Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ennyire nagy divat...

Miért lett ennyire nagy divat manapság egyedül nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Én még úgy nőttem fel, hogy egy háztartás állt egy anyából, egy apából, meg adott esetben gyerekekből. Ma már szinte ez a forgatókönyv számít ritkának. Csak nem értem, miért jó elválni? Miért jó egyedül gyereket nevelni? Szabadságvágy egyik oldalról, kizárólagossagi vágy a másik oldalról? Vagy a gyereknek így lesz a legjobb? Ebben lenne az élet valódi esszenciája? Azt a lehetőséget kizárnám hogy a szülők rossz döntést hoztak mikor összejöttek és csináltak felelőtlenül egy gyereket. Mivel józan gondolkodású emberek vagyunk, képesek előre gondolkodni, így feltételezem minden embertársamról, hogy ennél bölcsebbek vagyunk mind. Csak nem értem, másrészről ez kinek előny? Az anyának jó, aki esetleg saját képére formálhatja a gyerekét, és így nem szól bele az apa a nevelésbe? Ugye, a gyerek szinte mindig az anyánál fog maradni a törvény szerint. Vagy az apának jó, aki élheti az életét a gyereknevelés nehézségei nélkül, kötetlenül, mégis abban a tudatban hogy elhintett magvai valahol már palántaként nőnek? De ha így van, akkor miért vállalt egyáltalán gyereket, ha nem akarja kivenni a részét az egészből? Nem értem ezeket a dolgokat. Ha van olyan akinek személyes tapasztalata van e témát illetően, akkor fejtse ki, mik az előnyei az elválásnak, és az egyedüli gyereknevelésnek, hogy ilyen sok példát látni ebből?

2020. aug. 23. 15:01
 81/95 anonim ***** válasza:
én is úgy gondolkodtam kedves kérdező, mint te. szentül meg voltam győződve hogy ha jól választok, az én házasságom tartós lesz. Két dologgal nem számoltam, az egyik, hogy az emberek közben brutál módon megváltozhatnak, másik, van aki a kapcsolat elején elnyomja az igazi énjét, azt amelyik a kutyának sem kellene, csak hogy találjon valakit, de ezt pár év és pár élethelyzet szépen kihozza. Az elején azt gondolja az ember, mindent meg lehet beszélni a másikkal mert értelmesnek tűnik, aztán kiderül, hogy ha egyszer a fejébe vvesz valamit, pl. hogy megcsaltad vagy rossz szándékaid vannak, pedig ebből egy szó se igaz, nem lehet vele megbeszélni semmit. vádaskodik ok nélkül, mintha csak beszűkült volna az agya, a világon semmire és senkire se hallgat. Na ekkor szoktak válni.
2020. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:
Én már alap egy rossz házasságba születtem bele, csak azért, mert a faluban már kezdtek pletykálni hogy mikor lesz a szüleimnek gyerekük. Annó 19 évesen házasodtak, szóval bőven gyerekfejjel mentek bele a dologba. Aztán anyám mentál beteg lett, így az alapból hideg viszony közöttük még rosszabb lett. Aztán anyám elvált mert rögeszméje lett egy másik férfi, de emlékszem, apámmal annál jobban nem könnyebbültünk meg, mint mikor elköltözött. Párom szülei még együtt vannak, de az anyja valami nagy alkoholista, egyszer a templomkertben találták meg a rendőrök, miután az egyik iszogatás után eltűnt, és már a kihűlés határán volt. Állandóan verekszik a párom apjával, és többször is a rendőrök szedték le a nőt róla. Csak a párom 10 éves öccse miatt vannak együtt. Most mi a jobb? Hogy a gyerek azt látja hogy a szülei ölik egymást, vagy hogy békességben él a gyerek az apjával egyedül, ha az anyja nem megy elvonóra. Párom nagyszülei is együtt vannak még, de az öreg ha tehetné, megszabadulna az öregasszonytól. Az öregasszony is egy nagy alkoholista, csak azért maradt vele a papa, mert annó mikor az első feleségével szétment, összekerült a mostanival aztán becsúszott egy gyerek, így nem tudta levakarni magáról és vele maradt. Ám ennek az lett az ára hogy az első házasságából született fiait az öregasszony tiltja tőle, így azokat több tíz éve nem is látta már. Szóval nem buli egyedül felnevelni egy gyereket, de a gyerek érdekében sokkal jobb egy szülővel nyugodságban felnőni, mint kettővel akik egymás torkát tépik ki. Tudom mert tapasztaltam gyerekként.
2020. aug. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:

Az anyai nagyanyám és a nagyapám "tökéletes" házasságban éltek. Elsők voltak egymásnak, leéltek együtt 50 évet, soha nem veszekedtek, felneveltek 2 gyereket. Mikor Mama meghalt, Tata belebetegedett és többé nem volt boldogsága a saját haláláig, talán csak az én esküvőm.

Példaértékű? Annak tűnhet. De egyszer, mikor Mama még velünk volt, megkérdeztem tőle, hogy mi a titka annak, hogy ilyen szép a házasságuk. Mama elnevette magát és azt mondta, hogy az, hogy megtanult nem megszólalni. És valóban. Akkor esett le nekem egy csomó minden. Ilyenek például, hogy Mamának nem volt helye az asztalnál (mindig a kályha mellett ült egy gyerekeknek való széken), mert onnan könnyen tudott kiszolgálni mindenkit. Vagy hogy nem használhatott mikrót, mert Tata véleménye az volt, hogy rákot okoz. Csendes háztartási robot volt, nyilván nem volt vita, minden döntést Tata hozott.

Lehet boldog az, aki 100%-ig föláldozza és aláveti magát egy másik embernek és szolgaként éli le az életét? (Amúgy megkérdeztem tőle, hogy boldog-e. Elmosolyodott és tovább folytatta a mosogatást. Ez volt rá a válasza.)

Példaértékű? Követendő?

2020. aug. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 anonim ***** válasza:
66%
83 de a kérdező szerint neked nem is kell boldognak lenned, hanem fel kell áldoznod magad a gyerek boldogsága miatt, érted?
2020. aug. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim ***** válasza:
61%

Ja, akkor elnézést kérek, én értettem félre. Köszönöm, most már értem!

Na megyek is, netezés helyett inkább testvéri viszonyt alakítok ki a párommal.

2020. aug. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 anonim ***** válasza:
Ott a pont🤣
2020. aug. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt a testvér dolgot nem is igazán értem. Engem speciel a párom jobban szeret mint a testvéreit, mivel velem tervezi leélni az életét és nem velük. Sőt mikor a tesójával rosszba voltunk mellettem állt ki nem mellette. Szal ha engem úgy szeretne mint a testvérét az inkább visszaesés lenne a ranglétrán, nem? 🤔
2020. aug. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:

Én éltem olyan kapcsoltban, ahol a végére testvérként szerettük egymást. Csak hát ugye a testvérek nem szexelnek, én meg harmincegynéhány évesen korainak gondoltam az apácalétet. Aki pedig azt mondja, hogy van fiatalon jó párkapcsolat (jó) szex nélkül, az hazudik.

Kölyökként jöttünk össze, 14 évig voltunk együtt és csodálatosan elfejlődtünk egymás mellett két totálisan más irányba. Más tett minket boldoggá és sajnos ami egyikünknek az öröm volt, a másiknak a kínlódás. Én szerettem volna kirándulni, felfedezni, világot látni, kutyát tartani, ő pedig annak örült, ha nem kellett kilépnie aznap a lakásból és semmi nem zavarta meg a nyugalmát. Neki egy nyaralás aktív stressz és hetekig depressziós, ha tudja, hogy ki kell majd mozdulnia és emberek közé kell mennie.

A mai napig jóban vagyunk, a mai napig testvérként szeretjük egymást, az egyik legfontosabb ember az életemben, bármikor tűzbe tenném érte a kezem és ez fordítva is így van. De a szerelem, a testiség az intimitás örökre elmúlt.

Mindketten boldogabbak vagyunk, hogy nem keserítjük meg a másik életét az ellentétes vágyainkkal, életstílusunkkal.

2020. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:
63%
Sztem a kérdezőnek fogalma sincs még a szerelemről azért ír ilyen blődségeket, ha mondjuk azt kellene leírni hogy érzünk a társunk iránt, persze optimális esetben én azt egy Alkonyatos idézettel tudnám a legjobban leírni.
2020. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
58%
"A bevésődés valaki iránt az olyan, hogy amikor meglátod, minden megváltozik, mintha hirtelen nem is a gravitáció tartana a földön, hanem ő. Semmi más nem számít, bármit tennél, bármi lennél őérte."
2020. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!