Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Figyelt kérdés
7 lakàsuk van Budapest belvárosában,2 más megyeszékhelyen, a gyerekeik pedig szülöi házban vagy máshol albérletben kényszerülnek élni. Nem akarnak adni egy lakást,effektive üres kézzel indulunk az életbe. De azért mondják hogy legyünk hálásak mert amikor ök meghalnak majd milyen jó lesz nekünk örökség(átlagéletkor alapján már 60 éves leszek akkor kB)
2019. dec. 31. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 A kérdező kommentje:
Nem követelőzök amúgy, mintahogy az egyik kommentelő vádolt, pontosan abból az okból hogyha kérném akkor még úgy se adnák oda.
2020. jan. 1. 09:38
 32/87 anonim ***** válasza:
32%
Ahhoz képest hogy nem követelőzöl, elég szépen sír a szád hogy csúnya-gonci szüleid milyen köcsögök...
2020. jan. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 A kérdező kommentje:
Nyugodtan kiengedhetem itt a gőzt, amit életben nem tehetek meg sértődés nélkül.
2020. jan. 1. 09:46
 34/87 anonim ***** válasza:
80%
Mivel foglalkoznak a szüleid?
2020. jan. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
28%
Annak a gőznek semmi alapja hogy legyen. Nem kötelesek a lakásokból egyet sem átengedni. Ha nem boldogulsz, a te sarad.
2020. jan. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván nem is arról van szó, hogy mindent a gyerekek segge alá kell tenni. Normális szülő a teljesitőképességevel arányosan segíti a gyerekét. Nem várja el senki, hogy egy egyedülálló anya a nettó 200ezres fizujából vegyen lakást a gyerekének, mert nem tudja megtenni. De viszont ha nekem szülőként lenne 7 budapesti lakásom, akkor abból kettőt valószínűleg - ha nem is örökbe, csak használni amíg akarják - átengedném a két gyerekemnek. Ez egy teljesen korrekt életindító juttatás. Persze nem kötelesség, senki se kérheti ezt számon tőlük, de amikor a gyerekemnek jót teszek az nekem is jó, nem szeretném nézni a szenvedését és jólesően hátradőlni a 7 házzal a kezemben, míg a lányomat egy vén fószer k*rja a megélhetésért. Persze mindig lehet választani, a szülők választottak is.
2020. jan. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
78%

Ti "netegyünkafenekünkalá", néztetek mostanában lakásárakat? Egy olyan lakás, ami 10 éve 10 millió volt, az most 40, semmi extra külvárosi panel... Az albérletárak 120.000 +rezsi körül.

Néztetek egy közalkalmazotti bértáblát?

Mégis egy pályakezdő óvónő, gyógytornást stb hogy "boldoguljon"? Még ha csak rezsit fizet is kihívás.


Másrészt honnan tudjátok, mennyit gürcöltek a szülők? Talán ők is örököltek, nem? Ha meg van 2 lakás, akkor már csak ki kell adni és 10 évente veszel belőle újat. Ha már 4 van, akkor 5 év múlva új...


Ha annyit gürcöl egy szülő, akkor nagyon is azt kívànja a gyereknek, hogy ő már ne a túlélésért gürcöljón csupàn.

2020. jan. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy lakhatást biztosítok a gyerekemnek szerintem nem egyenlő azzal, hogy mindent a segge alá tolok.

Ha már azzal tudom támogatni, hogy havi 100-150 ezer ft a zsebében marad és nem a bankot vagy egy idegent gazdagítok vele, nekem is jobb érzés.

2020. jan. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
69%
A lány meg nyilván azért ribizli, mert rosszul vagy semenmyire nem nevelték, nem foglalkoztak vele, nem kapott normál értékrendet és útmutatást.
2020. jan. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
29%

36!


Bakker még mindig nem a szülők hibája, hogy a lányuk egy ribizli. A lány hibája.

A kerdezo szülei azt az elvet vallják, hogy dolgozzon meg a gyerek a lakásért. Az o dolguk. A kerdezo majd ezzel szemben vész a gyérekének egyet. Ennyi.

2020. jan. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!