit félév múlva is nyög az ember (van olyan ismerős, aki személyi kölcsönt vesz fel rá!).


Tavaly kikapcsolták a mamánál a gázt a nagy vendég sereg miatt, ezért idén te főzöl és drága pálinka meg lazac igény van... még azt is megmondják mit adj a vendégségben. Ühümm. Érthető.

2018. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/102 anonim ***** válasza:
41%

Szantoveto !


Nálunk elég gyakran van családi összejövetel. Miután az étkező asztalom 8 személyes, ha ennél többen vagyunk, akkor büfé van. Általában 17en vágyunk és ilyenkor bizony büfé van. Nem volt még soha tarhonyás rizs és nem csak vizet isznak. Ha neked ez a büfé alfaja és ómegája, azh a te szegénységi bizonyítványod. Nálunk nem ez kerül az asztalra. Annyira nem, hogy ha nem nálunk van családi összejövetel igen gyakran kérnek meg rá, hogy készítsem el én a büfét, mert az mindíg nagy siker.

2018. nov. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/102 anonim ***** válasza:
39%

Az a baj hogy több sebből vérzik a sztori...

"Laposhal norvég lazaccal".... egyik sem köret melyiket kérte?

"A fiúk bekértek 6000 Ft-os piát"....- eddig azt irtad egy karácsonyon se voltak?!

2018. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/102 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk nem kicsi a család, de ha összejövetlek alkalmával nem hozhat egy tesó vagy nagymama valamit akkor megsértődik. Józsi bácsi pálinkája világraszóló, ha azt mondanám neki hogy fütyülős lesz az övé helyett... örök harag lenne. Dédimama kalácsa helyett feltennék valami Tesco sütit, vége lenne a világnak.


Érdekes látni más családoknál hogy nem visznek egy-két tál sütit, ezt-azt, mikor nálunk akkor volt a legnagyobb sértődés amikor rendeltük a kaját. Mi azt mondjuk ne fáradjanak, ők ezt sértésnek vették. Nálunk mindenki dolgozik, még a nyugdíjas is, mégis van ideje valamit bedobni a közösbe. Ha pénzt nem is kérnénk, de mondjuk mindenki hozna húst, zöldséget, és lenne valami hatalmas adag bográcsos kajánk.


Én azokat sem értem akik szerint filléres egy karácsonyi buli, vagy legalábbis nem megterhelő. Ha nálunk nem hoznák a bort, pálinkát, mind sajátot, akkor nem győznénk fizetni. A sütik, kaják úgyszintén sokat segítenek, én is mi is pénzből élünk.


Ha valakik jönnek hozzám, én a hűtőm odaadom nekik ha rászorulnak és nekik nem telik ételre. De a közös bulira ne meztelen seggel jöjjön már valaki. Ez nem pénzéhesség, van akit utána egész évben nem látok, esélye sincs visszahívni. A bőr lesülne a képéről és az enyémről is ha bármilyen módon lehúznánk egymást. Lehet ez falun más, és mi furcsák vagyunk nektek. De 7 ember ha beállít és nem hoz semmit... az a saját szegénységi bizonyítványuk.

2018. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/102 anonim ***** válasza:
77%

Ennyi emberre főzni fizikailag is megterhelő, mert ugye el is kell pakolni.

Nekünk nyàron szokott olyan lenni, hogy vagyunk 8-10-en, de akkor ugye az udvaron grillezés, bogràcsozàs.Na ez tart 2 hétig, mert külföldről jönnek baràtok, itt is alszanak.A màsodik hét végére ki vagyok.

Na ezt karàcsonykor nem szeretném àtélni, idén is csak 3-an leszünk, lànyom, a pàrom és én.


Kérdező beszéld meg a férjeddel, hogy szóljon az anyjànak, segítsen be ő is, akàr sütikkel, italokkal.

Plusz 7 fő az sok.

De pénzt sem illik kérni minden vendégtől.

Lehet, hogy nem rossz ötlet rendelni, legalàbb nem kell 3 napig a konyhàban dekkolnod.Mert így benned az fog megmaradni, hogy egy percet nem pihentél.

2018. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/102 szántóvető ***** válasza:
37%
46-os:én hasonló helyzetben fizetnék azért hogy karácsonykor ne csak szendvics legyen a menü.nekem párezret megérne hogy leves,valami húsos főétel meg süti legyen.ill üdítő,pia.
2018. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!