Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom lánya ezt az ülésrendet...

Párom lánya ezt az ülésrendet tervezi az esküvőre, normális ez? Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat ha nagyon kiakadok, de elég ideges vagyok!

Párom lánya (25 éves) úgy tervezi az esküvőjén az ülésrendet, hogy velük a főasztalnál nem a tanúk fognak ülni ahogy szokás, hanem a szülők! Oké, a völegény szülei együtt vannak, na de az ő szülei elváltak kb 10 éve! És csak két hely lesz, anyuka és apuka. Engem, az apuka párját pedig beültetnek az anyuka párja mellé! (Plusz a tesók mellé). Én ezt így nagyon furcsának találom, páromnak meg is mondtam, a lányának nem. 4 éve vagyok együtt az apjával, és jó nagyon a kapcsolatunk a lánnyal, mert közel egy idősek vagyunk, de ezt nem merném mondani neki mert attól karakánabb jellem sokkal. De lehet ez ellen bármit is tenni? Anyuka is már vagy 8 éve együtt van a párjával, gondolom ő is inkább mellette ülne mint az exférje mellett. Párom annyit mondott hogy ő is inkább mellettem ülne, de tudom milyen a lány, úgysem tudjuk megváltoztatni a véleményét.


Tudom, hogy ez a lány esküvöje, és úgy kell mindennek lenni ahogy ő akarja, de szerintem ez nagyon nem normális!


2019. nov. 26. 23:05
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/136 anonim ***** válasza:
89%
De ahigy olvasom, a testvéreivel egy asztalnal ultok mindketten. Szerintem, ez igy tokeletes, hiszen a csaladi asztalnal ultok, csak nem a foasztalnal.
2019. nov. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/136 anonim ***** válasza:
78%
Attol hogy elvaltak ok a szulok azert uljenek ott!:) ez a lany nagy napja itt is el akarod tole venni az apjat? Hat gratulalok. Itt te gondolkozol rosszul. Ha ilyen lenne az apam uj kis nocskeje meg se hivnam, az en eskuvomre be se tegye a labat egy ilyen harpia
2019. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/136 anonim ***** válasza:
10%
Ja voltam mêg olyan esküvőn is , ahol az örömszülők külön asztalnál ültek, de ott sem a tanúk ültek az ifjú pár mellett, hanem a keresztszülők, akik a násznagyi szerepet töltötték be.
2019. nov. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/136 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is így volt. a férjem szülei elváltak már régebben. Az "új" feleség csak egy megtűrt vendég volt mert utálja mindenki. Így is előadta hogy neki ehhez köze van és van beleszólása. Szerencséje volt hogy ezért a kijelentéséért nem vágtam szájon. Semmi köze nem volt az egészhez. Ahogy neked sincs ehhez.

Úgy ültetnek ahogy ők akarnak.


Mi így ültünk a főasztalnál: én és a férjem, szüleim, tesóm-férje-kislányuk, anyósom, sógorom és a barátnője. A tesóink voltak a tanúk.

A férjem apja azzal a böszmével meg családi asztalnál ültek elől.

2019. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/136 anonim ***** válasza:
70%

Ez valóban egy nehéz szitu. Nyilván te is megérted, hogy szeretné, ha a valódi szülei ülnének mellette, és kicsit úgy érezni, hogy "együtt a családja". Mivel ez az ő esküvője, én a helyedben ezt elfogadnám, és megpróbálnék arra a pár órára jó pofát vágni hozzá.

Téged is megértelek, hogy ez nem a legkényelmesebb, de ez a nap róla szól.

2019. nov. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/136 anonim ***** válasza:
86%

Elolvasva a kirohanásaidat, hálát adok az égnek, hogy az én szüleim intelligensek és az új párjaik is azok.


Teljesen nyilvánvaló volt, hogy az esküvőn a SZÜLEIM (azaz a vér szerinti szüleim) ülnek a főasztalnál. Ha tetszik ha nem, mi akkor is egy család vagyunk, ha elváltak és mindenkinek van párja. Nekem ők ketten a családom, alap, hogy mellettem ülnek. A férjemnek is alap volt.


Kb 1 órás a vacsora, amit a főasztalnál töltenek, kibírta apám új felesége is és anyukám párja is. Sőt! Képzeld el, nem antiszociálisan magukba fordulva duzzogtak mint a dedósok, hanem beszélgettek a többiekkel! A vacsi után meg mindenki ott volt, ahol akart.


Szerintem kibírod, ha 1-1,5 órát leszakadsz a párodról, mert semmi keresnivalód a főasztalnál, akkor sem ha 4 éve vagytok együtt és akkor sem, ha 14. Nem vagy a szülője, tett magad túl rajta!

2019. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/136 anonim ***** válasza:
87%
Szabolcs megyében a főasztalnál ül a pár, és oldalaikon szülők, keresztszülők, nagyszülők. Elég hosszú a főasztal. A tanúban nem vagyok biztos, hogy hol ül. Nekem nem a főasztalnál ült a tanú szerintem.
2019. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/136 anonim ***** válasza:
90%
A lány jól gondolkodik, ők a szülei, ez fix. Az éppen aktuális mostani párjaik kevésbé fixek. Bocs. Sok év múlva az esküvő képein a szüleit szeretné nézni, nem az anyja-apja akkori párját.
2019. nov. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/136 anonim ***** válasza:
85%

Nem csodálom, hogy csak egy sokkal idősebb pasast tudtál fogni magadnak. A saját korosztályod - akik még tudnak válogatni - nem állna össze egy ilyen sipákoló, követelőző, rosszindulatú tyúkkal.

Nem bírod elfogadni, hogy nem te vagy a középpontban, és tombolsz, amiért az aktuális pasid a gyermeke mellett fog ülni... kb. 1-2 órán át. Intelligens ember elfogadja ezt, csak a hozzád hasonlók vergődnek. Nagyon remélem, hogy a szarkavarásoddal nem marod el a lány mellől az apját. Tedd csak szóvá nyugodtan a sérelmeidet a menyasszonynak, hátha meggondolja magát, és nem hív meg egy ilyen gusztustalan nőt.

2019. nov. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/136 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként mit pattogsz azon, hogy mi a "szokás"? Ők így akarják az ülésrendet és kész. Nem csak az IQ és EQ szinted alacsony, de az illem sem nagyon megy neked.
2019. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!