Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ennyire nagy divat...

Miért lett ennyire nagy divat manapság egyedül nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Én még úgy nőttem fel, hogy egy háztartás állt egy anyából, egy apából, meg adott esetben gyerekekből. Ma már szinte ez a forgatókönyv számít ritkának. Csak nem értem, miért jó elválni? Miért jó egyedül gyereket nevelni? Szabadságvágy egyik oldalról, kizárólagossagi vágy a másik oldalról? Vagy a gyereknek így lesz a legjobb? Ebben lenne az élet valódi esszenciája? Azt a lehetőséget kizárnám hogy a szülők rossz döntést hoztak mikor összejöttek és csináltak felelőtlenül egy gyereket. Mivel józan gondolkodású emberek vagyunk, képesek előre gondolkodni, így feltételezem minden embertársamról, hogy ennél bölcsebbek vagyunk mind. Csak nem értem, másrészről ez kinek előny? Az anyának jó, aki esetleg saját képére formálhatja a gyerekét, és így nem szól bele az apa a nevelésbe? Ugye, a gyerek szinte mindig az anyánál fog maradni a törvény szerint. Vagy az apának jó, aki élheti az életét a gyereknevelés nehézségei nélkül, kötetlenül, mégis abban a tudatban hogy elhintett magvai valahol már palántaként nőnek? De ha így van, akkor miért vállalt egyáltalán gyereket, ha nem akarja kivenni a részét az egészből? Nem értem ezeket a dolgokat. Ha van olyan akinek személyes tapasztalata van e témát illetően, akkor fejtse ki, mik az előnyei az elválásnak, és az egyedüli gyereknevelésnek, hogy ilyen sok példát látni ebből?

2020. aug. 23. 15:01
 31/95 anonim ***** válasza:
84%
Talán mert ma már el lehet válni, a nőnek nem kuss a neve, a férfit meg nem fogja megszólni a rokonság, hogy “nem bírtad megnevelni a zasszonyt, ezért nem maradt veled”.
2020. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
A 32-essel értek egyet. 26 év házasság után.
2020. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
100%

Azért figyel mindenki a saját boldogságára, mert csak azt tudja 100%-ban kontrollálni. A jelenleg 30-as válaszával egyetértek, de ott a kulcsszó, a KÖLCSÖNÖS odafigyelés. Ha én nem akarom kidobni a tévét csak azért, mert lemerült az elem a távirányítóban, de a másik igen, akkor nem tudok mit csinálni, és ha tudnék, felborulna az egész dinamika.


Ha a férjemnek megtetszik egy feszesebb fenék, ott a választás, hogy a páromra gondolva elkezdek edzeni, de ott már elveszik a kölcsönösség. Dolgozom, hogy ne hagyjanak el, a másik meg ül, és nézi, hogy elég jó vagyok-e, hogy ne hagyjon el.

2020. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
76%
Elvalt szulok gyermeke vagyok es nagyon is orultem, mikor vegre elvaltak, mert addig a mindennapos orditozas ment en pedig szepen kikeszultem lelkileg 11 eves koromra. Attol ugyanugy tartottam apammal a kapcsolatot es sokat voltam nala, vele.
2020. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 A kérdező kommentje:
Én is pontosan azt gondolom, amit a jelenlegi 30-as (ma 18:11) ír. Tehát, itt sokan azzal jönnek, hogy "nem fogok rossz házasságban maradni, stb, stb", ez teljesen rendjén is van. Ami rossz, az rossz. De végtérre is az lesz rossz, amit rosszá teszünk. Ez egy csapatjáték. Aki gyereken gondolkodik, nyilvánvalóan oszt-szoroz, kalkulál, különféle kimenetelű forgatókönyveket vizionál magának, mert egy gyerek nem játék. Sőt, a gyerek a világon a legfontosabb, legtöbb körültekintést igénylő "vállalkozás". Egy hihetetlenül precíz alapozást igénylő hosszú távú cél. Ezért feltételeztem, hogy emberek nem fognak csak úgy belevágni mindenféle előkalkuláció nélkül. Ha valakik gyereket vállalnak, már az elején le kell szögezniük, hogy innentől a gyerek az első. Tehát nem a gyerek lesz értünk, hanem mi leszünk a gyerekért. Nem azért vállalunk gyereket hogy ebből akár társadalmi elismerést, akár személyes örömöket reméljünk, hanem azért, hogy létrehozzunk egy boldog, hosszú életű entitást, akit terelgethetünk, nevelhetünk, szerethetünk, és ő is szeret minket. Legalábbis én magam így gondolom. Elnézést, ha ezzel a gondolatmenetemmel bárkit is megsértek, mert itt továbbra is pár helyről azt olvasom hogy én pusztán amiatt ellenszenves vagyok, mert a saját világlátásomból indulok ki. Meg hogy provokálok... Csak azok számára lehetnek provokatívak a gondolataim, aki szándékosan bele akarja látni, ott pedig már, ahogy mondani szokták, "az ön készülékében van a hiba". Mert semmi sértőt, vagy trágárságot nem írok, sőt, én mindenkiről a legjobbat feltételezem. Végül is akkor most annyit megértettem, hogy sokan szenvedtek a kapcsolatban, és végtérre is nem azért válnak el, mert egyedül annyira nagyon jó, hanem azért, mert közösen rossz. Akkor pedig inkább az lenne a kérdésem, miért vág bele bárki is valami bizonytalanba? De ezt már inkább meg se merem kérdezni, mert megint "provokatív" leszek...
2020. aug. 23. 18:59
 36/95 anonim ***** válasza:
87%

Elég, ha az előző kapcsolatomra gondolok, ahol egy 30 éves nagy gyerekkel voltam (amit csak rövid ideig tudtam tolerálni érthető okok miatt). Teljesen el volt a saját kis világában, rajzfilmet nézett, játszott a telefonján, ezek voltak az elsődlegesek számára, ráadásul nagyon fukar volt. Majd visszaköltözött az anyjáékhoz és ez még csak a felszín volt. Már-már kínosan ügyeltem, nehogy teherbe essek.


Ha véletlenül gyerekem lett volna tőle, akkor sem maradtam volna vele. Nem lett volna értelme egy érzelmileg instabil "férfire" hagyni a gyereket akár egy bevásárlás alkalmára sem, nemhogy hosszú távon hagyni, hogy ilyen apa mintát lásson (főleg, ha fiú gyerekről lenne szó). A másik része pedig az, hogy a gyerek azt is érzi/érti/látja, ha egy kapcsolat döcögős és csak konfliktus van.


Inkább egyedül, de nyugodt körülmények közt nevelném a gyerekemet. Nincs az a pénz, hogy pluszban megnyomorítsam egy életre, ha van más opció is (elég a saját példámra gondolni).

2020. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azt nem veszed bele a számításba, hogy az emberek úgy mennek bele egy parkapcsolatba, hogy ez lesz az, ez az igazi és ez holtomiglan-holtodiglan. De, hiába döntik ezt el, egyrészt semmire nincs garancia, másfelől abban én nem teljesen értek veled egyet, hogy a gyerek az első és mindig neki kell elsőnek lennie. A gyerek akkor boldog, ha biztonságban érzi magát és ehhez hozzátartozik az is, hogy anya és apa boldogok. Ha anya és apa mindent a gyereknek rendelnek alá (ahogy ez ma elvárás, ezzel óriási nyomást helyezve a szülőkhöz) akkor egyenes úton megindulnak a kapcsolat lejtőjén, és szükségszerűen tönkremegy, főleg ha még más természetű dolgok is vannak.

Szóval nem fekete-fehér a dolog, a legtöbben áldozatai a saját megfelelési kényszerüknek, az egojuknak, traumáiknak, és ezekkel együtt próbálnak evickélni az életükben, úgy hohy kívülről mindenfele elvárás nyomódik rájuk. Ez van sajnos.

2020. aug. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
72%

Istenem ilyen bugyuta egy kérdést...

Valószínű az emberek nem jókedvükben mennek szét. Ezer és egy oka lehet.

Csak régen úgymond megszólták azokat akik elváltak stb, mára ez már nincs, és így senki nem akar egy mérgező kapcsolatban élni egy olyan valakivel, akit esetleg már a háta közepére nem kíván. Az hogy a gyereknek mi a jó az itt másodlagos. Nyilván jobb lenne egy szép családi kép amit lát, de ha tegyük fel apuka naponta megveri anyukát, vagy anyuka egy lusta disznó, vagy bármi, akkor mindhiába a nagy családi együttlét, nemde?

2020. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 A kérdező kommentje:

36-os, na pontosan erről beszélek. Te kalkuláltál, előre tekintettél, és rájöttél, nem lenne optimális kettőtöknek egy gyerek, így nem is vágtál bele. Másfelől viszont, ha összejött volna mondjuk véletlenül a gyerek, onnantól még bármi előfordulhatott volna. Lehet, hogy egy nagy gyerek volt a srác, bár nem ismerem, de lehet hogy pont emiatt lett volna jó apa. Legalábbis a kezdeti években. A gyerek lelkű felnőttek nagyon jó játszópartnerei lehetnek a gyereküknek. Nekem például apám volt ilyen játékos, mókázó, és hihetetlenül jó gyerekkorom volt általa. Mindig jókat hülyéskedtünk együtt, velem volt az apám is örök gyerek. És anya is örült a mi boldogságunknak, velünk mókázott. Tehát, itt is vannak árnyalatok. Bár ez most csak az én példám, úgyhogy ha te átláttad az elején hogy ebből galiba lesz, akkor respect érte. Sokan belevágnak a bizonytalanba.


37-es, szerintem ez a folyamat nem úgy néz ki, hogy a szülő szenved hogy a gyerek boldog legyen. Sokkal inkább úgy, hogy a szülő mindent belead hogy a gyerek boldog legyen, és a gyerek mosolya, nevetése, szemének csillogása minden de minden áldozatért kárpótol. Legalábbis ez az én elméletem. Ha a gyerek boldog, ott már a szülőnek sem lehet hiányérzete.

2020. aug. 23. 19:30
 40/95 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kárpótol a gyerek boldogsága, viszont egy házasságot nem tud összetartani. A gyerek boldogságától nem lesznek egymáshoz türelmesebbek, nem lesz több alvás és jobb szex. Az egymás iránti szeretet, elköteleződés, türelem és kitartás nélkül a gyerek hiába boldog, tönkre fog menni a kapcsolat, az a kérdés, hogy mikor, ebben van különbség a pároknál, van, ahol 2-3 év után, van ahol 5-10 év, és így tovább... és van egy szűk kör, akik pedig tényleg komolyan gondolták, szerencsések is és leélik viszonylag bekeben az életüket.
2020. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!