Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ennyire nagy divat...

Miért lett ennyire nagy divat manapság egyedül nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Én még úgy nőttem fel, hogy egy háztartás állt egy anyából, egy apából, meg adott esetben gyerekekből. Ma már szinte ez a forgatókönyv számít ritkának. Csak nem értem, miért jó elválni? Miért jó egyedül gyereket nevelni? Szabadságvágy egyik oldalról, kizárólagossagi vágy a másik oldalról? Vagy a gyereknek így lesz a legjobb? Ebben lenne az élet valódi esszenciája? Azt a lehetőséget kizárnám hogy a szülők rossz döntést hoztak mikor összejöttek és csináltak felelőtlenül egy gyereket. Mivel józan gondolkodású emberek vagyunk, képesek előre gondolkodni, így feltételezem minden embertársamról, hogy ennél bölcsebbek vagyunk mind. Csak nem értem, másrészről ez kinek előny? Az anyának jó, aki esetleg saját képére formálhatja a gyerekét, és így nem szól bele az apa a nevelésbe? Ugye, a gyerek szinte mindig az anyánál fog maradni a törvény szerint. Vagy az apának jó, aki élheti az életét a gyereknevelés nehézségei nélkül, kötetlenül, mégis abban a tudatban hogy elhintett magvai valahol már palántaként nőnek? De ha így van, akkor miért vállalt egyáltalán gyereket, ha nem akarja kivenni a részét az egészből? Nem értem ezeket a dolgokat. Ha van olyan akinek személyes tapasztalata van e témát illetően, akkor fejtse ki, mik az előnyei az elválásnak, és az egyedüli gyereknevelésnek, hogy ilyen sok példát látni ebből?

2020. aug. 23. 15:01
 71/95 A kérdező kommentje:
60-as, szerintem két ember meg tud bizonyosodni a másik becsületességéről. Olyasvalakit kell választani, akivel gyerekkorotok óta ismeritek egymást. Ismered a múltját, a gondolkodásmódját, az életben vannak őszinte megérzések. Vannak rokon-lelkek. Nem a szerelem után kell menni, hanem annál tartósabb, mélyebb vonalon. Szerintem a legelső szerelem után mindenki rájön, hogy az bizony véget ér. Innentől logikusan felmérheti, hogy a második, harmadik, sokadik szerelem is véget fog érni, mert ez egy ciklikus érzelemkitörés. Ám egy rokoni szál sosem megy tönkre. Normális ember nem fog kiszeretni abból, akit igazán szeret. Ezt a mélységet kéne keresniük az embereknek. Persze ehhez mindkét félre szükség van. Ezért a legnagyobb erőbefektetést arra kell áldozni, hogy megtaláljuk a normális partnert. Persze hangsúlyozom, ez akkor van, ha az embernek a hosszú párkapcsolat a végcélja. Ha az ember kalandozni szeret, vagy nem viseli a monogámiát, akkor sincs semmi probléma. Csak keressen olyan partnert, aki ebben vevő. A lényeg, hogy a végén mindenki elégedett legyen.
2020. aug. 24. 18:44
 72/95 anonim ***** válasza:
49%
Baszki, rájöttem🤦‍♀️ Te szerelmes vagy a testvéredbe igaz??
2020. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 A kérdező kommentje:
69-es, csak egy kérdést tettem fel. Nincsenek világmegváltó terveim, nem fogok ezen hetekig pörögni, egyszerűen szeretném megismerni a tőlem oly távol álló emberek gondolkodásának alapjait. Ezzel szeretném szélesíteni a látókörömet. Lehet, hogy ez másnak baromságnak tűnik. "Mit foglalkozol vele?" stb. Egyszerűen engem ez érdekel. Kíváncsi vagyok különböző emberek különböző világképeire. Őszinte dolgokra, nem pedig olyan általánosságokra, amiket könyvből is elolvashatok. Persze nem lenne rossz dolog változtatni a világon, valahogy boldogabb irányba terelni az emberiséget, de ez szinte lehetetlen. Meg talán káros is lenne. Mert valaki pont úgy boldog, hogy időnként boldogtalan. Ezeknek az érzelmeknek váltakozniuk kell, hogy egymást erősítsék. Csak annyit kérek mindenkitől, hogy próbáljanak meg időnként elgondolkodni azon: talán nem a körülményekkel van bajom, hanem a körülményekhez való hozzáállásomon.
2020. aug. 24. 18:51
 74/95 A kérdező kommentje:
72-es, igazi Hercule Poirot-al állunk szemben. Micsoda fenomenális végkövetkeztetés.
2020. aug. 24. 18:55
 75/95 anonim ***** válasza:
Na akkor kedves kérdező! Először is találd meg a rák ellenszerét, majd érd el hogy ne legyen több háború a világban, szűnjön meg az éhezés, ne legyen gyerekbántalmazás és utána mikor már nem lesz a világon semmi nagyobb probléma akkor tiltasd be a válást
2020. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 A kérdező kommentje:
A rák legfőbb ellenszere a lelki nyugalom, és a fizikális egészséges életvitel. A háború, gyerekbántalmazás ellenszere a józan és békés gondolkodás. Az éhezés ellenszere az előre gondolkodás. Hiába találtam meg, ráerőltetni a világra ezt sem fogom tudni. Mindenesetre köszönöm minden normális válaszolónak, amit szerettem volna, azt megkaptam, a kérdéskört ezennel bezárom. További szép napot és legfőképp békét mindenkinek!
2020. aug. 24. 19:01
 77/95 anonim ***** válasza:
Áh, egy hippi.
2020. aug. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:
De jó! Szeretem a hippiket! 😊
2020. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:

"Ám egy rokoni szál sosem megy tönkre."


Dehogynem. Rokonok is gyűlölhetik egymást.

2020. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:
63%
Azért szeretem az ilyen kiscsibéket, mint a kérdező, mert ezek esnek legjobban pofára.
2020. aug. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!