Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ennyire nagy divat...

Miért lett ennyire nagy divat manapság egyedül nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Én még úgy nőttem fel, hogy egy háztartás állt egy anyából, egy apából, meg adott esetben gyerekekből. Ma már szinte ez a forgatókönyv számít ritkának. Csak nem értem, miért jó elválni? Miért jó egyedül gyereket nevelni? Szabadságvágy egyik oldalról, kizárólagossagi vágy a másik oldalról? Vagy a gyereknek így lesz a legjobb? Ebben lenne az élet valódi esszenciája? Azt a lehetőséget kizárnám hogy a szülők rossz döntést hoztak mikor összejöttek és csináltak felelőtlenül egy gyereket. Mivel józan gondolkodású emberek vagyunk, képesek előre gondolkodni, így feltételezem minden embertársamról, hogy ennél bölcsebbek vagyunk mind. Csak nem értem, másrészről ez kinek előny? Az anyának jó, aki esetleg saját képére formálhatja a gyerekét, és így nem szól bele az apa a nevelésbe? Ugye, a gyerek szinte mindig az anyánál fog maradni a törvény szerint. Vagy az apának jó, aki élheti az életét a gyereknevelés nehézségei nélkül, kötetlenül, mégis abban a tudatban hogy elhintett magvai valahol már palántaként nőnek? De ha így van, akkor miért vállalt egyáltalán gyereket, ha nem akarja kivenni a részét az egészből? Nem értem ezeket a dolgokat. Ha van olyan akinek személyes tapasztalata van e témát illetően, akkor fejtse ki, mik az előnyei az elválásnak, és az egyedüli gyereknevelésnek, hogy ilyen sok példát látni ebből?

2020. aug. 23. 15:01
 51/95 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem tudom milyen világban él a kérdező. De már az első pár sorából is látszik, hogy nem ebben: "Mivel józan gondolkodású emberek vagyunk, képesek előre gondolkodni, így feltételezem minden embertársamról, hogy ennél bölcsebbek vagyunk mind" ???WTF??? Mikor éppen hogy abból az emberből van kevesebb akik tudatosan megtervezik, vagy akár csak átgondolják mik a lehetőségek, a többségnek inkább csak becsúszik, vagy ha már megvan akkor maradjon, vagy anyuka úgyis magányos mert elhagyta a palija miután... Szóval kérdező te csak elméletekben gondolkodsz, ami a te fejedben van azt hajtogatod, de kb nulla realitás van benne. Mindenkinek meg lehet a maga döntési joga, ha te együtt akarsz majd maradni a férjeddel aki majd fűvel fával csal, meg egy tahó paraszt, akkor egészségedre. És adjon erőt neked a gyereked mosolya mikor ne adj isten a bántalmazó férjed a szart is kiveri belőled. Jénzusom annyira felkúrtam magam rajta, milyen buta a kérdező...
2020. aug. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem egészséges egyedül nevelni a gyereket, és a mozaikcsalád sem az. Sajnos azért van ma enyni válás, mert az emberek rögtön feladják. Illetve, már egészen kiskoruktól kezdve úgy adják elő nekik, mintha a párkapcsolat/házasság/gyerekvállalás rózsazsín vattacukorba csomgaolt unikornis mesevilág lenne. Nem tanítják meg nekik, hogy működik egy nő és egy férfi, mi a különbség köztük és hogy a házasság nem egy tündérmese, lesz amikor gyűlölni fogod a másikat, lesz amikor közömbös lesz és lesz amikor a szomszéddal fosz szexelni fejben. Azt tanítják, hogy fúj, ilyenkor fel kell háborodni és válni, még véleltenül sem beszélgetni és megoldani. Állítom, hogy a válások 80%-át meg lehetne oldani, ha túllépne az ember a saját egóján és tényleg figyelne a másikra. De könnyebb önzőnek lenni, elválni, ezzel kitermelni egy újabb lelkisérült generációt, akinek nincsen apaképe, és azt a mintát viszi tovább, hogy ha kicsit is kényelmetlen neki akkor borítson mindent.
2020. aug. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 anonim ***** válasza:
42%

És az a legszomorúbb, hogy azok a válaszok vannak lepontozva, amiket normálisan gondolkodó emberek írtak, akik nem adják fel a házasságukat az első gond miatt. Ezen is látszik, hogy a többségnek csak egyedül a saját egója és az önzése számít, semmi más.

Na ezért van annyi válás.

2020. aug. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 anonim ***** válasza:
71%
Még egyszer elmondom: egy kapcsolat KÉT emberen múlik, akik nem akarják feladni a házasságukat. Mindenki csak a saját részéről tud dönteni. Ha én most leírom, hogy kitartanék, vajmi keveset jelent, mert a páromtól is függ, hogy mi a kapcsolat sorsa.
2020. aug. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:
65%
A férjemnek volt előttem egy hosszabb kapcsolata, ahol született gyerek is. Nek voltak házasok, a nő megcsalta, majd hosszas könyörgés után a párom visszafogadta a gyerek miatt. Mi lett a vége? Utána már teljesen nyilvánosan csinálta, sőt még büszke is volt magára hogy ő félrelép, a párja úgyis megbocsájtja neki. Na ezt már ő se tűrte a gyerek miatt se. Mi évek óta együtt vagyunk, nagyon sok vitánk volt, az ex folyamatosan próbált minket szétszedni, folyamatos konfliktus a gyerek miatt. De kitartunk, ha kell egész éjszaka ülünk a kanapén és keressük a megoldást. Szóval most akkor itt rossz a párom mert nem akarta megjavítani az első kapcsolatát? Nem minden fekete és fehér ahogy itt sokan gondolják
2020. aug. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
67%
Na és amúgy a kérdésre válaszolva: azért lett "divat" egyedül nevelni a gyereket mert nagyon sokan már eleve olyan kapcsolatban vállalnak be gyereket, amelyikbe nem lenne szabad, remélve, hogy majd a gyerek megjavítja, esetleg mint egy ragasztószalag összeatartja a kapcsolatot/házasságot. Szóval szerintem nem ott kellene keresni a megoldást hogy mentsük meg a menthetetlen kapcsolatokat, hanem eleve át kellene gondolni milyen kapcsolatba vállal az ember gyereket. És sajnos nem egy nőt ismerek aki a gyerekkel akarja megfogni a pasit, akivel mégcsak nincsenek is együtt, aztán meg csodálkozik ha a pasi nem törődik a gyerekkel. Mondjuk régen eleve nem volt divat házasságon kívül gyereket vállalni, talán ezért nem is volt ennyi csonka család. Régi minta szerint: kapcsolat, házasság, majd gyerek. Manapság: 20 évesen kapcsolat, majd pár évre rá jön a gyerek, aztán már nem hogy esküvő nem lesz belőle, hanem lassan rájönnek hogy nem is ezt akarták. De persze, a régimódi gondolkodás már nem divat
2020. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 A kérdező kommentje:
Válaszok, beszámolók, pontozások alapján rajzolódik ki a fejemben egy igen szomorú kép. Itt valóban rengetegen gyűlölik a másik felet. Vagy elméletben, vagy gyakorlatban, vagy a múlt rossz tapasztalatába révedve, ez a szintű meg nem értés, negativitás oly illúzióromboló. Egy példával élve, ezek a megromlott kapcsolatok olyannak tűnnek nekem, mintha lenne két üzletfél, akik teli szájjal vigyorognak egymásra, nyájas hangon kínálgatják a másiknak az üzleti lehetőséget, eljátszák a hatalmas barátságot, és miután az üzletet lebonyolították, mindenki szépen megkapta amit akart, mindenki elégedett, egymástól már másra nem számíthatnak, onnantól úgy elidegenednek egymástól, mintha soha a büdös életbe nem is találkoztak volna. Soha többé egy mosoly, egy jó szó. Szükségtelen má, hisz vége az üzletelésnek. Csak míg az üzletfeleknél az üzlet lehetősége facsart mosolyt és öröm mimikákat a két fél arcára, úgy párkapcsolatban a múlandó szerelem tette ugyanezt, de a csúf vég mindkét esetben ugyan az. Ugye, míg tart a szerelem, nincs gond, a rózsaszín köd ellát kellő endorfinnal. Csakhogy az véget ér akár tetszik, akár nem. Mellesleg aki azt állítja, egy párkapcsolatban a testvéri kötelék káros, csakis a testi örömök számítanak, annak mi a terve mondjuk 70 éves korára? Döngetni az ágyat a papóval? A mamó szoknyája alá lesni? Vagy ha el is válnak, menni az öregek otthonába kufircolni? Emberek, egyszer mind megöregszünk. Ezzel kalkuláljon mindenki aki gyereket akar.
2020. aug. 24. 13:31
 58/95 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, úgy érzem, hogy te egy 16 éves szűz vagy, aki még elég naívan látja a világot. Valószínűleg a szüleid elváltak, meglehetősen hirtelen. Ezen kívül max. annyit tudsz a kapcsolatokról, amennyit a filmekből láttál. (Szóval semennyit.) Neked van eg idealizált elképzelésed a párkapcsolatokról, a szerelemről és nem vagy képes elfogadni, hogy a világ nem így működik
2020. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 anonim ***** válasza:
65%

De működhetne, az emberek belátnák, ha hibáznak, ha tekintettel lennének a másikra is magukon kívül, és ha nem lennének olyan korlátoltak.

A változásra való lehetőség mindenkinek adott, csak élni kell vele. Változtatni mindig lehet és kell is. Nem csak az a változás, hogy eldobjuk a mellettünk lévőt és újra cseréljük. A meglévő kapcsolaton is lehet változtatni, magunkon is lehet. Csak akarni kell (persze a másik félnek is).

2020. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt nem érted meg, hogy a logika a saját kapcsolatodban nem fog olyan szerepet játszani, mint ahogy most látod. Más kapcsolatát neked is, ahogy látjuk, baromi könnyű helyrerakni. Itt akik válaszolunk, mindig látjuk a problémát, de amikor benne vagy, és bejátszanak az érzelmek, akkor már nehéz.


Ez tök jó dolog, hogy te olyan emberrel jössz össze, akiben megbízol - na de honnan tudod, hogy a másik is megbízik benned? Tudom, zseni vagy, erre is rájössz, tévedhetetlen vagy. Csak a saját részed felett van hatalmad.


Mindenki változik. Mindenben. Ha robotok lennénk, könnyű lenne. Ha összehozok két knowledge Sim-et, akkor azok boldogok lesznek mindig. De mi emberek vagyunk. Minden hatással van ránk, minden befolyásol, változunk. Magadnak is ellentmondasz, mikor állítod, hogy logikusan kell választani, aztán jössz a rózsaszín köddel.


Mondok egy példát. Pár hete voltam egy esküvőn. A kapcsolatot sem értettem már, de hogy összeházasodtak... két huszonévesről beszélünk, akik mindketten szubmisszívek, mellette életképtelenek. Nem mernek mozi előtt egy kukoricát kikérni, vitatkoznak, ki menjen oda. A lány azt mondta, szereti, hogy irányíthatja a fiút. Ő így látja magát, neki ez egy logikus dolog, hogy hozzá olyan fiú illik, akit irányíthat. De abból, amiket mond, nem ez jön le. "Növesszen tököt". "Milyen férfi az ilyen". "Neki kell intéznie, ő a férfi".


Ezeket mind a saját fülemmel hallottam. Tehát ez a lány úgy van vele, hogy ő jól választott. Előre mondom, tele lesz a töke azzal, hogy a srác életképtelen, hiába az maga is. Én ezt logikusan átlátom. Ő nem veszi észre, hogy milyen megjegyzéseket ejt el, és ezek mennyit elárulnak a kapcsolatról.

2020. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!