Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Hogy nevezik az ilyen szülöket?

Figyelt kérdés
7 lakàsuk van Budapest belvárosában,2 más megyeszékhelyen, a gyerekeik pedig szülöi házban vagy máshol albérletben kényszerülnek élni. Nem akarnak adni egy lakást,effektive üres kézzel indulunk az életbe. De azért mondják hogy legyünk hálásak mert amikor ök meghalnak majd milyen jó lesz nekünk örökség(átlagéletkor alapján már 60 éves leszek akkor kB)
2019. dec. 31. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
48%

Egy normális szülőnek segítenie kell a gyereke életében főleg mikor a szárnyait bontogatja. Simán oda kéne adni a lakást nekik, hogy miért? Mert ha valaki Budapesten ma tud szerezni lakást azzal ki is merült a vagyona, mert itt embertelen árak vannak, a fővárosi élet drága, viszont csak itt lehet csinálni igenis jó karriert, (vagy másik nagyobb városakban)

Lehet később azt mondja, a gyerek a szülőnek, hogy te figyelj nekem ez már nem kell, veszek szebbet, jobbat nagyobbat magamnak a saját pénzemből, de akkor is építi az életét a gyerek, maximum a lakást kiadja jön a bevétel, ha nem adja vissza, és akkor csak mégjobban bejött az élet, a szülőnek nem ez a célja? Hogy a gyerek jól éljen? Most ha nem adja oda a lakást húzzon el vidékre a semmibe, és tegye tönkre a szülő az életét azzal, hogy nem tud tisztességes karriert csinálni, csak mert messze van?! A normális szülők gyereke meg magától meghálálja azt a gondoskodást, és figyelmességet.

2020. jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
0%
30 32 35 veletek értek egyet. Az egyik válaszoló írt a közalkalmazotti bértábláról, hogy ott milyen minimumok vannak. Visszakérdeznék, kötelezett valaki arra, hogy közalkalmazott, gyógypedagógus legyél? Senki nem kérte, hogy egy random diplomát szerezz. Köztudott, hogy a gyógypedagógiára a legalacsonyabbak a pont számok vagy két éve voltak csak a legalacsonyabbak. Emlékszem a munkahelyemen mondták fiatal 18 éves lányok, hogy ők erre mennek, mert erre a legalacsonyabb a pont határ mégis csak lesz egy diplomám. Ne haragudj, hogy ezt mondom, nem hiába van a hülye fokozása úgy, hogy postás, vasutas... stb. Senki sem kérte, hogy egy semmilyen diplomád legyen. Kényszerített valaki arra, hogy közalkalmazott légy? Nem. Amúgy meg nem is kérném a gyerekemet hogy pelenkázzon! Inkább valóban tegyen öregek otthonába és építse a sorsát!
2020. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
100%

És arra nem gondolsz, hogy van, aki gyógypedagógus szeretne lenni? Elég hasznos szakma.

Én szeretném, hogy a gyerekem olyan szakmát válasszon, amit szeret.

A "no name" diplomára van egy sztorim: pár éve besegítettem ügyelni egy kórházi osztályon, ahonnan hirtelen sokan elmentek és a bezárás fenyegette. Volt akkor is egy egész meg egy negyed állásom, de bevállaltam még egy negyedet, mert segítséget kértek.

Egy irgalmatlan nehéz, több mint 50 ágyas, őrzővel is rendelkező akut ellátó osztály volt egy nagyon rossz infrastrukturájú kórhàzban. Ez volt az az ügyelet, ahol végig kb gyomorgörcse volt az embernek, mert kontrollálhatatlan rohanás volt az egész (nem véletlenül ment el mindenki), gyakran a 16 óra du 4-től reggel 8-ig egy perc megállás nélkül. Ettől függetlenül vagy emiatt szakmai rutinszerzésnek szuper volt.

A vicc, hogy mint az egyik "megmentőnek", kialkudtak egyedileg nekem, az igazgató külön engedélyével egy kiemelten magas órabért, amit még kértek is, hogy ne reklámozzam, mert a fixen ott dolgozók kevesebbet kapnak.

Tudod mi volt az az órabér? Bruttó 1800 forint. Rendszerint a fele elment a taxira, hogy du átérjek a főàllásomból, reggel meg visszaérjek. De ez mindegy is.

Csak azért írom le, hogy amikor toljátok ezt az akinek töbn pénze van többet is dolgozott, meg a hülye közalkalmazott dumát, akkor jusson eszedbe, hogy nem, ez nem arányos. Szektor, munkahely és sok tényező függvénye, és az emberek nem csak a pènztárcákukat tartják szem elől, amikor szakmàt vagy àllást választanak.

S ne szólj le olyanokat, akik nem azért kapnak mondjuk fele annyit mint pl Te merr feleannyi az IQ-juk, szorgalmuk, végzettségük, hanem mert másik szektorban dolgoznak.

2020. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy mit gondolsz, mért ilyen alacsony a gyógypedagógián a ponthatár?

Gondolod hülyéknek való könnyű szak? Nagyon nem. Az összes eü-s és határterületi szak (mentőtiszt, szülésznő, védőnő, pszichológus, szakàpoló) igen összetett és nagy mennyiségű szakismeretet, azok adekvát alkalmazását, hozzá gyakorlatot, kritikus helyzetekben, beszűkült tudatállapotú, random karakterű és hátterű emberekkel való jó kommunikációt, emellett szakmánként további speciálus skilleket igényel.


Szóval? A ponthatár a fizetések miatt alacsony. Mert csak az tud dolgozni ezekben a szakmában, aki alá nemhogy lakást tesznek, de az első években még plusz anyagi segítséget is adnak a szülők. Vagy a végsőkig elszánt éhezőművészek... Sajnos pont az ilyen kufáremberek, akik amúgy tudnák támogatni a gyereket, gyakran pont úgy gondolkoznak, mint Te, hogy "csak gyógypedagógus".


Mert ha a feneke alá tett lakással dönt életekről és sorsokról és kèpzi magát lelkesen, az nyilván rosszabb, mintha a maga erejéből keresné a sugar daddyt aki az albit fizeti, vagy ha nagy hatékonyságú ügyeskedő, kufár vagy vki protekciós popónyalójaként "saját erőből" venne lakást.

2020. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
0%
Továbbra is azt mondom, hogy nem kell alacsony bérért dolgozni. Azt, hogy ki kit választ magának, mindenkinek a maga dolga, de utána ne siránkozzon, hogy kap 140e Ftot és semmit se tud kezdeni vele. Pl ki vagyok attól, ha az agyon művelt védőnő kijön a gyerekemhez és kb 5 percet foglalkozik a gyerekkel utána meg 55 percet arról panaszkodik milyen rossz az ő munkája, mert ezzel nem lehet mit kezdeni. Először meghallgattam ezt a panaszkodást bár egy pályakezdőtől eléggé szokatlan hozzáállás volt. A második alkalomnál miután végzett a gyerekemmel szépen ajtót nyitottam hogy itt ne játssza a mártírt. Amúgy meg az eü lehúzás. Nem sajnálom az orvosokat, meg az asszisztenseiket, mert jól megszedik ám maszekban magukat. De továbbra is azt mondom, hogy nem kötelessége egy szülőnek a gyerekének csak úgy odaadni egy lakást. Valószínűleg nem csak a szülők fukarsága ez. Gondolom az a gyerek sem szent, amelyiknek nem akarják ezt odaadni. Nem ismerjük a másik felet
2020. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
71%

Abban teljesen igazad van, hogy nem ismerjük a másik felet.


Az eüs témában a védőnőkkel nekem sincs jó tapasztalatom, a többivel nem értek egyet, viszont ez egy végtelen vita, ha akarod folytatni (bár gondolom, nem) akkor privátot javaslok.


Én ahogy már írtam, biztosan megengedném, hogy hasznàlja a gyerekem a lakást, eleve mert azt gondolnám, hogy az a család tulajdona, és biztatnám, hogy számára szakmailag érdekes munkát válasszon.

2020. jan. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
55%

50%-os úgy bírom a hozzád hasonló 1 bitesek kántálását. Lenézitek akik közigben dolgoznak, vagy óvónők, tanárok, mentősök stb, mert ki kérte hogy ilyen végzettséget szerezzen, ki kérte, hogy ezt válassza. Ja, ja, aztán majd ha senki nem megy ezekre a szakokra és nem lesz aki foglalkozzon a hülye kölköddel az oviban, meg kiszedje alólad a kakát a kórházban, meg megy a tamtam. Nem lenézni, lealázni kéne ezeket az embereket, hanem hálásnak lenni, hogy van aki még elvégzi ezeket a tevékenységeket, nevetségesen alacsony bérekért.

A megoldás meg nem az, hogy minek mentél erre a szakra, hanem hogy adjunk nekik magasabb bért. Még egy ilyen idióta ország nincs ahol az ember 1 kezén meg tudja számolni hány végzttség piacképes, a többi meg dögöljön meg ahol van, és még fel vagytok háborodva miért tanulta amit tanult.

És mielőtt nekem esel, nem én nem ilyen alacsony bérért dolgozom, csak van aki nyitott szemmel jár a világban, és nem minden problémára személyeskedés a "megoldása", meg a számonkérés.

Érdekes mindenhol a világban léteznek közig alkalmazottak, meg EÜ-ben dolgozók is, mégsincsennek ennyire alulfizetve mint nálunk.

2020. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
89%
Aki meg erre a kérdésre azt mondja a gyerek a szemét, mert szeretné ha segítene neki a szülő, az maga is az az ember akinek világ életében xar volt, most is xar, és epét hány még a gondolattól is, ha valakinek esetleg könnyebb, mert kap szülői segítséget. Jó magyar dögöljön meg a szomszéd tehene is felfogás. Ti, akik azért szaporodtok, hogy legyen kit lehúzni a nyomorotokba. És igen egészséges normális szülő, meg ott segít a gyerekének ahol tud, csak a hozzátok hasonló élvezkedik arra, ha gyerekének nehéz, meg xar.
2020. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
0%
67 és 68! Nem tudom honnan veszitek, hogy bárkit is lenézek ez a ti rögeszmétek. Ha valaki óvodapedagógus akar lenni, legyen, számoljon azzal, hogy ennyiért fog dolgozni, és foglalkoznia kell gyerekekkel, szülőkkel. Ez van, ennyit adnak érte, ha nem tetszik vált. És nekem szülőként azért kéne a gyerekem alá akár átmenetileg is házat rakni, mert ő egy alulfizetett munkát akar végezni? Oké szereti, de be kell látnia, hogy abból nem fog megélni. És egyáltalán nem kell egy postásnak se több pénzt adni, mert múltkor is egy órát kellett sorban állni egy csomagért, mert a postás annyira ostoba volt és ezt most kimondom, hogy nem tudott becsöngetni a postán elkeverték a csomagot a csaj meg egy óra várakozás után vigyorgott egyet és azt mondta nem tudja hol van. Az óvónőnek, bölcsödésnek sem kell több pénzt adni, mert nem a gyerekekkel foglalkoznak, hanem egésznap a netet nyomják. Az orvosok meg eüről ne is beszéljünk! Az a baj ezekkel az emberekkel, hogyha internet adó van, akkor jár a szájuk, ha meg megélni kellene hallgatnak. Akkor miért nem tüntetnek? Hát ezért, mert az internetig látnak. Amúgy meg, ha több pénzt adsz az ápolónak ugyanúgy el fogja várni, hogy tömd a zsebét, ahogy egy orvos is. A postásnak ugyanolyan ostoba lesz a hozzáállása, és az óvónő sem fogja letenni az internetet a kezéből. Ez persze nem azért van, mert ezek az emberek buták, hanem ezt hozta a liberalizmus. Az embereket elbutítjuk, elvakítjuk. Jó fizetést elvárnak, de dolgozni nem akarnak. Ez ma a mentalitás.
2020. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
0%

Ezek olyan komplex témák, amik messze kívülesnek a kérdésen. Ezért írtam, hogy vagy privátban folytassuk, vagy írj ki róla egy külön kérdést, vagy zárjuk le.


Nem kell amúgy házat adnod a gyerekednek. Neveld arra, hogy válasszon pénzes szakmát és oldja meg az életét. Én igyekszem az enyéimet társadalmi felelősségvállalásra és a hegel-i értelemben vett egzisztencializmusra IS nevelni, és amíg van valamim, addig azt meg is osztom velük.

2020. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!