Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelt lányom a saját...

A nevelt lányom a saját tulajdonu házamba van bejelentve. Nagykorú lett fél éve. Nem akarom hogy továbbra is itt lakhasson. Ha kizárom és ő rendőrt hív mi történik velem? Bevisznek megbirságolnak?

Figyelt kérdés
Nem kérek lelki fröccsöt. Majd ha azon átmentek egy ilyen gyerek miatt amin én akkor "belémrughattok."
2020. febr. 17. 17:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/134 Micimacko67 ***** válasza:
11%
Még mindig nem beszéltél a párodról, neki mi a véleménye?
2020. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/134 anonim ***** válasza:
87%

Hát én nem mászok bele a dolgokba. De közölném az apjával, hogy ezt így nem lehet. A lánnyal is elbeszélgetnék még egyszer h így meg így maradhatsz ha nem akkor mész.

Dolgozik vagy tanul legalább?

Kijelentheted semmi köze onnantól.

2020. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/134 A kérdező kommentje:
9-es. Ott kérjek akkor papirt? És a cuccaival mi lesz pl?
2020. febr. 17. 17:35
 14/134 A kérdező kommentje:
12-es...már nem tanul és nem is dolgozik.
2020. febr. 17. 17:36
 15/134 anonim ***** válasza:
83%

9-es és a 12-es vagyok egyben.


Igen ott kell kérni, haza is hozhatod vagy a 2 tanu veled megy és aláírjatok egy füst alatt. Nincs mamája vagy valakije?

Hirtelen felindulásból én azt csinálnám, hogy bérelnék egy kis raktárt. Oda vinném a cuccait,.oda adnám neki a kulcsot és kizárnám.


Az a baj az ilyen " gyereket" nem tudom védeni.

2020. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/134 anonim ***** válasza:
77%

Szóval a lány apja lepasszolta neked. Nem vagy köteles sem eltartani, sem lakhatást biztosítani egy idegen "gyereknek", főleg hogy az apjával sem vagy már kapcsolatban. Amúgy meg:


"A számunkra nem kívánatos, lakásunkban ottlakóként bejelentkezett illetőt úgy jelenthetjük ki, hogy írásban erről szóló nyilatkozatot írunk, hogy xy bejelentett lakcímadata nem valós, a jegyző, illetve a járási hivatal pedig megállapítja a lakcím érvénytelenségét. Minden Járási hivatal saját nyomtatvánnyal rendelkezik a lakcím fiktívvé nyilvánítására, vagyis a lakcímrendezési eljárási kérelem ügyében, így mindenki a lakhelye szerinti Hivatal honlapján tájékozódjon ezügyben.


Az erről szóló döntés ha jogerőre emelkedett, akkor az érvénytelen lakcímadatot a lakcímnyilvántartásban fiktívként megjelölve fogják bejegyezni mindaddig, amíg az illető a saját valós lakcímét be nem jelenti.


Ennek az eljárásnak a megindítására kizárólag a szállásadó jogosult. Az eljárás megindításakor meg kell adnia a természetes személyazonosító adatait (név, anyja neve, születési ideje helye…), lakcímét, adott lakással szembeni jogcímét (mint szállásadó), a fiktiválás okát, valamint a szállásadói nyilatkozatot. (vagyis magunkkal kell vinni a nyilatkozatunkat, a személyi igazolványt és lakcímkártyát) Az eljárásért nem kell semmit fizetni, illetékmentes."

2020. febr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/134 anonim ***** válasza:
90%

Én az ilyenekban csak a volt lakótársaimat látom akik mindig megloptak, megzabalták a kajám és kutattak a cuccaim közt.


Ezek ilyen nagyképű kivagyok ( egy nagy senki vagy) mert rendőrt hívok rád... Azt mondanam neki itt a telefon kiscsillag hívjad én meg feljelentelek a.p..csa mert megloptál.

2020. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/134 A kérdező kommentje:
Hidd el eszembe jutott ez hogy hagy hivjon rendőrt én meg feljelentem. De nem akarok rendőrséget a munkaköröm miatt. Nagyon rossz fényt vetne rám nem akarok egy kis hülye p...a miatt bajt. De ha nem lesz más.......
2020. febr. 17. 17:47
 19/134 A kérdező kommentje:
Mindig azzal jön a lány hogy ő életvitelszerűen itt él ezért vagyok köteles beengedni őt. Ezt biztos megkérdezhette valakitől...magától ilyet nem tud.
2020. febr. 17. 17:49
 20/134 A kérdező kommentje:
Nincsenek nagyszülei. Anyja van valahol Angliában.
2020. febr. 17. 17:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!