Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Figyelt kérdés
7 lakàsuk van Budapest belvárosában,2 más megyeszékhelyen, a gyerekeik pedig szülöi házban vagy máshol albérletben kényszerülnek élni. Nem akarnak adni egy lakást,effektive üres kézzel indulunk az életbe. De azért mondják hogy legyünk hálásak mert amikor ök meghalnak majd milyen jó lesz nekünk örökség(átlagéletkor alapján már 60 éves leszek akkor kB)
2019. dec. 31. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 80-as! Ha Te annyira nagyra tartod magadat, hogy a felső oktatásban vagy egy remek óraadó, akkor azzal, hogy hozzászóltál ehhez az egészhez magadat minősítetted. Továbbra is azt mondom, hogy aki akarja ezeket az alul fizetett munkákat végezni végezze, de ne panaszkodjon! Azért, mert nem lesz saját lakásod arról Te magad tehetsz. Egyedül lehet nem lesz, de hallottál már a társ kifejezésről? Nem feltétlen egyedül lehet célokat elérni. De, ha Te felső oktatásban dolgozóként csak eddig látsz, akkor azt mondom, hogy a madarakkal állsz kb egy szinten. Mert még az állatvilágban is közösen raknak fészket madarak. Nyugodtan mondhatjátok a véleményeteket, nem nagyon tud meghatni. Szívesen meghallgatom és reagálok rájuk.

Amúgy meg 79es te vagy alpári, mert egy értelmes magyar mondatot nem tudsz leírni normálisan, trágár szavak nélkül. Nekem ilyen orvosok, akik vannak csak ne mentegessék az életemet! Addig örülök, míg egyikhez se kell menjek. Amúgy azzal, hogy a fajtámról beszéltél nem tudom pontosan mire gondoltál! Neked pusztán az nem tetszik, hogy valaki ki meri nyitni a száját és elmondani a véleményét. És ez a baja ennek az oldalnak meg a magad fajtáknak, hogy a kis lelketek meg van sértve, ha kaptok egy nektek nem tetsző véleményt.


És ne haragudj, hogy ezt mondom Neked, de ezzel a magatartással kimeríted a köpönyegforgatás tárházát, mert ha egyetértenék Veled és sajnálnám az olyanokat, akik csak követelnek egy házat a seggük alá az jó volna, de ha csak egy ember a liberális nézeteitek ellen szól az már közfelháborodás!


Hallottál már arról a mondásról, hogy mindenki a saját sorsa kovácsa? - Feltételezem, hogy nem.

2020. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, attól hogy te rózsaszín szalagba burkolod a mondanivalód, még mindig te vagy aki több, komplett embercsoportot aláz szénné ISMERETLENÜL, általánosít, és innentől kezdve nem nyitok vitát arról, ki a primitív, meg az alpári.

Nyugodtan játszd a kifinomultat, attól még az vagy amit leírtam.

2020. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
0%
Semmit sem játszok. Hanem trágár, obszcén mentesen alkotok véleményt. Nekem ez a véleményem, ami. Ha tetszik, tetszik, ha nem nem. Senkit sem kérek, hogy fogadja el! Ilyenkor tanulja meg az ember, hogy egy diploma nem minden! Lehet diplomád, de a diploma nem garancia egy jó fizetésre. Nekem van egy ismerősöm kiváló burkoló, minden a két keze munkája, nincs diplomája, és mégis jól megél. Sosem panaszkodik! Sokkal többre tartok egy ilyen embert, mert nem abban az elvakultságban él, hogyha diplomája lesz majd milliókat fog keresni, meg minden magától lesz. Sokan ebben az álomvilágban élnek, hogy a diploma az hoz majd áttörést, meg a követelőzés!
2020. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy jön már ide a diploma? Az óvónőnek nem azért adnék magasabb fizetést mert diplomája van. Szóba sem került ember...

Szerintem te inkább ne magyarázkodj, nevetséges vagy.

2020. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
47%

Az nem vélemény, hogy vki valamit csináljon vagy ne csináljon (ne panaszkodjon, ne várja el stb), ez egy utasítás burkolt agresszióval.


Próbálom átfordítani véleménnyé, pl "ha egy szülő lakást ad a gyerekènek, aki emiatt olyan szakmát választhat, amit szeret, de lakás nélkül az alacsony kereset miatt nem tudná vállalni, azbennem rossz érzést kelt, mert..."


?

2020. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
47%

Ugyanis a vitatéma ez volt, az összes ötletszerű vagdalkozás nem tartozik a témához. Ráadásul ezekben sem akarsz tényszerű információhoz jutni, hiszen kétszer is felajánlottam, hogy segítek ebben, ehelyett nekem próbàlod megmagyarázni pl hogy "az orvosok hogy megszedik magukat privátban".

Hogy ezt honnan szedted, nem tudom, de azért hadd kérdezzelek meg, hogy általában a magáncégek mekkora idejű szakmai tapasztalatot kérnek egy orvostól, és azt legkorábban hány éves korára szerzi meg?

Azokat az apróságokat, hogy a magáncégek orvosait ki képzezte ki, hogy ezek a magáncégek gyakran hogy trükköznek azzal, hogy a puha minőség látványos csiogtatásával elleplezzék a hiányos kemény minòséget és hogy tárjàk szét a kezüket ha a beteg problémássá válik, hogy kik képviselik a szakmàk csúcsát a klinikai orvosi ágakban (tehát nem labor vagy képalkotás), azt igazából hagyhatjuk is, mert Te úgyis jobban tudod.

2020. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
100%

"azért, mert nem lesz saját lakásod arról Te magad tehetsz. Egyedül lehet nem lesz, de hallottál már a társ kifejezésről? Nem feltétlen egyedül lehet célokat elérni. "


Ez bájos. Aki szülőtől fogad el lakást, az elkényeztett, követelőző, életképtelen alak, és milyen felháborító már, bezzeg aki alacsony keresettel arra vár, hogy majd jön egy "társ" akinek köszönhetően lesz hol lakni, az meg tök rendben van. Egyáltalán tudod te mit jelent az a szó, hogy "közösen"? Nem, nem azt, hogy az egyik fél az egszisztencia 95%-át megteremti, a másik meg a maradékot, és örvendezik, hogy akkor most ők közösen raktak fészket. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki olyan társat válasszon, aki pont annyit keres mnint ő, de elég érdekes azon lamentálni, hogy kivel jöhetne össze az ember, aki nem olyan rosszul keres mint ő, és majd vele lehet célokat elérni (közösen LOL). Akkor inkább a szülői segítség.

De gondolom neked is így sikerült "célokat elérni", mi? :) Azért ajánlgatod annyira ezt.

Én a magam részéről akkor már inkább veszek a gyerekemnek lakást, mint hogy krvuljon a pénzért. Nem lehet mindenki ilyen erős gyomrú mint te.

2020. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!