Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom lánya ezt az ülésrendet...

Párom lánya ezt az ülésrendet tervezi az esküvőre, normális ez? Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat ha nagyon kiakadok, de elég ideges vagyok!

Párom lánya (25 éves) úgy tervezi az esküvőjén az ülésrendet, hogy velük a főasztalnál nem a tanúk fognak ülni ahogy szokás, hanem a szülők! Oké, a völegény szülei együtt vannak, na de az ő szülei elváltak kb 10 éve! És csak két hely lesz, anyuka és apuka. Engem, az apuka párját pedig beültetnek az anyuka párja mellé! (Plusz a tesók mellé). Én ezt így nagyon furcsának találom, páromnak meg is mondtam, a lányának nem. 4 éve vagyok együtt az apjával, és jó nagyon a kapcsolatunk a lánnyal, mert közel egy idősek vagyunk, de ezt nem merném mondani neki mert attól karakánabb jellem sokkal. De lehet ez ellen bármit is tenni? Anyuka is már vagy 8 éve együtt van a párjával, gondolom ő is inkább mellette ülne mint az exférje mellett. Párom annyit mondott hogy ő is inkább mellettem ülne, de tudom milyen a lány, úgysem tudjuk megváltoztatni a véleményét.


Tudom, hogy ez a lány esküvöje, és úgy kell mindennek lenni ahogy ő akarja, de szerintem ez nagyon nem normális!


2019. nov. 26. 23:05
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/136 anonim ***** válasza:
88%
Na, ezért csinálja már sok pár azt, hogy csak kizárólag a pár kerül a főasztalhoz. Mert ebből kerekednek az ilyen veszekedések. szerintem meg az a hagyomány, hogy a szülők üljenek a főasztalhoz. Te kaptál helyet a családi asztalnál. Nem jogosan cirkuszolsz. Teljesen normális, amit a pár csinál. Részvétem a párnak.
2019. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/136 anonim ***** válasza:
87%

Szolnok megye

Foasztalnal ul a par es az edesszulok, nagyszulok, keresztszulok. Nekunk ott ult meg a testverem is aki 6 eves.

2019. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/136 anonim ***** válasza:
94%
Nővérem esküvőjén az ülésrend: a pár középen, vőlegény oldalán a szülei (akik elváltak, a nevelőanyja a legközelebbi asztalnál ült, nem volt belőle vita), a szülei mellett a tanúja. Nővérem mellett szintén a szüleink és a tanú. Nem volt vita,minden félnek természetes volt,hogy a szülők foglalnak helyet a pár mellett, holott a srác szülei utálják egymást,de a gyerekükért megtették, hogy félre tettek minden nézeteltérést. (Én sem voltam olyan esküvőn,ahol nem a szülők ültek a pár mellett.)
2019. nov. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/136 anonim ***** válasza:
94%
A mi esküvőnkön mi (az akkor ifjú pár) döntöttük el az ülésrendet. Az én szüleim, akik akkor már 25 éve elváltak, szó nélkül megértették, hogy én így szeretném, hogy mellettem üljenek, és az ő párjaik is szó nélkül fogadták! A férjem szülei úgy szintén réges régen elváltak már, és ők is azon az egy napon minden régi sérelmet félretéve leültek egymás mellé, és még beszélgettek is, a fotókon mosolyognak egymást, és minket átkarolva! Ez nekünk nagyon sokat jelentett, hiszen a szüleink, és még jobban tisztelem őket azóta, hogy ezt értünk megtették, és életünk legszebb napján, még boldogabbá tettek bennünket. És a párjaik sem haragudtak ránk, vacsora után összetoltuk a székeket, asztalokat, és mindenki jó kedvűen beszélgetett egymással, mindenki megismerte a másik párját kicsit közelebbről is.
2019. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/136 anonim ***** válasza:
90%
Nem olvastam végig a válaszokat, de szerintem nyugodj meg. Ebben semmi különös nincs, tényleg, ők a szülei. Engedd ezt el. Nem ellened szól, hanem arról, hogy a szülei üljenek mellette: ők a szülei, ennyi.
2019. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/136 anonim ***** válasza:
92%

Sok esküvőn voltam már életemben és a szülők mindig az ifjú pár oldalán ültek! Hiába voltqk a szülők elválva ez ott nem számít mert ez az ők napjuk és nyilván a szüleik akik felnevelték lesznek mellettük.

Ez teljesen rendben van igy. A tanuk nem igazán szoktak ott ülni,nem tudom ezt hol láttad.

2019. nov. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/136 anonim ***** válasza:
75%

normális, nem jogos.

Erre az esküvőre a menyasszony elsősorban a családját várja, másodsorban a párokat.

Ha nem családtag lenne, akkor mennétek párban

2019. nov. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/136 anonim ***** válasza:
78%

Azt állítod voltál már néhány esküvőn ahol a tanuk ültek az ifjú pár oldalán,és a tanuk párjai?!? Mivaaan?

A tanukat még el is hinném de hogy még a tanuk is viszik a kutyájukat macskájukat is lassan már,az sok. Ilyen nincs.


Esküvőszervező vagyok,hidd el nagggggyon sok esküvőn vettem már részt (nagyváros) de soha nem a tanut ültették oda. Ez a pár nagy napja,nem számít hogy elváltak-e a szülők akkor is a szülők ültek az oldalukra. És az elvált szülőknek hiába van párja,azoknak meg kell érteni (általában meg is értik) hogy nekik ott és akkor nincs helye. Nem magadat hanem az ifjú párt kell nézni,ez az ők nagy napjuk nem a tiéd. Nyilván ugy dönt ahogy akar,akár egy havert vagy egy hajléktalant is odaültethet magához ha ő azt akarja,senki nem szólhat bele!

2019. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/136 anonim ***** válasza:
26%
Az kicsit furcsa hogy nem egy asztalnál ültök a pároddal, de azt sem várhatod hogy ne a fő asztalnal üljön, ha jól értettem ezt szeretnéd. Végül is pár óra az egész, gondolom úgy is táncolni, szórakozni fogtok. Nem ellened szól, ők így látják jónak. Egyáltalán elférnétek ennyien a fő asztalnál?
2019. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/136 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sem jogos a kiakadásod. Mèg ha esegleg a felesège lennèl, akkor talán. De csak az aktuális barátnő vagy. Kibírsz egy vacsorát a párodtól 2 mèterre.
2019. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!