Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelt lányom a saját...

A nevelt lányom a saját tulajdonu házamba van bejelentve. Nagykorú lett fél éve. Nem akarom hogy továbbra is itt lakhasson. Ha kizárom és ő rendőrt hív mi történik velem? Bevisznek megbirságolnak?

Figyelt kérdés
Nem kérek lelki fröccsöt. Majd ha azon átmentek egy ilyen gyerek miatt amin én akkor "belémrughattok."
2020. febr. 17. 17:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/134 anonim ***** válasza:
88%
Vagy csak rákeresett a neten, de benézte, ugyanis nincs alapja már ott lakni, és nem vagy köteles eltartani. Nem a gyereked, nem vagy együtt az apjával. Ha kiskorú lenne SE a te dolgod lenne eltartani, lakhatást biztosítani neki. Gondolom arra játszik a rafinált kis dög hogy nem nézel utána a dolgoknak, és hagyod élősködni.
2020. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/134 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudod fiktíváltatni a lakcímét, ameddig nem költözik el. A bírósághoz kell fordulni a jogcím nélküli lakáshasználat megszüntetését, és hogy rendelje el a rendőrség igénybevételével a kilakoltatást. Ha megvan a határozat, akkor tudod fiktiváltatni a lakcímét. Merthogy :"A lakcímnyilvántartás célja, hogy a Magyarországon tartósan élő polgárok tényleges lakó- ill. tartózkodási helyét tárolja, kezelje, adatot szolgáltasson stb. tehát először ki kell lakoltatni.
2020. febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/134 anonim ***** válasza:
70%

Ez sem igaz. Attól, hogy od van bejelentve állandóra nem feltétlen fog ott élni életvitelszerűen. Példa rá a sok albérletben lakó őket még tartózkodásira sem lehet bejelenteni a tulaj engedélye nélkül.

Nekem is a vidéki lakcímem volt állandón pedig pesten laktam életvitelszerűen 8 évig.

Biztos megkérdezett vkit csak az meg hülyeséget mondott :)

2020. febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/134 anonim ***** válasza:
80%
"megszüntetéséért" bocs
2020. febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/134 anonim ***** válasza:
70%
Csodálkozol hogy olyan amilyen? Az a szerencsétlen nem kell se az anyjának,se az apjának. Nincs és gyanítom nem is volt kire támaszkodnia.
2020. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/134 A kérdező kommentje:
Nem csodalkozom...de hidd el hat éve próbáltam a barátja pótanyja támasza pont ezért mert ilyen sors jutott neki...soha nem közeledett felém sőt próbált mindig mindenfélével kikésziteni. Mintha rám vetitette volna ki minden dühét problémáját. Higyjetek el ha nem viselkedne igy simán szó nélkül tamogatnam mig saját lábra nem áll...de igy nem.
2020. febr. 17. 18:03
 27/134 anonim ***** válasza:
90%

"Az a szerencsétlen nem kell se az anyjának,se az apjának."


Szomorú, hogy így van, de a kérdezőnek akkor sem kötelessége eltartani és szállást adni neki, főleg, ha így viselkedik vele.

2020. febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/134 anonim ***** válasza:
24%
Sajnálom csórit. Elhiszem hogy elviselhetetlen lett. Én is az lennék, ha anyámnak nem kellettem volna, sőt apám is kijelentette volna hogy mától nem az apám, így a nevelőanyámmal kell élnem aki rühell. Ha szeretnéd mint a saját gyerekedet kitalálnál valami megoldást, vagy ultimátumot, nem egyből kitennéd és nem úgy nyilatkoznál róla hogy hü**e pi**a. Ezt ő is tudja és ez nagyon szomorú. 18 éves. Se munkája, se nem tanul, nincs senkije akihez bemehetne. Hajléktalan lesz 18 évesen, mert lakcím nélkül még csak dolgozni sem veszik fel. Mennyit lopott egyáltalán tőled, és mire kellett neki?
2020. febr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/134 anonim ***** válasza:
30%

"Mintha rám vetitette volna ki minden dühét problémáját."

Igen, rád vetítette ki, mert csak te voltál ott. Se apja, se anyja. Komolyan nem értem, hogy ezt sok kommentelő miért nem érzi át. Igen, tudom tudom, nem ez volt a kérdés, de arra már kaptál is választ. Egy jó pszichológus kellene neki, meg egy életcél, hogy megértse nem vagy ellenség. De te nem vagy a barátja, sem pótanyja, hiába írod. Megadtad neki ezeket? Vagy csak "másnak a gyerekének tartod"?

2020. febr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/134 anonim ***** válasza:
83%

Nehogy már a kérdező legyen a hibás. Mondjuk elő példája annak hogy miért nem kezdünk gyerekes pasival, de a gyereknek van elő apja és anyja. Nem a kérdezőnek kell eltartania és szállításit biztosítani neki.

Keresd meg az illetékes szociális segítőt az önkormányzatnál, hogy szerezzenek neki átmeneti szállást, mert nálad többé nem lakhat.

2020. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!