Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiborult (nagyon). Mit...

Anyám kiborult (nagyon). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám megsértődött rám, csúnyán viselkedtem, elég hosszú sztori, szóval ebbe most nem mennék bele, de már nagyon megbántam. Eddig főzött, mosott rám, most viszont azt mondta (inkább üvöltötte), hogy mostantól csináljak meg mindent magamtól, mert ő nem hajlandó bármit is tenni értem ezentúl, és levette a kezét rólam. Én viszont olyan életképtelen vagyok, de ez azért van mert soha nem tanított meg minket semmire az öcsémmel, mindig alánk rakott mindent, megcsinálta még a legkönnyebb dolgokat is. Szóval nem tudok semmit főzni (csoda, hogy egy szendvicset megtudok csinálni, mert az sem az ő érdeme, ha rajta múlt volna azt se tudnék most.) Mosni meg elképzelésem sincs hogy kell, meg akartam tanulni mostanában, de közbejött ez a balhé, és azt mondja ő nem tanít nekem semmit. Aztán a másik dolog amitől nagyon kiborultam, hogy nekem nagyon pattanásos a bőröm, és rendelt krémeket, amikkel mindig ő kente be az arcomat, nem hagyta, hogy én csináljam mondván, hogy méregdrága krémek, és ő nem azért rendelte, hogy sz*rul kenjem fel magamra, meg túl sokat kenjek. Sosem bízik bennem, hogy vmit jól csinálnék. Most már arra sem hajlandó, hogy bekenje az arcom, így ma magamtól kellett és amikor megtudta őrjöngve üvöltötte, hogy ne merészeljek mégegyszer a krémekhez +az arctisztítóhoz érni (amik nekem lettek rendelve), meg úgyis eldugta, szóval azokat én többé nem találom. Most mit tegyek? Naponta 2x kellett velük kenni az arcomat, és használtak is, viszont így most, hogy nem kenhetem többé, meg el is dugta, így újra nagyon csúnya lesz a bőröm és ez kiborít, hogy nem tehetek semmit ez ellen, és napról-napra csúnyább lesz, csak mert nem tisztíthatom rendesen az arcom.

Apám is velünk él, viszont vele sosem volt jó a viszonyom, és anyám olyan ovis módjára viselkedik, hogy apámmal üzen, ha menjek enni vagy fürdeni (mert nálunk az is megvan szabva ki mikor fürdik). Anyám nem hajlandó szólni hozzám, ha én próbálok mondani valamit akkor csúnyákat mond, meg undorító, trágár módra beszél velem. Viszont apámmal mindig rossz volt a viszonyom, és ezt anyám tudja jól, és utálom, hogy ő szól nekem ha kaja van pl, akkor úgy vagyok vele, hogy már csak azért se megyek, tegnap nem ettem egésznap semmit, este is éhesen feküdtem le, úgy, hogy csak reggelit ettem aznap. Másnap meg du 4kor ettem először. Mert anyámtól csak azt kértem, hogy legyen szíves ő szóljon, de levegőnek néz, szóval hiába kértem erre. Ő úgyvan vele, hogy akkor haljak éhen, neki jobb is lesz ha meghalok, sőt, elmondása szerint ez minden vágya. Az anyák napi ajándékaimat megfogta, és kidobálta az összeset, volt amit a szemem előtt tépett szét, csak azért mert megbántottam valamivel, amiért azóta már többször is bocsánatot kértem és megbántam.


Mit tehetnék ez esetben? Nem tudok ilyen feszültségbe élni, ha felkelek reggelizni se merek lemenni, mert félek, hogy beszól valamit, meg olyan feszült a légkör mint még soha, szóval inkább éhezem egésznap a szobámba bezárkózva. Én ezt már nem bírom tovább. 2 napja ez van, ennyi ideig még sosem haragudott rám. Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Esküszöm, legközelebb jobban meggondolom hogy viselkedek, csak lenne már vége ennek a balhénak így napok után. 16L



2021. febr. 8. 00:28
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/120 A kérdező kommentje:

Te is rájöhettél volna, ha figyelmes vagy, hogy nem az volt a baj, hogy nem látott el, hanem, hogy feszültség volt itthon. Te biztos szeretsz feszültségben meg balhéban élni, de én nem vagyok olyan. Amúgy nem mondhatod, hogy nem akarok önállósodni, mert ma én mostam, anyám megmutatta hogy kell, de én csináltam magamtól. Legközelebb már ő se kell hozzá, hanem magam megoldom, mert tényleg nem bonyolult.

És nem az emberek véleményére nem vagyok kiváncsi, hanem a magadfajtákéra, akiknek édesmindegy miről szól a kérdés, akkor is belekötnek az emberbe. Nekem sincs jó életem, de sajnállak téged, hogy itt éled ki magad. Jobb érzés? Jó, hogy elmondtál mindennek? Mert én nem lettem előrébb a te válaszodtól, semmi használhatót nem mondtál, csak elhordtál mindennek. Te is elég megkeseredett ember lehetsz. Mit írtam csúnyát az öcsémről? Baj, hogy leírtam, hogy vele mi a helyzet? Mit fáj ez neked? Az én családom, te is foglalkozz a sajátoddal, már ha nem menekült el még mindenki tőled. Tényleg nem írtam semmi rosszat az öcsémről, csak azt, hogy nálam SOKKAL jobban önállótlanabb, de ez az igazság, ha ez neked bántó akkor neked minden az. De továbbra is várom a véleményedet? 13 éves, ez szerinted elég ok arra, hogy úgy kell a szájába adni a kaját (nem bántás! ez az igazság) vagy kitörölni a fenekét? Egy 13 évesnél szerinted ez normális? Mert úgy tűnik, hogy ezt jobban pártolod, mint azt, hogy 16 évesen eddig nem tudtam mosni. Most független attól, hogy nem róla szólt a kérdés, komolyan érdekel, hogy szerinted mivel elfogadhatóbb az, mint az én helyzetem?


És nem írtam egy szóval sem, hogy tökéletes vagyok, nem tudom ezt is hol olvastad :D de nekem is vannak hibáim, ahogy neked is, meg mindenkinek. Sok dolgot rosszul csináltam, de igyekszek tanulni a hibáimból. Le is írtam, hogy milyen hülye kérdezgetési mániám van, ha ebből azt vetted le, hogy én tökéletesnek tartom magam, az meg a TE tudtalanságod.

2021. febr. 9. 17:55
 102/120 anonim ***** válasza:
65%

Ez aztán a logika, ha jó gyerekkorom volt, akkor azért ne szóljak bele, mert nem tudom milyen rossz neked, ha meg rossz gyerekkorom volt akkor meg egy megkeseredett ember vagyok. Mert amúgy a kettő között nincs semmi átmenet. Vicc... Te tuti valami troll vagy, ilyen ember a világon nincs. Egyébként egyiket sem erősítettem, vagy cáfoltam meg. Az, hogy akadtak, ennél nagyobb problémáim, nem tudom neked hol jelenti azt, hogy nekem olyan nagyon rossz életem lehetett, de ez amúgy sem rólam szól. Azt sem értem, hogy miért kell 52-szer leírni, hogy az öcsédnek kitörlik a seggét. Ettől jobban érzed magad? Vagy többnek érzed tőle magad? Nem kéne. Azt sem mondtam, hogy normális ami nálatok megy, sőt abszolút nem, veled az élen. Azt is előadtad, hogy anyád ezt meg azt nem engedte, meg semmit nem csinálhattál SOHA egyedül, erre érdekes módon másnapra, már mosol. Persze, nagyon jó, a így van, de inkább gyanús, hogy ez az egész amit ide összehordtál egy hatalmas kamu... Az emberek nem úgy működnek, hogy 16 évig leráznak, hogy semmit nem csinálhatsz, majd varázslatos módon, hirtelen megváltoznak.


A kérdés amúgy sem az öcsédről szól, az hogy ennyire hangsúlyozod az ő dolgait, tényleg csak egy önfényezés... Elérni kéne valamit, nem azt hajtogatni, hogy jaj 16 évesen téged nem etetnek, meg nem törlik ki a segged. Gratulálok, nagy teljesítmény, erre aztán büszke lehetsz. Ha egy kicsit megerőltetted volna magad és előbb akartál volna önállósodni, már rég nem itt tartanál. És javaslom, hogy ne más nyomorából meríts önbizalmat.

2021. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/120 A kérdező kommentje:

De most mondtad, pont, hogy velem az élen rossz ami nálunk folyik. Tehát velem van a fő problémád. És még te mondod, hogy nem csak én vagyok a hibás, akkor miért írod azt, hogy "velem az élen"? Ezek szerint szerinted velem van itt a legnagyobb probléma. Nem tudtam mosni, meg főzni, ez neked a legnagyobb probléma?? Egyedül elláttam magam ezen a 2 dolgon kívűl mindig, CSAK EZ A 2 nem ment. És ez szerinted rosszabb annál, minthogy valaki nem tud egyedül enni. Hát neked tényleg elmentek otthonról, keress fel egy jó pszichiátert vagy szerintem neked már a zárt osztály kell. :D

Amúgy anyával átbeszéltünk mindent, hogy én is szeretnék önállósodni, és ne fogjon engem vissza ettől. Ezért mutatta meg, hogy kell mosni, ami nem volt nagy dolog. Eddig én se ragaszkodtam hozzá ennyire, de most látta rajtam, hogy meg akarom tanulni és megtanított.


És még mindig nem válaszoltál a kérdésemre? Miért vagyok én rosszabb mint az öcsém? És neked ez jó érzés, hogy engem szidsz meg elmondasz mindennek? Gondolom nem sok sikerélmény ér az életben, ha neked ez a jó vagy neked van irányítási mániád és boldog vagy ha megalázhatsz másokat. :) Később az ilyenek fognak börtönbe kikötni vagy mint mondtam a diliházba.

2021. febr. 9. 19:30
 104/120 anonim ***** válasza:
77%

Ez amúgy egy szófordulat, de na zavarjon. Egyébként igenis van veled baj, ekkora szád van a semmire. Érdekes... Az elején még előadtad, hogy mindenhez életképtelen vagy, főzés, mosás, takarítás stb, most hirtelen egyre kevesebb lesz a dolgok száma amihez nem értesz. Nem tudom, vagy beteges hazudozó vagy, vagy nem vagy normális. Bár most hogy átolvastam, inkább a nem normálisra tippelek. Ajánlották korábban az iskolapszichológust, szerintem fel kéne keresned, de nem a szüleid, hanem magad miatt. lesz veled dolga bőven.


Te tényleg ennyire nem tudsz szöveget értelmezni? SEHOL nem írtam, hogy rosszabb vagy mint az öcséd, valószínűleg belőle is ilyen elkényeztetett, nagypofájú görcs lesz, mint amilyen te vagy, ha már most nem az. :) Remélem ez megnyugtat.


És felesleges bármit is mondanom magamról, ez nem rólam szól. Zsebpszichológus... Röhögnöm kell. A te képességeiddel, örülhetsz, ha majd az érettségin átvergődsz, ha még az írásaimat sem tudod értelmezni. De a "tutit" az meg tudod mondani.

2021. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/120 A kérdező kommentje:

Jelentettelek, mert egyik válaszod se volt hasznos. Egy másik kérdés alá írták, hogy itt olyan hülye emberek vannak akik valószínűleg a zárt osztályról írnak amíg nem kapják meg a nyugtatóikat. Hát, most már tudom, hogy te olyan ember vagy. Nagy magányodba nem tudod hova menj már, ezért ide jössz trollkodni mert neked még anyád meg apád sincs, szóval én még ezzel a családdal is előrébb vagyok mint te. :) És olvass egy kicsit utána mire való ez az oldal kis butus. Nem arra, hogy itt az embereknek csúnyát mondj ám, meg kicsúfold őket, nem, nem, szépen válaszolni kell, tanácsot adni kis butus. :) Nem is tudom diliházba való vagy vagy oviba. :D Mert aki azért van itt, hogy kötekedjen, úgy, hogy én nem mondtam rád semmi rosszat eleinte, te kezdtél kötekedni a semmiből.


Hát ja, én megtudom mondani a tuti, de te még sajna azt se. Sajnállak. :(( Mert lehet önálló vagy, de még egy válasz megírásához sincs tehetséged, mert nem adtál használható választ. De hát van aki ehhez is béna. XD

2021. febr. 9. 21:46
 106/120 anonim ***** válasza:
77%

"De mindenki visszakapja az élettől amit másoknak ad" "És szöveget értelmezni sem tudsz" "Kicsit nagy az arcod"


Ezzel kezdted a válaszodat nekem. :D Szóval megint csak meghazudtolod magad. Szerintem ez már beteges amit csinálsz. Hidd el nem lesz nekem attól rosszabb, hogy itt próbálsz emberkedni, csak kiröhöglek.

2021. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/120 A kérdező kommentje:
Én meg nagyon megvetlek téged. Egy megkeseredett embert látok, komolyan ilyet nem csinál olyan akinek minden rendben van az életében, meg tök szuper életet él, az nem köt bele a másikba ok nélkül. Szóval nekem már a tudat örömet okoz, hogy neked milyen sz*r. :D
2021. febr. 9. 21:56
 108/120 anonim ***** válasza:
37%
Én legalább nem vagyok beteges hazudozó. :D Amúgy még annyit sem tudsz rólam, mint én rólad. Először is azt javasoltam, hogy tarts önvizsgálatot, mert baj van a hozzáállásoddal, meg a stílusoddal, ahogy a neked nem tetsző dolgokra reagálsz, így megértem ha konfliktusaid vannak a környezeteddel, amire te elkezdtél belém állni, hogy mi az, hogy csak neked osztom az észt. Mert mondjuk te tetted fel a kérdést? Illetve itt már nem az eredeti kérdésre reflektáltam, hanem általánosságban, de ha ennyit nem vagy képes feldolgozni, az már igazán nem az én szegénységi bizonyítványom.
2021. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/120 A kérdező kommentje:

Szegénységi bizonyítvány így, meg szegénységi bizonyítvány úgy? Mi van, látom nagyon rápörögtél erre a szóra. :D Én csak feltettem egy kérdést, te nem tudtál rá normálisan válaszolni. Leírtam a kérdésben (ami nem volt kamu, de persze mindenki azt hiszi amit akar, viszont ha szerintem kamu egy kérdés akkor nem válaszolok rá, szóval ez is fura, hogy te mégis válaszoltál :D na mind1), hogy mi a helyzet, arra választ vártam, tanácsokat, hogy mit kéne tennem ebbe a helyzetbe és nem a mosással meg a főzéssel elsősorban, mert ahogy itt mindenki leírta nem bonyolult, meg fent van minden a neten. A fő dolog ami aggasztott, hogy ilyen feszültségben hogyan éljek?

És semmi hasznosat nem mondtál, csak, hogy milyen gonosz vagyok, meg életképtelen stb. A többi válaszoló is leírta, hogy életképtelen vagyok, de legalább tanácsot is adtak. Az a válasz persze, hogy nem felel meg ami ellenem irányul és nincs a segítségemre, egy ilyen válasz senkinek se felelne meg amiben csak őt szidják, de nem mondanak semmi használhatót.


És lehet, hogy nem ismerlek, de te se engem. Attól még mert írtam egy kicsit a családi hátteremről attól még nagyon messze vagy, hogy ismerj engem, meg ez nagyon kevés amiket leírtam. Azt meg én is tudom, hogy nem kötök bele olyanba akit nem ismerek, mert én nem vagyok ilyen hatalommániás, hogy az a jó, hogy ha beszólhatok másnak.

Végezetül én legalább megpróbálok hasznos válaszokat adni, ha valakinek bármilyen kérdése van. Soha eszembe nem jutott, hogy belekössek csak úgy emberekbe, még ha nagyon hülye kérdést írtak ki, akkor inkább nem válaszoltam, de nem sértegettem. Szóval velem még soha nem volt olyan, hogy valakinek ne próbáljak meg normálisan válaszolni a kérdése alá, de te ezt csinálod. Ez meg a TE szegénységi bizonyítványod, ha már ennyire tetszik ez a szó. :D

2021. febr. 9. 22:14
 110/120 anonim ***** válasza:
46%

Egyértelműen meg sem próbáltad értelmezni egyik válaszomat se. Én leírtam neked egy választ először, amire a fönti idézetekkel reagáltál. Ez csillagom minimum kötözködés, utána mégis milyen stílusra számítasz a másiktól? Nyilván azt a stílust kapod, amit adtál és megérdemelsz. Megint csak azt emelted ki amibe bele akarsz kötni, és a mondanivalóm többi részét figyelmen kívül hagyod. Ki a fene írta, hogy gonosz vagy? Érdemes lenne olyan dolgokat állítani amik el is hangzottak, de akkor leírom még egyszer. DOLGOZZ MAGADON, HOGY SIMULÉKONYABB LEGYÉL ÉS AKKOR NEM LESZ ANNYI FESZKÓ

Nagybetűvel már csak-csak eljut a parányi agyadig, mást már tényleg nem tudok csinálni, ha így se megy, akkor így jártál.

2021. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!