Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ennyire nagy divat...

Miért lett ennyire nagy divat manapság egyedül nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Én még úgy nőttem fel, hogy egy háztartás állt egy anyából, egy apából, meg adott esetben gyerekekből. Ma már szinte ez a forgatókönyv számít ritkának. Csak nem értem, miért jó elválni? Miért jó egyedül gyereket nevelni? Szabadságvágy egyik oldalról, kizárólagossagi vágy a másik oldalról? Vagy a gyereknek így lesz a legjobb? Ebben lenne az élet valódi esszenciája? Azt a lehetőséget kizárnám hogy a szülők rossz döntést hoztak mikor összejöttek és csináltak felelőtlenül egy gyereket. Mivel józan gondolkodású emberek vagyunk, képesek előre gondolkodni, így feltételezem minden embertársamról, hogy ennél bölcsebbek vagyunk mind. Csak nem értem, másrészről ez kinek előny? Az anyának jó, aki esetleg saját képére formálhatja a gyerekét, és így nem szól bele az apa a nevelésbe? Ugye, a gyerek szinte mindig az anyánál fog maradni a törvény szerint. Vagy az apának jó, aki élheti az életét a gyereknevelés nehézségei nélkül, kötetlenül, mégis abban a tudatban hogy elhintett magvai valahol már palántaként nőnek? De ha így van, akkor miért vállalt egyáltalán gyereket, ha nem akarja kivenni a részét az egészből? Nem értem ezeket a dolgokat. Ha van olyan akinek személyes tapasztalata van e témát illetően, akkor fejtse ki, mik az előnyei az elválásnak, és az egyedüli gyereknevelésnek, hogy ilyen sok példát látni ebből?

2020. aug. 23. 15:01
 41/95 A kérdező kommentje:
Emlékszem még nagyanyám szavaira, egyszer náluk volt a szomszéd néni, és beszélgettek a padon. Nagyanyámék épp aznap ünnepelték az aranylakodalmukat, és a szomszéd néni megkérdezte tőlük, hogy hogyan bírják ki ennyi éven át együtt? Mamám ösztönös válasza ennyi volt: "Miért kéne ezt kibírni? Mi már olyanok vagyunk, mint a testvérek." Én akkor ott megfogalmazódott bennem valami. Ha nem érez különleges rokoni erősségű köteléket egy férfi és egy nő egymás közt, akkor bárminemű közös jövőbe belevágni kockázatos. A szerelem, a testi vonzalom az idővel elhamvad. Az igazi őszinte "testvéri" szeretet, egymás elméjének csodálata, és a tisztelet viszont örökre megmarad. Főleg nőknél, a családi kötelék olyan erős, hogy egy nő a saját gyerekét mindig szeretni fogja. Ezt diktálja az anyai ösztön. Tehát ha én egy nővel hosszú távra terveznék, a szerelmen és testi vonzalmon kívül mindenképp ki akarnék alakítani vele valami olyan erős köteléket, mint amilyen a vérrokonok közt szövődik. Szerintem régen inkább ez volt a sztenderd, nem pedig az, amit ma valahogy mindenki állít, hogy kényszerből voltak együtt a régi párok...
2020. aug. 23. 19:50
 42/95 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező mivel leírtad hogy neked milyenek voltak a szüleid így gyanítom te nem a szenvedő gyerek vagy a sztoriban. Szóval téged hagytak el gyerekkel?
2020. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:
56%

senki nem jokedvebol valik el, es probalja egy magyar fizetesbol eltartani a csaladjat ...

egy valas anyagilag es erzelmileg is borzaszto megterhelo, senki nem azert csinalja mert “divat” lenne, regebben max azert volt kevesebb, mert szegyennek szamitott, illetve a nok altalaban el voltak nyomva, meg voltak felemlitve a csaladban, mindenben a ferjuknek kellett engedelmeskedni.

szerencses vagy, ha te “hagyomanyos” csaladban nottel fel, de jo lenne ha leszallnal arrol a magas lorol, mert az egesz kerdesbol sut az arrogancia

2020. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
47%

En is azt gondolom provokativ a kerdesed es unatkozol es semmi elettapasztalatod es ralatasod ezekre.

Ellenben leirom a sjat es sok sok ismeros tapasztalatat okat/i dokat:

Kezdem ott, hogy az 50-es evekben szegyen volt valni es szegyen volt egyedul gyereket nevelni. Csaladomban megis volt ilyenre (is) pelda, mert rossz hazassagok ugyanugy voltak mint ma es bar tobben mrdtak egyutt anyagi okok vagy mas (akar a ne szegyenuljenek meg) ok miatt, de igenis volt aki akkor is vallalta az egyedul nevelest. Egy darabig. Amig nem talalt masik tarsat aki igy elfogadja szereti es kozos jovot terveznek.


Ma sincs ez maskepp, csak ugy ahogy tobbet lehet tenni egy rossz hazassg (parkapcsolat blablabla) megmenteseert (mint terapiak, pszichomokus) ugyanugy valas is egyszerubb es kevesbe megszegyenito a kapcsolat befejezesere. Mondjuk ki a mai vilagban mar nem kotelezo egymas mellett rohadni csak mert a no sokkal kevesebet keres vagy nem tudnak masik ingatlant szerezni vagy mert mindenki ferde szemmel nez rajuk. Masreszt sokkal hamrabb "el is.dobjuk" azt amit gyorsan elfogyasztottunk, meghoditottunk mert hat van masik. Amolyan minek kuzdeni a megjavitasan, ha kozben latom 100 masik no vagy ferfi szabadon kelletti magat es vele boldogabbnak tunik az elet. Tehat osszetett dolog. De ettol NEM DIVAT. Amikrol en tudok szinte kivetel nelkul a valas es a par szetmenesenek okai ezek: megismerkedes utan nagyratoro tervek, de mindenkinek hatalmas az egoja es elvarasai es jon a kozos hol tervezett hol nem gyerek es hirtelen kiderul a gyerek mekkora nagy vltozas. Es a mindenfele gyereknevelesi nehezsegek (elso 3 ev kritikus) apuka masfele kezd kacaingatni, nem segit otthon, anyuka elhagyja magat depis vagy epp a gyerekbe szerelmesedik bele vagy epo apuka hanyagolja anyukat es anyuka keres masfele intimitast. Aztan anyuka visszater a munkaba es jon a szereto...vagy a meg jobban eltavolodas a ferjtol...es megoldasok nem szuletnk csak a sertettseg es vegul .ivel ket dolgozo onellato felnottrol beszelunk azt mondja vagy az egyik vagy a masik hggytudod mit hagyjuk ezt nem er annyit hogy en mindig csk szivjak. Es elvalnak. Ma mar az sejellemzo hogy apuka ne ragaszkodna a gyerekhez sot elég sokat ismerek akik evekig kuzdenek hogy inkabb csak naluk legyen legalabb fele felw lathatas, kenyeztessuk el stb. Es persze apukak eleg hamar becsajoznak. Anyukak meg par evig azert kuzdenek mire egyenesbe jonnek. Meg hat azert kisgyerekes anyukara nem cuppan ra senki cslad egyesito szandekkal. Sok ferfi inkabb csak szexpartnernek kihasznalja a kiehezett egyedulallo gyerekes noket. (Persze ha gyerekes egyedulallo apukarol van szo akkor is lehet ilyen.) Na es sokan ugye ezt a fazist latjak...de ez nem divat, hanem egy nagyon rossz es szomoru idoszaka .indenkinek aki ilyen helyzetbe kerul.

A valas meg sok es egyre tobb. A nem hazasodunk mert nem akaru k valni meg elkotelezodni meg meg konnyebbe teszi, hogy ket ember gyerek mellett is konnyebben szetmenjen a problemak eseten. De ez se divat kerdese...

2020. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 A kérdező kommentje:
42-es, engem dehogy hagytak el. Soha nem mennék hozzá olyanhoz, akiben nem bízok.
2020. aug. 24. 00:23
 46/95 A kérdező kommentje:
Továbbra is azt mondom, aki provokatívnak tart engem, annak van valami saját keserű tapasztalata, ami miatt magára veszi az én soraimat. Mert továbbra is állítom SEMMI sértő dolgot nem írok senkiről. Engem csak a józanság, és logika vezérel. Senkinek nem kívánok ártani.
2020. aug. 24. 00:25
 47/95 A kérdező kommentje:
Uhh, 44-es, amit leírtál az valami borzalmas volt. Mármint maga a tény, amit írtál, hogy ilyen emberek léteznek? Miféle világokat élünk, hogy ennyire önzőek legyenek ma az emberek? Ezt szó szerint rossz volt olvasni. De köszi a választ, most már egyre inkább rálátok a dolgokra. Itt sok embernél egyszerűen hiányzik a logikus előre gondolkodás intézménye. Persze ez sem probléma, ha alapvetően így, válás után megtalálják az igazi boldogságot. Mindenki élje úgy az életét, ahogy helyesnek gondolja. Csak másnak ne ártson közben, ez a fő lényeg. Élni, és élni hagyni.
2020. aug. 24. 00:33
 48/95 anonim ***** válasza:
Persze, mert a kérdező szerint kb úgy jön le, hogy a gyerek miatt el kell viselnie mondjuk a nőnek egy bántalmazó kapcsolatot vagy a férfinak hogy esetleg semmibe veszik, megcsalják. És mikor a gyerek nagykorú lesz és úgy otthagyja a szülőket hogy hátra se néz akkor mi van? Vagy tőle meg elvárnád hogy cserébe élete végéig legyen hálás a szüleinek? Meg ez a nem mennél hozzá olyanhoz akiben nem bízol? Szerintem akik elválnak se úgy mentek hozzá a másikhoz hogy tuti el fog hagyni meg megcsalni. Szerinted te logikusan gondolkozol, szerintem meg inkább egy 10 éves kislány szintjén vagy aki azt képzeli hogy az élet egy nagy rózsaszín vattacukor. Hidd el, vannak sokkal rosszabb dolgok is az életben amit az emberek puszta önzőségből megtesznek, mint a válás, majd rá fogsz jönni.
2020. aug. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy hidd el a való életben a válás a legtöbb esetben nem úgy néz ki mint a filmekben, hogy van a tökéletes házasság,aztán megjelenik egy 20 éves bombázó és addig ostromolja a férfit hogy az otthagyja miatta hőnszeretett feleségét és a gyerekeket
2020. aug. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:
70%

Ezt írod mamádat idézve:

"Mi már olyanok vagyunk, mint a testvérek."


Na, ez a legrosszabb, ami egy házassággal történhet.

Akkor ott már nem volt szerelem, intimitás, gyengédség, szex...

A házasság egyik legfontosabb alappillére.


Nem vitatom mamád bölcsességét, valószínű, ő megelégedett ennyivel.


Neked meg még nagyon sokat kell tapasztalnod, de kérlek, ne ez legyen az etalon.

Míg azt hiszed, hogy mindig minden úgy fog történni, ahogy az ember azt eltervezi, iszonyatosan éretlen vagy.

2020. aug. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!