Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Figyelt kérdés
7 lakàsuk van Budapest belvárosában,2 más megyeszékhelyen, a gyerekeik pedig szülöi házban vagy máshol albérletben kényszerülnek élni. Nem akarnak adni egy lakást,effektive üres kézzel indulunk az életbe. De azért mondják hogy legyünk hálásak mert amikor ök meghalnak majd milyen jó lesz nekünk örökség(átlagéletkor alapján már 60 éves leszek akkor kB)
2019. dec. 31. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
66%

Nem, olvass vissza. A szülőket csak a pénz érdekli, be se fűtenek, nem viszik nyaralni a gyerekeket, szidják a rendszert.


Szerinted mit látott az a kislány? Nem jutott sem törődéshez, nem kapott rendes értékrendet, csak azt hallgatta, a pénz milyen fontos, de a szülei mindem fillért sajnáltak tőle. Az lenne a csoda, ha felnőve minden rendbe lenne vele.

2020. jan. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
28%

41!


Nem kell ám mindent elhinni. Csak magát a kérdést olvasd el megegyszer. 7 belvárosi lakás, 2 megyeszékhelyi. Ez alapból kamu. Így aztán a történet tobbi resze se hihető.

2020. jan. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
16%
A be se fűtenekhez meg annyit, hogy nálunk is 18 fokra van állítva a fűtés. A család egyik tagja se -bírja a meleget. Ezek szerint akkor én is xar anya vagyok és nem törődök a gyerekkel? Belőle is ribizli lesz, ugye? Jaja
2020. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
89%

Ó Előző, ne torzíts, nyilván ha azért nem fűtesz mert nem bírod a meleget, az nem ugyanaz.


Ha kamu a sztori akkor kamu, ezt itt nem tudjuk ellenőrizni, de ahogy fent írtam, össze lehet szedni 9 lakást, ha van örökség is. Másrészt meg azok, akik az ingatlanárak megugrása előtt vettek pl lakást, baromi jól jártak, itt van egy generációs különbség a csok miatt.


Az én generációm (34 éves vagyok) még vehetett lakást pár év alatt személyi hitellel és meg tudott élni albiban. Ma ez nem lehetséges már. Aki 10 éve vett egy 2 szobás panelt egy tizesért, annak most 40 millás ingatlanja van. Baromi jól lehetett ám itt trükközni ha vki akkor informált volt, van üzleti érzèke és volt kezdőtőkéje.


Mit gondolsz ki veszi meg ezt a rengeteg lakást? Itt minden zsebkendőnyi területre húznak egy lakóparkot, miközben az öreg családi hàzak lakatlanul haldokolnak.


Hidd el vannak emberek 9-nèl több lakással is, hivatásos ügyeskedők. Simán lehetnek ezek is ilyenek.

2020. jan. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
66%
Önző férgeknek. Az ember nevet sem érdemléik meg, nemhogy a szülőét.
2020. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
73%
Elég proli gondolkodás, hogy ha valakinek vesznek a szülei egy lakást akkor automatikusan s.gget vakaró élhetetlen hülyegyerek lesz, bezzeg ha saját maga "küzd meg" érte, akkor az majd embert farag belőle. Az emberek általában ezzel a hozzáállással csak a saját maguk kudarcát próbálják leplezni, hogy ők képtelen voltak összevakarni egy lakást a gyereknek. Csomó olyan ismerősöm van, akik kaptak lakást, ennek ellenére (?) akár több egyetemet is végzett, világlátott, intelligens emberek, jó szociális képességekkel, karrierrel, saját családdal. Ne legyünk már ennyire végletesek könyörgöm.
2020. jan. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
77%

Én és a férjem egykék vagyunk, de az alkesz nevelőapám és az alkesz apósom elvedeltek mindent.

6 év albérlet - ami elvitte egyikünk fizuját - után tudtunk venni egy kis zárkerti ingatlant kis házzal.

Szocpollal tudtunk csak építeni egy 80 m2 házat.

Gürcölés, idegeskedés, nem lettünk kész a vállalt határidőre, ezért buktuk a szocpol és a hitel egy részét is így befejezni sem tudtuk rendesen. Én a végére rákos lettem.

Az alkeszek kihaltak a két anya saját házban ill. lakásban él.

Most anyám egészségi állapota megromlott, kitalálta jönne a nyakunkra.

Na, nagyokos "mindent a seggük alá tesznek" megmondóemberek!

Ki venné magához a mamát?

Aki lelkileg és testileg is folyamatosan bántalmazott és így is szűken lakunk?

Idióták...

2020. jan. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
0%
Tehàt akkor kb. 60 éves nyugger korodra lesz jelen helyzet szerint saját lakásod? Szr ügy. De hàtha előbb meghalnak, Isten megsegít ès mègsem így lesz ez. Èn 33 vagyok 3 éve van sajàt lakásom
2020. jan. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 A kérdező kommentje:

Igen ahogy az egyik kommentelö is írta a lakások jelentös része válság alatt került megvásárlàsra amelyek mostanra már sokkal többet érnek.

A tanulási költségeket állták szóval nem azt mondom hogy semmit se addtak de szerintem ez a hozzáállás a részükröl akkor is fura.

Miért jó hogy közel évtizedig gyüjtenem kell úgyhogy nem élek semmit mert akkor késöbb lesz megoldva a lakhatás,miközben adhatnának de mégsem teszik.

Ahogy említettem hugom úgy oldja meg hogy kitartatja magát vénemberrel és akkor több pénzt tudd eltenni lakásra, a másik meg fizeti albérletet másnak.

Viszont értem ezek szerint ez jellemformáló.

2020. jan. 1. 11:55
 50/87 anonim ***** válasza:
84%
+ albérletben sem jó èlni, mert akkor fizethetsz egy olyan lakásra ami nem a tièd+ a szülökkel maradni na az a legrosszabb. Màs generáció, más problémàk, nem természetes felnőttkorban. A legrosszabb dolog ami létezik.
2020. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!