Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom lánya ezt az ülésrendet...

Párom lánya ezt az ülésrendet tervezi az esküvőre, normális ez? Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat ha nagyon kiakadok, de elég ideges vagyok!

Párom lánya (25 éves) úgy tervezi az esküvőjén az ülésrendet, hogy velük a főasztalnál nem a tanúk fognak ülni ahogy szokás, hanem a szülők! Oké, a völegény szülei együtt vannak, na de az ő szülei elváltak kb 10 éve! És csak két hely lesz, anyuka és apuka. Engem, az apuka párját pedig beültetnek az anyuka párja mellé! (Plusz a tesók mellé). Én ezt így nagyon furcsának találom, páromnak meg is mondtam, a lányának nem. 4 éve vagyok együtt az apjával, és jó nagyon a kapcsolatunk a lánnyal, mert közel egy idősek vagyunk, de ezt nem merném mondani neki mert attól karakánabb jellem sokkal. De lehet ez ellen bármit is tenni? Anyuka is már vagy 8 éve együtt van a párjával, gondolom ő is inkább mellette ülne mint az exférje mellett. Párom annyit mondott hogy ő is inkább mellettem ülne, de tudom milyen a lány, úgysem tudjuk megváltoztatni a véleményét.


Tudom, hogy ez a lány esküvöje, és úgy kell mindennek lenni ahogy ő akarja, de szerintem ez nagyon nem normális!


2019. nov. 26. 23:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/136 anonim ***** válasza:
12%

Micsoda problémák. És lesz nagy irgumburgum, ha véletlen "rossz" helyre ültök le? Felállítanak majd?

Én nem csinálnék ügyet belőle. Leülnék oda a párommal, ahol hely van... :)

2019. nov. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/136 anonim ***** válasza:
32%

Igen, normális ez az ülésrend, és igen, jogos a kiakadásod is.


A szülők ülnek a gyerekeik mellett, ez teljesen rendben van. Jó esetben a szülők együtt élnek, nincs másik partner, így további kérdés se. Ha viszont elváltak, pláne ha uj partner is van, akkor jon a problema. Evidens, hogy mindenki a saját partnere mellett akar ülni. Az is evidens, hogy a szülő új partnere - a kivételektől eltekintve, pl amikor kisgyermekkora óta neveli a masik gyerekét- ez a partner nem hagyományos értelemben vett csaladtag es nem is szülő. Ergo, nincs igazan helye a szülők között egy ilyen ültetési rendű asztalnál.

Igen, mindenki a partnere mellett szeretne ülni egy rendezvényen. Igen, xarul esik, ha más mellett kell ülni. De az is igaz, hogy ez azért nem tragédia és pláne nem kellene bele többét képzelni, mint ami.

Megvacsoráztok, szepen elbeszélgetsz az asztaltartsaiddal, vacsora után meg amúgy is mennek ide oda az emberek társalogni, táncolni, mehetsz a párodhoz.

2019. nov. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/136 anonim ***** válasza:
73%
Igen, normális. A kiakadásod nem jogos. End of story. Már így is túl lett tárgyalva ez az egyszerű kérdés.
2019. nov. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/136 anonim ***** válasza:
18%
Kívánom, hogy egyszer mind váljatok el, és az új párotok gyerekének az esküvőjên ücsörgjetek magatokban. Az én szüleim elváltak, természetesen mind a ketten az új párjukkal ültek a főasztalnál. El se tudtam volna képzelni, hogy szétszedjem őket.
2019. nov. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/136 anonim ***** válasza:
83%
Én még nem voltam olyan esküvőn, ahol nem a főasztalnál ültek a szülők.
2019. nov. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/136 anonim ***** válasza:
37%
Hát en is voltam pár esküvőn és kur.ara mindegy volt hogy hova ültem le...addig ültem csak amíg ettem!!!!Szerintem te is meg elég sok mindenki ezt fogja csinàlni!!!!Később meg màr összevissza ült mindenki..ilyen cirkuszt csinàlni ilyen kis dologbol!!🙊🙈
2019. nov. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/136 anonim ***** válasza:
89%

29-es a klasszikus szerint igazad van, de a modernebb ülésrend szerint pont úgy van, ahogy a szóban forgó menyasszony kitalálta.

A menyasszony mellett az ő szülei, a vőlegény mellett a saját szülei, a sorrend már szinte mindegy.

Az én esküvőmön is így volt, sőt, itt olvasom, hogy nem illik páratlanul ülni a főasztalnál. Engem pont nem érdekelt, 5-en ültünk ott, mivel sajnos édesapám már nem lehetett ott velünk. Most azért ne üljünk a főasztalnál 5-en, mert nem illik? Szerintem ez pont olyan, hogy mindenki saját magának dönti el. Ha a menyasszony és a vőlegény így szeretné, akkor így.

Ez csak a vacsora, utána úgy is mindenki sétál, táncol, beszélget, ide ül, oda ül.

Ezen hisztizni?! ...

2019. nov. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/136 anonim ***** válasza:
84%
Felejtsd el ezt a hülyeséget, hogy a tanúk ülnek az ifjú pár mellett az asztalnál. Gondolj bele, tanú bárki lehet; szomszéd néni, utcáról berángatott idegen.. Nem, az asztalnál a pár mellett - logikusan és érthető módon - az örömszülők ülnek. Ez teljesen egyértelmű.
2019. nov. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/136 anonim ***** válasza:
14%

De fura volt olvasni a válaszokat. Szerintem teljesen normális, hogy furának találod, hogy nem a pároddal együtt ültök. Ezt úgy kellett volna megoldani, hogy a főasztalnál ül természetesen apuka és anyuka, de velük együtt apuka és anyuka párja is. Főleg így, hogy mindenkinek van már új párja.

Viszont ne csinálj ebből ügyet. Majd elbeszélgetsz az anyuka párjával. Ez a nap végül is nem rólad szól. De igazad van, nagyon udvariatlan a lány. Kb. mint egy kis tini, aki össze akarja hozni a szüleit. D:

2019. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/136 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem pedig így eléggé okés. A szülőket össze kapcsolja egy életre a lányuk meg amúgy is. Egyik oldalon legyenek ketten, a másik oldalon még négyen? Az milyen már? Vagy az egyik oldalon marad két üres szék vagy az ifjú pár nem lesz fókuszban , középen, mert túllógnak. Ha mindenki oda akar ülni. Ez a legjobb döntés amit csak meghozhattak.
2019. nov. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!