Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ennyire nagy divat...

Miért lett ennyire nagy divat manapság egyedül nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Én még úgy nőttem fel, hogy egy háztartás állt egy anyából, egy apából, meg adott esetben gyerekekből. Ma már szinte ez a forgatókönyv számít ritkának. Csak nem értem, miért jó elválni? Miért jó egyedül gyereket nevelni? Szabadságvágy egyik oldalról, kizárólagossagi vágy a másik oldalról? Vagy a gyereknek így lesz a legjobb? Ebben lenne az élet valódi esszenciája? Azt a lehetőséget kizárnám hogy a szülők rossz döntést hoztak mikor összejöttek és csináltak felelőtlenül egy gyereket. Mivel józan gondolkodású emberek vagyunk, képesek előre gondolkodni, így feltételezem minden embertársamról, hogy ennél bölcsebbek vagyunk mind. Csak nem értem, másrészről ez kinek előny? Az anyának jó, aki esetleg saját képére formálhatja a gyerekét, és így nem szól bele az apa a nevelésbe? Ugye, a gyerek szinte mindig az anyánál fog maradni a törvény szerint. Vagy az apának jó, aki élheti az életét a gyereknevelés nehézségei nélkül, kötetlenül, mégis abban a tudatban hogy elhintett magvai valahol már palántaként nőnek? De ha így van, akkor miért vállalt egyáltalán gyereket, ha nem akarja kivenni a részét az egészből? Nem értem ezeket a dolgokat. Ha van olyan akinek személyes tapasztalata van e témát illetően, akkor fejtse ki, mik az előnyei az elválásnak, és az egyedüli gyereknevelésnek, hogy ilyen sok példát látni ebből?

2020. aug. 23. 15:01
 61/95 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a 70 évesek is szexelnek. És megsértődnek, ha lemamózod őket.
2020. aug. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 A kérdező kommentje:
58-as, nekem nem váltak el a szüleim. Tökéletes szimbiózisban élnek immár 35 éve. Nagyszüleim 54 évet éltek le együtt, mikor nagyapám eltávozott. Idilli családkép vett körül, és ebben felnőve a világon a legjobb gyermekkorom volt. Elmondhatatlanul boldogan nőttem fel, és ezt szeretném valakinek tovább adni.
2020. aug. 24. 14:52
 63/95 anonim ***** válasza:
Kerdezo, akkor beszelj a csaladoddal, mert biztos náluk is voltak hullámvölgyek. Egyik emberi kapcsolat sem tökéletes, viszont lehet dolgozni azon, hogy a két fél számára elég jó legyen, valószínűleg a szüleid is így tettek. De akkor miért egy ilyen oldalon keresed a választ? Nekem ez fura.
2020. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/95 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező akkor meg mit kattogsz ezen a kérdésen? Egyébként úgy gondolod hogy a legrosszabb dolog ami egy gyerekkel történhet ha elválnak a szülei? Az ha apuka alkoholista és terrorizálja állandóan az rendben van? Vagy az ha már teljesen ki nem állhatja egymást a 2 szülő és minden nap ölik egymást? Válás után is lehet valakinek normális gyerekkora, ha a szülők tudják kezelni a helyzetet
2020. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:
76%
Látod kérdező, senkinek se tökéletes az élete. A szüleidnek tökéletes a házassága, de van egy bolond gyerekük🤣
2020. aug. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim ***** válasza:
az önzőség és rossz neveltetés (beleértve a társas szocializálódást is) miatt válnak el. Sokan lépnek úgy kapcsolatba hogy nem tanulták meg az együttélés szabályait, pazarolnak, nem tudják beosztani a pénzt, nem edzették a munkabírásukat, minden kis feladatot feladnak, ezért persze nem lesz pénz, megy azon is a vita. A kommunikációs szabályok is sokaknál betartatlanok, megy a kutvaanyázás, pedig mindenki tudja hova vezet ez. se a férfi, se a nő nem tud főzni, veszik a drága szendvicset a melóhelyen, a férfi nem segít a háztartásba, a nő meg nem mer ellentmondani a kicsinek, mert hogy ő gondoskodik. Sok idő kell, mire a felek rájönnek az életvezetésben min kell változtatni. ha egyik képes a fejlődésre, de a másik nem, akkor van válás.
2020. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
74%

ma 15:32


"A szüleidnek tökéletes a házassága, de van egy bolond gyerekük🤣"


Ott a pont :D

2020. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 A kérdező kommentje:
65-ös. Bolond lennék azért, mert szeretem az állandóságot? Mert szemem előtt lebeg egy idill, amihez ragaszkodom? Mert olyan családképeket szeretnék látni ahol boldogság és összetartás van? Ha emiatt én bolond lennék, vállalom. Ha a mai világban az én értékrendem szerint élni bolondság, még pólót is nyomtatok róla, és büszkén fogom hordani. Ám ha ezt csak azért állítja valaki, mert esetleg irigy más gondtalan életére, vagy irigy egy ember gondtalan gyerekkorára, azzal nem tudok mit kezdeni. Mindenkinek joga van hogy elégedett életet éljen, és ezt megteremtse a saját eszközeivel. De ahhoz senkinek nincs joga, hogy másoknak ártson. Tanulja meg mindenki a saját elégedettségét keresni anélkül, hogy közben máson kérje számon a dolgokat. Mást hibáztatni, mást okolni, na ez a gyerekes. Ha hozzámentél olyan emberhez, aki később alkoholista lesz, vagy megcsal, vagy leszar, csak és kizárólag saját magad okolhatod érte. Te döntésed volt, senki nem kényszerített. Mindenki először a saját portája előtt sepregessen, és csak az tegyen másra megjegyzést, akinek patyolat tiszták a cirokvégződései. Mindenki más csendben okuljon a hibáiból, és bölcsen adja tovább tudását azoknak, kik naivak. Engem bármiről meg lehet kérdezni, miről mi a véleményem. Válaszolni fogok rá kulturált keretek között. Én ugyan ezt tettem. Kérdést intéztem. De valahogy sokan úgy vélik, normális válasz helyett akkor cselekszenek bölcsen, ha megpróbálnak oda-odaszúrni a kérdezőnek. Remélem, ezek az emberek egyszer majd békére lelnek magukban.
2020. aug. 24. 18:25
 69/95 anonim ***** válasza:
75%

"Mindenki először a saját portája előtt sepregessen, és csak az tegyen másra megjegyzést, akinek patyolat tiszták a cirokvégződései."

Na ezért gondolom hogy nálad agyban valami nincs a helyén. Leírod hogy neked tökéletes családod van és hogy te ragaszkodsz az idilli családhoz, hát lelked rajta ember! De itt te vagy aki azzal foglalkozik hogy más miért válik el, mért nem tűr el mindent, miért választott rosszul? Most komolyan neked mért nem tök mindegy? Nekem amúgy valahol baromira sántít a sztorid. Én pl biztos nem írnám ki kérdésnek hogy pl milyen gyakran kell tölteni a legújabb elektromos Teslát ha pl tudom hogy az életben nem lesz olyan kocsim. Na te itt álítod hogy te úgyse fogsz elválni meg a szüleid se váltak el, mégis azon pörögsz hogy mért nem nézik a gyereket meg hasonlók. Ez legyen annak a gyereknek a problémája, amúgy meg nem egy olyat ismerek meg hallottam itt is aki kimondottan örült annak hogy elváltak a szülei. Amúgy meg ha nem vagy gyerekpszichológus tényleg nem értem mit izgat ez téged annyira

2020. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 anonim ***** válasza:
85%
Fú, ember. Te már egy következő szintre vitted a trollkodást.
2020. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!