Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Figyelt kérdés
7 lakàsuk van Budapest belvárosában,2 más megyeszékhelyen, a gyerekeik pedig szülöi házban vagy máshol albérletben kényszerülnek élni. Nem akarnak adni egy lakást,effektive üres kézzel indulunk az életbe. De azért mondják hogy legyünk hálásak mert amikor ök meghalnak majd milyen jó lesz nekünk örökség(átlagéletkor alapján már 60 éves leszek akkor kB)
2019. dec. 31. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
20%

20!


Nekem nem fáj, ha valakinek mindent a segge alá tesznek, tegyenek, ha úgy látják jónak. De nekem az se fáj, ha nem tesznek mindent valaki alá. Így is jó. Ez egyéni döntés.

A kerdezo stílusa borzasztó, azt a gyűlölet a szülők iránt. Gyűlölni kell őket, mert nem adnak neki lakást? Kicsit anyagias, nem? A szülőt le lehet önzőzni, a gyereket miért nem?

A világon semmit nem tudunk a szülőkről. Semmit. De azért köpködni kell, mert a szemét nem ad lakást a gyereknek. A gyereknek, aki itt szapulja őket. Esélyes, hogy okkal döntöttek így.

2020. jan. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
18%

Azt gondolom 25 éves fiatalként én is azt mondom, hogy helytelen, ha valakinek a segge alá van rakva minden, mert sose fogja megtanulni azt, hogy milyen megdolgozni valamiért. Nekem se segített se apám, se anyám. Apáméknál laktam, dolgoztam adtam bele a havi rezsibe, amit eleinte felháborítónak tartottam, de hát végülis ott éltem. 1 év munkával összeszedtem az önerőt hitelre, elköltöztem. Mai napig lennének elvárásaik, de én itt adom vissza, amit nem kaptam meg. Én se segítek, én se adok. Felém ne legyen elvárása olyan embernek, akin mindennap azt láttam, hogy teher vagyok neki, aki mindennap kihasználta a fizikumomat és dolgoztatott még a tanulás, diákmunka mellett. Ma már a magam ura vagyok, és nem azért, mert olyan elit családom volt!


Nyugodtan meg lehet nézni azokat a családokat, ahol anyuci apuci beteszi a gyerek segge alá, a 20 millás bmw-t. Egytől egyig a fára vagy villanyoszlopra feltekerednek, mert idióták, mert ez egy életstílus. Ne haragudj kérdező, de én nem értek veled egyet. Ugyan én is orrolok, hisz nem egy lakást vártam volna a seggem alá, hanem jól esett volna 50-100 ezer forint. De amit Te vársz kicsit irreális. Sajnos jelen esetben a szüleid oldalát kell pártoljam.


És arra kérlek gondolkodj el mit tettél az életben nekik az asztalra, hogy elvárd, hogy tessék itt egy lakás. Annyira jó gyerek voltál? Mindent megtanultál? Sose volt veled gond?


Az a baj, hogy sokan nincsenek tisztában a kötelességeikkel! A Te szüleid felneveltek, valószínűleg érettségit, szakmát kaptál a kezedbe. Azaz a szüleid megtettek mindent, a kötelességük itt véget ért jelenleg. Újra segítség lesz az majd, ha pl gyereked lesz, és besegítenek, hogy kicsit lenyugodj, vagy pihenni tudj! Hidd el tapasztalatból mondom. Ebben sincs segítségem.

2020. jan. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez leginkább arra jó, hogy elmarják maguktól a gyerekeiket, nem pedig, hogy megtanítsák értékelni a dolgokat. Van egy csomó lakásom, jól elek, erre a lányomnak ki kell tartatnia magát egy öreg emberrel, hogy megéljen és legyen hol laknia?? Vicc. Ahogy az is, hogy ezt egyesek normálisnak tartják.
2020. jan. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
36%

23!


Már ne is haragudj, de ribizli az lesz, aki akar. Ha éhen halnék se lennék kva, se nos ember szeretője. Eh nem a szülők hibája, hanem az idióta lányuké

2020. jan. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
83%

22


Aha... azt mondod igaza van a szülőknek, de te, akivel ugyanúgy úgy érzed kiszúrtak, most bosszúból te sem segítesz nekik semmit. Mennyivel jobb lett volna, hogyha amikor ők tudnak segíteni, segítenek és most, amikor te tudnál segíteni, te is segítenél. Végülis valahol ilyesmire lenne való a család. De ezzel alátámasztod azt, amit én gondolok. Lehet - de még csak ez sem biztos -, hogy a gyerek ezzel az "oldj meg mindent önerőből" hozzáállással megtanul egyet s mást, cserébe viszont a kapcsolat hétszentség, hogy tönkremegy.

Ez a bmw közhely meg... nyilván mindenki törvényszerűen a fára csavarodva végzi, aki kap egy autót. Az összes milliomos csemete ilyen rút halált hal, ki is hal a család rohamosan.

2020. jan. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 A kérdező kommentje:
Rengeteget dolgoztak,dolgoznak,mondhatni hogy tényleg csak annak élnek hogy több pénzük legyen. Rendkivül puritán módon élnek,nyaralni sose mennek,autó is olcsó 10+ éves,kaja is sporolva van,a fütés is 18 fokra van állitva stb tehát kivülröl senki sem mondaná meg hogy pénzük van. Barátaik és szociális életük sincs,csak néhány munkakapcsolat, de valami bajuk csak lehet életükkel mert vagy a befektetés a téma vagy az hogy mennyire élhetetlen az ország ('magyarisztán'). Velünk nem kommunikálnak van úgy hogy napokig szót sem szólnak vagy 2-3 tömondatot , úgy igazából szinte egyikünkröl se tudnak semmit.
2020. jan. 1. 08:47
 27/87 A kérdező kommentje:

Nincs semmi gyülölet bennem,kiváncsi vagyok mennyire normális vagy ez más családoknál mennyire jellemzö STB.

Sajnálatos hogy szeretett sem kaptam semmit és hogy sokszor azt látom szegényebb családok gyereke mennyivel többet kapott mindenben pedig tényleg szegények és mégis szülö inkább magától vett el hogy legyen a gyerekének, szerencsések ilyen közegben élhettek.

2020. jan. 1. 08:55
 28/87 anonim ***** válasza:
20%
25! Jobb, ha alád tesznek mindent? Jobb ha elbutulsz és semmit nem tanulsz meg? Egy szóval sem mondtam, hogy nekem nem lett volna jó a segítség, de mivel szerintem egy reális kisebb segítséget sem kaphattam ezért én se adok. Nem igazán érdekel, hogy széthullott az a családom, amiben felnőttem. A maiak legjava is szétfog hiába osztogatják a 10 milliókat.
2020. jan. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem irtó nagy különbség van aközött, hogy mindent alá tesznek, és aközött, hogy oda adnak használatra vagy bérbe adnak 1 saját tulajdonban lévő lakást. Természetesen ez az ő döntésük, minden esetre szerintem elég rideg hozzáállást tanúsít. A mi családunkban teljesen természetes, hogy a szülők támogatják a gyerekeiket. Senki nem lett elkényeztetett gyökér, mindenki dolgozik és kapargatja a saját gesztenyéjét.
2020. jan. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
45%
Érdekes, szóval az rendben van a kölyök munka nélkül akarja más házát, de az önzés ha a szülő nem ajándékozza el amiért gürcölt. Itt nem a szülő az önző...
2020. jan. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!