Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom lánya ezt az ülésrendet...

Párom lánya ezt az ülésrendet tervezi az esküvőre, normális ez? Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat ha nagyon kiakadok, de elég ideges vagyok!

Párom lánya (25 éves) úgy tervezi az esküvőjén az ülésrendet, hogy velük a főasztalnál nem a tanúk fognak ülni ahogy szokás, hanem a szülők! Oké, a völegény szülei együtt vannak, na de az ő szülei elváltak kb 10 éve! És csak két hely lesz, anyuka és apuka. Engem, az apuka párját pedig beültetnek az anyuka párja mellé! (Plusz a tesók mellé). Én ezt így nagyon furcsának találom, páromnak meg is mondtam, a lányának nem. 4 éve vagyok együtt az apjával, és jó nagyon a kapcsolatunk a lánnyal, mert közel egy idősek vagyunk, de ezt nem merném mondani neki mert attól karakánabb jellem sokkal. De lehet ez ellen bármit is tenni? Anyuka is már vagy 8 éve együtt van a párjával, gondolom ő is inkább mellette ülne mint az exférje mellett. Párom annyit mondott hogy ő is inkább mellettem ülne, de tudom milyen a lány, úgysem tudjuk megváltoztatni a véleményét.


Tudom, hogy ez a lány esküvöje, és úgy kell mindennek lenni ahogy ő akarja, de szerintem ez nagyon nem normális!


2019. nov. 26. 23:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/136 anonim ***** válasza:
87%
Bírd már ki, kérdező, hogy nem te leszel a középpontban. A saját esküvődön úgy ültettél mindenkit, ahogy akartad. Ezt a négy évet meg úgy hangoztatod, mint annak idején a fidesz az elmútnyócat :D 30 fölött már nem szokás négy évvel így felvágni, és ha már számolgatunk, a lány anyja legalább tíz évvel rádver így is...
2019. nov. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/136 anonim ***** válasza:
14%

Mi tekintettel voltunk pont ezért a családra, úgy ültek ahogy akartak. Nem szabtuk meg, ki hol üljön. Anyósom le is huppant gyorsan a férjem mellé.... Apósomék az én családom mellett ült az új párjával. Anya leült mellénk tesómékkal és párjával. Apa leült messzebb kicsit tőlünk, mert nincsenek jóban anyával. Most ültettem volna le erőszakkal egymás mellé, amikor tudom, hogy szóba sem állnak egymással? Nekem lett volna kellemetlen meg nekik is ugye!


Szerintem jogos, mert ha nektek is jót akar aznap, hogy örüljetek tényleg azon a napon velük együtt, vegye figyelembe hogy már a szülei külön élnek és mindenkinek megvan az új párja. Egy normális felnőtt ember ezt megérti. Attól még a szülei ott lesznek vele aznap... De ne csináljon már nekik kellemetlenséget!

2019. nov. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/136 anonim ***** válasza:
84%

Saját esküvömön ,nem volt ültetés rend ,igaz kicsi esküvö volt.


De voltam igazi nagy lagzin is ahol a fő asztalnál anya apa ,és rokonság ült ,barátok távolabbi asztalnál ültek .

2019. nov. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/136 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez egy igazi horror sztori. Sajnálom, hogy ekkora tortúrán kell átmenned. Pszichológus segíthet feldolgozni.
2019. nov. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/136 anonim ***** válasza:
89%
Eddig akárhány esküvőn voltam, a lakodalom kezdetén felszolgálták az ételeket egymás után, evés közben nyilván nem beszélgettünk meg az élet nagy dolgait, evés után meg már mindenki ment táncolni, az italos asztalhoz, jött körbe a férj-feleség hogy minden ízlett-e stb. Szóval nem egy egész éjszakát kell kibírnod egy számodra idegen mellett ülve, csak azt a fél órát-órát amíg esztek. Nem csinálnék gondot belőle, ha 25 a lány és 8 éve váltak a szülők, alig 17 évig csak együtt nevelték, nem múlik ezen már semmi, hogy egy órára egymás mellé vannak ültetve
2019. nov. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/136 anonim ***** válasza:
87%

Bárcsak nekem lett volna ekkora problémám az esküvőnkön. Csak nekem apukám kiskoromban meghalt, nevelőapám nem volt és a férjem szülei is meghaltak már, mire eljött az esküvőnk.

És nem az a szokás, ahogy írod, hanem az, hogy szülők ülnek az általában 6 személyes főasztalnál.

Sok szülőköszöntő, akár vacsora előtti fogadalmak is vannak, felállítják az örömapát, örömanyát, majd szerinted feláll az anya és mikor az apának kell, akkor mindenki forog másik irányba, hogy lássa? El vagy tévedve.

2019. nov. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/136 anonim válasza:
86%

Elhiszem hogy számodra ez nem tökéletes, de attól még ez a jó megoldás. Ők döntik el, hogy kik üljenek mellettük és szerintem logikus, hogy a szülő, nálunk is így volt. Neked ehhez nyilván semmi közöd.

De ha belegondolsz az ő helyzetükbe, hogy a szülőket akarják maguk mellé, akkor meg rájössz, hogy hát sem az apuka sem az anyuka új párjának nincs ott keresnivalója, hogy nézne már az ki. Feltételezem nem 20 méterre ültettek bennetek, hanem oda a közelbe.

Ez az ő napjuk és a szülőket akarják maguk mellé, törődj bele, ezzel nincs semmi gond. Picit önzőnek tűnsz, ez nem rólad szól, ki fogod bírni azt az estét. Ha elkezdődik a buli, a tánc, akkor meg már egymás mellé is ülhettek majd, táncolhattok stb.

2019. nov. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/136 anonim ***** válasza:
89%

Ők a szülei. Nem tudom mit nem lehet ebben megérteni.

(Sosem voltam olyen esküvőn, ahol az örömszülők nem a főasztalnál ültek. Ifjú pár, tanúk és az örömszülők.

2019. nov. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/136 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

Jellemzően a szülők ülnek a gyerekek mellett.

Ha csak nincs jóvátehetetlen ellentét az elvált szülők mellett, akkor üljenek csak egymás mellett a vacsora erejéig a gyerekük mellett, ami 3-4 fogás. Ezután úgyis tánc van, akkor meg már mindenki oda ül, ahová akar.

"Engem, az apuka párját pedig beültetnek az anyuka párja mellé!" Ha eddig is jó volt vele a viszony, akkor ez nem lesz baj. Ha még nem ismered, akkor majd most megismered.


Ez az elvált szülők egymás mellé ültetése nem arról szól, hogy az új pároknak kellemetlen legyen, hanem hogy azok, akik összehozták ezt a gyereket, ott legyenek mellette legközelebb, amikor élete egyik legfontosabb eseménye van


Ebben az ültetésrendben számomra nincs semmi sértő vagy érdemben zavaró. Javaslom, se te, se a párod ne akadjon ki rajta. Jó buli lesz!

2019. nov. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/136 anonim ***** válasza:
86%
A mi esküvőnkön is a szülők ültek a főasztalnál, meg a tanúk. Férjem apja mellettem ült, de nem ültettük férjem anyja helyére az apja nőjét, mert ő férjemnek nem anyja. Ez így normális. Anyám is elvált apámtól már vagy 15 éve, és ha apám meg lett volna hívva, igenis anyám ül mellé, nem az új nője, mert nekem ők a szüleim, nem az új nő. Na de nem lettek meghívva, pont az ilyen mocskos beleszólások, meg egyébként dolgok miatt.
2019. nov. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!