Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ennyire nagy divat...

Miért lett ennyire nagy divat manapság egyedül nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Én még úgy nőttem fel, hogy egy háztartás állt egy anyából, egy apából, meg adott esetben gyerekekből. Ma már szinte ez a forgatókönyv számít ritkának. Csak nem értem, miért jó elválni? Miért jó egyedül gyereket nevelni? Szabadságvágy egyik oldalról, kizárólagossagi vágy a másik oldalról? Vagy a gyereknek így lesz a legjobb? Ebben lenne az élet valódi esszenciája? Azt a lehetőséget kizárnám hogy a szülők rossz döntést hoztak mikor összejöttek és csináltak felelőtlenül egy gyereket. Mivel józan gondolkodású emberek vagyunk, képesek előre gondolkodni, így feltételezem minden embertársamról, hogy ennél bölcsebbek vagyunk mind. Csak nem értem, másrészről ez kinek előny? Az anyának jó, aki esetleg saját képére formálhatja a gyerekét, és így nem szól bele az apa a nevelésbe? Ugye, a gyerek szinte mindig az anyánál fog maradni a törvény szerint. Vagy az apának jó, aki élheti az életét a gyereknevelés nehézségei nélkül, kötetlenül, mégis abban a tudatban hogy elhintett magvai valahol már palántaként nőnek? De ha így van, akkor miért vállalt egyáltalán gyereket, ha nem akarja kivenni a részét az egészből? Nem értem ezeket a dolgokat. Ha van olyan akinek személyes tapasztalata van e témát illetően, akkor fejtse ki, mik az előnyei az elválásnak, és az egyedüli gyereknevelésnek, hogy ilyen sok példát látni ebből?

2020. aug. 23. 15:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyszerűen csak jó példákat látott maga körül és ezt tervezi tovább folytatni ő is. Becsülendő, követendő példa, nem leszólni való. De persze sok a válás, sok az elvált és azok szentül hiszik hogy ez az élet rendje és ők cselekszik a legeslegjobbat.
2020. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/95 anonim ***** válasza:
Én drukkolok neki, hogy sikerüljön, de olyanokat mondani, hogy te most el tudod logikusan dönteni, hogy 20 év múlva milyen lesz a házasságod, elég meredek.
2020. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/95 Ivett2018 válasza:
44%
En peldaul egy olyan helyzetben vagyok hogy a gyerekeim apja nem hajlando a gyerekeit elvinni igazabol sehova se a hazaba. Az ok barmi es sok lehet nem sorolnam. ugy akarja ki venni a reszet a gyereknevelesbol hogy akkor jonne hozzajuk amikor o akar. A valas mire jo? Az igazabol semmire. A problema ott kezdodik amikor 2 ember nem tudja mit akar egymastol es miert akarja azt. Peldaul ha en tudom hogy hutlen tipus vagyok de jelenlegi jegyesem nem es o ezt nem is turne. Nyilvan nem fogom bele adni a nyakam egy csalad alapitasba. Tehat ez a tudat es a tudatositas. Ami hianyzik manapsag a nokbol is es a ferfiakbol. En peladul az exemmel akitol most jon a 4 ik kozos gyerekunk,hazugsagban eltem evekig. A hazugsag meg tobb hazugsagot vont maga utan. Sokszor mar o se tudta mit hazudott pontosan olyankor le razott. Szoval vegulis a vegen 10 ev kapcsolat utan be vallotta nekem o egy olyan ember aki igenyli prostival (akinek fizet) a sexet mert szereti meg alazni oket. Tehat o egy olyan ember. Es hogy en ezt fogadjam el. Erre kert. Na most innen latszik hogy a legtobb valas nem csak az en szempontombol hanen masebol is tehat a HUTLENSEG HAZUGSAG az oka. En ugy gondolom hogy akik igazan szeretik egymast es nincs semmi titok se hazugsag. Azok mindig barmit meg tudnanak oldani egyuttesen. Viszont a valasnak nem csak a megcsalas oka lehet. Hanem mert az egyik fel bele szeretett masba vagy mas oka is lehet igazabol nagyon sok. Van konkret kerdesed meg ebben a temaban?
2020. szept. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 anonim ***** válasza:
100%
93-as: Szóval az exed évek óta hazudozott neked, sokszor lebukott a hazugságaival, erre bevállaltatok egy negyedik gyereket. Gratulálok.
2020. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/95 anonim ***** válasza:
31 éves vagyok, gyerekkori barátaim, osztálytársaim (általános iskola) közül többet anyuka nevelt mert az apukával szétmentek, volt egy akit apuka nevelt mert az anyuka lelépett a baba mellől. Ez akkor se számított divatnak és most se. Hiszen egyedül nevelni irtó nehéz lehet. Inkább mondjuk úgy hogy az emberek változnak, rájönnek hogy mégse kell a gyerek, vagy a másik nem úgy veszi ki a részét a nevelésből,hamar jött a gyerek és nem ismerték meg egymást előtte rendesen. Az egyik rájön hogy ő élni akar és nem kötöttségekben. Ezernyi oka lehet. Egy gyerek megpróbáltatás tud lenni egy kapcsolatban, amiben nem mindegyik fél veszi úgy az akadályokat ahogy azt mondjuk kéne vagy a másik elvárja. Kölcsönösen kell dolgozni egy kapcsolaton hogy az meg is maradjon, de ha csak az egyik is máshogy áll dolgokhoz akkor annak nem biztos hogy van értelme folytatni.
2020. okt. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!