Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom lánya ezt az ülésrendet...

Párom lánya ezt az ülésrendet tervezi az esküvőre, normális ez? Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat ha nagyon kiakadok, de elég ideges vagyok!

Párom lánya (25 éves) úgy tervezi az esküvőjén az ülésrendet, hogy velük a főasztalnál nem a tanúk fognak ülni ahogy szokás, hanem a szülők! Oké, a völegény szülei együtt vannak, na de az ő szülei elváltak kb 10 éve! És csak két hely lesz, anyuka és apuka. Engem, az apuka párját pedig beültetnek az anyuka párja mellé! (Plusz a tesók mellé). Én ezt így nagyon furcsának találom, páromnak meg is mondtam, a lányának nem. 4 éve vagyok együtt az apjával, és jó nagyon a kapcsolatunk a lánnyal, mert közel egy idősek vagyunk, de ezt nem merném mondani neki mert attól karakánabb jellem sokkal. De lehet ez ellen bármit is tenni? Anyuka is már vagy 8 éve együtt van a párjával, gondolom ő is inkább mellette ülne mint az exférje mellett. Párom annyit mondott hogy ő is inkább mellettem ülne, de tudom milyen a lány, úgysem tudjuk megváltoztatni a véleményét.


Tudom, hogy ez a lány esküvöje, és úgy kell mindennek lenni ahogy ő akarja, de szerintem ez nagyon nem normális!


2019. nov. 26. 23:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/136 anonim ***** válasza:
94%
Én pedig csak olyan esküvőn voltam, ahol a szülők ültek a foasztalnál! Kb már 10rn leírták ezt, mi értelme újra leírnod, hogy te meg amolyanon voltál? Amúgy is totálisan mindegy ki milyen esküvőn volt, mert ez az Ő ESKÜVŐJE, nem másé! Úgy lesz az ültetés, ahogy Ő akarja, ennyi.
2019. nov. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/136 anonim ***** válasza:
91%

"Persze mi leszünk kb a legközelebb, de annyira nem hogy csak úgy átszóljunk egymásnak."


És akkor mi van? Mi lehet olyan rettentő fontos, ami nem ér rá egy órát, amíg esztek? De ha meg tényleg közbejön valami eget rengetően halaszthatatlan dolog, akkor fölállsz és odamész.

2019. nov. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/136 anonim ***** válasza:
91%

Ha jól olvastam akkor te nem a főasztalnél akarsz ülni, hanem a párod mellett egy másik asztalnál. Párod a menyasszony apja. Mégis hogy gondoltad, hogy az apuka ne legyen a főasztalnál? Hiszen az apáknak és anyáknak ott a helyük.

Én tényleg nem értem a problémádat. Max 1 óra amit nem egy asztalnál töltesz el a pároddal. Tényleg nem bírod ki?

2019. nov. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/136 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom mi ezen furcsa, mi is tervezünk a párommal, így már én is eljátszottam a gondolattal, hogy hogy ülnénk, én is minden további nélkül anyukámat és apukámat egymás mellé ültetném, tovább pedig mindkettő párját. Elég furán nézne ki, hogy a boldog szülők, de össze-vissza ülnek, meg mindenki a saját párjával enyeleg. Lehet, hogy ez másnál nem működne, de az én szüleim beszélőviszonyban vannak, így egyáltalán nem lenne gáz.
2019. nov. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/136 anonim ***** válasza:
88%
És csatlakozom ahhoz, hogy én sem voltam még olyan esküvőn, ahol a szülők nem ültek ott, pedig én is falusi vagyok, “városi” lakodalomban nem is voltam még. ;) Utolsó voltam.
2019. nov. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/136 anonim ***** válasza:
83%
[link] Egy kis útmutató a dolgokhoz.
2019. nov. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/136 anonim ***** válasza:
85%
Csatlakozom, minden esküvőn a szülők ültek a pár mellett, az enyémen is. Vagy másik alternatíva, hogy mindenki ott ült (tehát a pár, a 2 pár szülő plusz a tanúk, akik szintén férj/feleség voltak). Vagy olyan is volt, hogy csak ketten ültek, kis létszámú esküvőn. De olyat még nem láttam, hogy csak tanú. Egyébként a férjednek rosszabb lesz, ülhet 2 órán keresztül az exfelesége mellett, valszeg az asztal szélén, hogy esélye se legyen mással beszélgetni.
2019. nov. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/136 anonim ***** válasza:
21%

28-as csodas vagy. En is keszultem kiguglizni, csak vegigolvastam a valaszokat.


Igen a hagyomanyos es modernebb elrendezes szerint is senkinek nincs igaza😀. Felvaltva kell ultetni a ferfiakat es noket es a foasztalnal eleg hihetetlen, de a volegeny mellett ul a volegeny anyja es mellette a menyasszony apja es a volegeny tanuja zarja a sort. A masik oldalon meg ennek tukorkepe.



DE vannak a kiveteles esetek es ALAP, hogy senkit nem szeretne senki megbantani:

"Előfordulhat, hogy egyikőtök szülei elváltak, és az új párjával vesz részt az esküvőn. Ekkor megoldást lehet, ha a menyasszony és vőlegény más közeli családtagokkal ülnek a főasztalhoz. A szülők pedig a közeli rokonoknál kapnak helye"


Kerdezo tehat jol erzed valami nem stimmel es neked bantoan jon le a tervezett ulesrend. Jogod van hozza, hogy kiakadj, hiszen a leirtak szerint letezik mas az elvalt szulok joletet is figyelembe vevo ulesrend.


Nalunk a szuleim szinten elvaltak, nem is szepen es nem is kiskoromban. Ott valoban a szeretobol lett uj feleseg es anyam ki nem allhatja.

De eskuvo elott rengeteget gondolkodtam, MERT SENKIT NEM AKARTAM MEGBANTANI, mert elfogadtam elvaltak, van uj feleseg, mindenkinek uj elete. Ezert se anyamat nem akartam kinos helyzetbe hozni, se apamat megbantani, hohy nem hivom meg az uj parjat, se az uj part, hogy ot eleve nem hivom csak ert az edesanyam...tehat anyammal es apammal is beszeltem kulon errol. Elmondtam az en nagy napom, mindenkivel szeretnek udvarias lenni. Egy asztalhoz nem kell ulniuk, de a szertartasnal kibirjak (kerdes volt), ha egy teremben kell lenniuk.

Anyam is nagyon itelligensen es apam is intelligensen reagalt. Igaz apam azt mondta ezt mar ok meg is bezeltek a felesegevel, aki ugy gondolta o nem szeretne jonni, nem akar fajdalmat okozni anyukamnak stb. Valahol sajnaltam, de vegul is ez az o dontesuk lett.


A parod lanya valoszinuleg az a kategoriajuk csaj, aki nem tudja elfogadni tudat alatt, hogy a szulei elvaltak es azt se, hogy nem neki lesz a tokeletes eskuvoje. Merthat a tokeletesseg nagyon fontos a mai csajoknak, ezert o csak azt a hibatlan ulesrendet tudja elkepzelni, ami akkor lenne, ha a szulei egyutt maradtak volna es bele se gondolt ez banthat teged vagy az anyja parjat,vagy hogy ugy egyebkent is eleg furi a nyilvan nem szeretetbol elvalt szuloket egymas melle ultetni x ev utan se.

Csaladunkban egy nagy lagzin kinosan ugyeltek arra, hogy a valas utan is marakod szulopart veletlen se tegyek egy asztalhoz se, igy ott is kisse fura ulesrend szuletett, de senki nem bantodott meg e smindenki a parja mellett maradhatott.

2019. nov. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/136 anonim ***** válasza:
92%

"Előfordulhat, hogy egyikőtök szülei elváltak, és az új párjával vesz részt az esküvőn. Ekkor megoldást lehet, ha a menyasszony és vőlegény más közeli családtagokkal ülnek a főasztalhoz. A szülők pedig a közeli rokonoknál kapnak helye"

Én ezt nem értem, semmi logika nincs benne. Attól, hogy egy szülő elvált, attól még szülő, nem csak rokon, miért kellene lefokozni? Nekem nem váltak el a szüleim, de ha elváltak volna, úgy ültetném őket, ahogy a kérdező mostohalánya.

2019. nov. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/136 anonim ***** válasza:
92%
De az, hogy egy pár elválik, nem a gyerekről szól, hanem a párról. A gyereknek ugyanúgy az anyja meg az apja marad. Nem úgy lesznek ott, mint egy szerelmespár, hanem mint a gyerek szülei. Ezt nem nehéz megérteni.
2019. nov. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!