Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ennyire nagy divat...

Miért lett ennyire nagy divat manapság egyedül nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Én még úgy nőttem fel, hogy egy háztartás állt egy anyából, egy apából, meg adott esetben gyerekekből. Ma már szinte ez a forgatókönyv számít ritkának. Csak nem értem, miért jó elválni? Miért jó egyedül gyereket nevelni? Szabadságvágy egyik oldalról, kizárólagossagi vágy a másik oldalról? Vagy a gyereknek így lesz a legjobb? Ebben lenne az élet valódi esszenciája? Azt a lehetőséget kizárnám hogy a szülők rossz döntést hoztak mikor összejöttek és csináltak felelőtlenül egy gyereket. Mivel józan gondolkodású emberek vagyunk, képesek előre gondolkodni, így feltételezem minden embertársamról, hogy ennél bölcsebbek vagyunk mind. Csak nem értem, másrészről ez kinek előny? Az anyának jó, aki esetleg saját képére formálhatja a gyerekét, és így nem szól bele az apa a nevelésbe? Ugye, a gyerek szinte mindig az anyánál fog maradni a törvény szerint. Vagy az apának jó, aki élheti az életét a gyereknevelés nehézségei nélkül, kötetlenül, mégis abban a tudatban hogy elhintett magvai valahol már palántaként nőnek? De ha így van, akkor miért vállalt egyáltalán gyereket, ha nem akarja kivenni a részét az egészből? Nem értem ezeket a dolgokat. Ha van olyan akinek személyes tapasztalata van e témát illetően, akkor fejtse ki, mik az előnyei az elválásnak, és az egyedüli gyereknevelésnek, hogy ilyen sok példát látni ebből?

2020. aug. 23. 15:01
 21/95 Alain Delon ***** válasza:
76%
Mi a f_szért tegyék tönkre erővel fenntartott házassággal saját és a gyerek életét a mindennapos egymás élete evésével?
2020. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
30%
Én nem tartom igaznak, hogy régen (60-as, 70-es években) azért volt kevesebb válás, mert az emberek benne maradtak egy rossz kapcsolatban. Régen is ugyanúgy kiléptek egy rossz kapcsolatból, mint most, csak éppen nem volt ennyi rossz kapcsolat. Nem igaz, hogy akkor nehezebb volt a nőnek egyedül maradni gyerekkel, inkább, könnyebb volt, mert biztos volt a munkahelye, ő maradt a tanácsi lakásban alacsony rezsivel, volt bölcsi, ovi férőhely, sokkal olcsóbb volt a gyereknevelés. Mégis sokkal kevesebb volt a válás. Én akkoriban több jó házasságot láttam magam körül, mint most. Ami azt illeti, nem is nagyon látok most házasságot. Csak összeállnak a párok, aztán ha valami nem tetszik, szétmennek. 30 éves korukra már túl vannak min. 4-5 ilyen "vadházasságon", tele rossz tapasztalattal, beidegződéssel, sokszor gyerek(ek)kel együtt. Hogy a gyerek ezt hogy éli meg, az senkit sem érdekel. Szerintem önzőbb és szeretetlenebb lett a világ.
2020. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
92%
23.: Az, hogy a házasságod boldog-e vagy sem, az senki máson nem múlik, csak rajtad és a házastársadon. Miért kell egymás életét enni, lehet egymás életét boldoggá is tenni.
2020. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
46%

Én kibírtam volna egy kis veszekedést a szüleim részéről, ha az azt jelenti, hogy legalább megpróbálják megjavítani, ami elromlott (ha ugyan volt ilyen). Anya szerette volna ha együtt maradunk, én is szerettem volna, az apai nagymamám is szerette volna... de apámnak már ott volt a kis kurvája ami miatt végül szétverte a családot. Mi ez ha nem önzőség? Nem megyek bele a teljes sztoriba, de 4 életet, jövőt tett tönkre a rohadt farka miatt.

Egyszer megpróbálta az én fejem is teletömni a baromságával, hogy nem a hosszú kapcsolatoknak van ez a világ, de ez nálam nem fog bejönni. Vagy a társammal maradok életem végéig vagy egyedül, de olyan mint ő soha nem leszek.

Nem törődik már velem, a lányával se, nem is láttam mióta... az ezredik nője kopasztja, lassan tető se lesz a feje felett, de nem veszi észre milyen szánalmassá és pénztelenné lett...

2020. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
77%

Fájdalmas mennyire el vannak itt tévedve az emberek. :D Az anyám, a nővérem, sőt még a nagynéném is a saját mentális egészségüket áldozták fel a párkapcsolatukért, mielőtt leléptek. És ezért a kapcsolatért kellene harcolni? Azért maradjanak együtt, hogy a gyerek ezt lássa? Az apa konkrétan tönkreteszi a párját, akivel állítólag egyenlőek? Az anyám és a testvére mai napig hallgatják, hogy ott hagyták biztonságot, a családot. De azzal senki se foglalkozik, hogy ők közben teljesen tönkre voltak téve.

Köszönöm szépen, én nagyon örülök, hogy az anyám lelépett mielőtt teljesen tönkrement volna.

2020. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
62%

Megint fekete fehéren gondolkodtok, csak jön a számra, hogy ezert tartunk ott, ahol...


Senki nem mondta, hogy minden áron kell egy kapcsolatban maradni, de az első kihívásnál se kéne lelépni. Így jobban átmegy az üzenet?

2020. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
86%

"Ugye, a gyerek szinte mindig az anyánál fog maradni a törvény szerint."


Ilyen törvény nincsen.


A kérdés szimplán provokáció. Ugorjunk.

2020. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
35%

Meglepődöm milyen sok ignoráns barom írt ide eddig, aki oltogatja a kérdezőt. Mintha nem ez lenne ma mindenhol, hogy 1 év után gyerek, aztán szintén 1 év után válás. Ez a divat, mindenki ezt csinálja. Ezek tények. Akkor mi a francot hisztizik mindenki?


Az emberek korcsosulnak, a facebook, insta, tiktok olyan szintű negatív "nevelést" adott az embereknek, amiből már csak nagyon nehezen lehetne kikormányozni a világtársadalmat. Ez van. Hülyülünk, butulunk, gyereket csinálunk és elválunk, mert túl ostobák vagyunk előre gondolkodni, helyette megy a fészbuk meg a tiktok. Ez van, ez lett az ember. Egy droid fostömeg

2020. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
75%
Nem divat ez, hanem a társadalmi-gazdasági változások sajnálatosan oda vezettek, hogy leértékelődött a családnak, mint a társadalom gazdasági egységének a szerepe. Amíg nem volt női egyenjogúság, addig a nők gazdaságilag (az európai társadalmakban) gyakorlatilag a férjüktől függtek, tehát "elnézték", ha a férjük szeretőt tartott, a férjek viszont részben a valláserkölcsnek való megfelelési kényszer miatt is igyekeztek fenntartani a "család" látszatát, még ha a gyerekek nem is látták sokszor az apjukat. A női emancipáció és a gazdasági függetlenedés viszont lehetővé tette, hogy a nők (asszonyok) kilépjenek a családból és ne éljék le életüket egy rossz párkapcsolatban. Ráadásul a "modern" társadalmak bevezették a gyermek (mint leendő adófizető) támogatását (GYED, GYES, családi pótlék, gyerekét egyedül nevelő szülő anyagi támogatása stb.), ami tulajdonképpen a gyereknek az egyik szülő általi nevelését segíti anyagi vonatkozásban (tehát ebben a tekintetben eléggé ellentmondásos hatású).
2020. aug. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
93%

#21: Idén leszünk 20 éves házasok. Talán hozzászólhatok, hogy mitől lesz jó egy házasság.

Ebben nagyon nagy szerepe van empátiának. Átgondolni, hogy mit érezhet a másik, hogy esik neki, amit teszel. Mi esne jól neki, mitől érezné azt, hogy boldog veled, és öröm hozzátok hazatérni. Az a tapasztalatom, hogy ha nem szűnik meg ez a kölcsönös odafigyelés, akkor a házasság igenis lehet boldog évtizedekig is.

Ha csak azzal foglalkoznánk, hogy mi jó nekem, nem figyelve a másikra, már valószínűleg elváltunk volna.

Ki mondta, hogy egy hosszú házasság csak ossz lehet, csak kényszer, amiben a gyerekek is szenvednek? Nem az lenne a cél, hogy együtt maradjon a család?

2020. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!