Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a normális igényei egy 17...

Mik a normális igényei egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Lányommal semmi gond nem volt míg össze nem jött a barátjával. Addig elég volt havi 5e Ft zsebpénz (minden mást fizettem ruhák teló bérlet kaja természetesen). Nem szenvedett hiányt semmiben.

Azóta elszálltak az igényei: hajfesték, spec hajbalzsam, testradir, mindenfele arctisztito persze nem alapkategóriás...a sminkről nem is beszélek; neccharisnya, csipkes fehernemű...csak hogy soroljam. Ha azt mondom kicsit vissza kéne fognia magát megsértődik es kijelenti hogy nem tehet arról hogy neki van ilyen igénye nekem meg nincs. (Nem igénytelen vagyok mielőtt vki ezzel jönne, de én 45 vagyok ő meg 17).

Jogosan tart igényt ezekre vagy azt zsebpenzből kéne fizetnie? Hozzáteszem van keresete kb 25-30e Ft havonta, zsebpenzt nem kap most mert bevállalt egy tanfolyamot ami 70e Ft havonta; es persze fizetem mindenet. Alberletben is lakunk, 2öt nevelem egyedül, nem létminimumon ugyan de ez sok. Sajnos nem tudja elfogadni, mondvan mindenki megkap mindent (oszttársak).


2021. febr. 19. 10:58
 81/117 anonim ***** válasza:
31%
74 teljesen igaza van, inkább anyuka törekedett volna arra hogy ne lakjanak albérletbe és legyen olyan jovedelme amelyből ezen kiadásokat ki tudja fizetni. 30 éves vagyok, nincs gyerekem de ezerrel tekerek hogy olyan körülményeket tudjak biztosítani a gyerekemnek amelyek az én magas mércémnek megfelelnek és a gyerekem biztosan nem szenvedne hiányt bármiben is.
2021. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/117 anonim ***** válasza:
41%
Úristenem. Nevelés helyett hagytad, hogy agymosott legyen. Sajnállak titeket.
2021. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/117 anonim ***** válasza:
20%

Nevetséges sztori. Sehogy se jön ki a matek.

- gyakszin sír :)

- albérlet, rezsi nagy a szórás, de legyen 160 1 hónapban

- 70ezres tanfolyam

- encsembencsem, ruha, tampon, kutya, macska, aranyhörcsög, ezmegaz 50eFt

gyógyszereket, szemüveget, covidmaszkot nem is számoltam, van akinél ezek dobják meg a tétet. Ha csókos kölcsön, devizakölcsön is van, még szebb a sztori!


Ez havonta 330eFt minusz. Namost ez egy nettó fizetés lenne, de van 30e a gyerektartás, tehát legyen nettó 300eFt.

Ennek a bruttója olyan 450Ezer lehet, ha nem több (összevissza kedvezmények).


Na aki egyedül él ohne apuka és apukapótlék, és stabilan ennyit keres az hol a fenében dolgozik?


Kamu.

2021. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/117 anonim ***** válasza:
93%

#83

Te nagyon el vagy tévedve. Egy katona is megkeres ennyit ha van mögötte 20 év szolgálati idő. De egy fodrász, műkörmös, kozmetikus, multinál dolgozó valaki is megkeres 300 ezret. Ez nem akkora pénz ma.

2021. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/117 anonim ***** válasza:
87%

"Majdnem egyidős vagyok a lányoddal... Én ha szeretnék valami ruhát, vagy parfümöt, akkor nem kezdem el anyámat nyaggatni, hogy vegye már meg, pedig nincs saját keresetem."


Akkor miből veszed meg mégis?

2021. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/117 anonim ***** válasza:
42%

#85.

Szülinapra, névnapra, karácsonyra pénzt kérek a rokonoktól, aztán gyűjtögetek, és megveszem, amit szeretnék.

2021. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/117 anonim ***** válasza:
86%
Tehát mégis csak anyádat (és a többi rokont) kéred meg, hogy adjon pénzt, csak te ezt ünnepekhez kötöd, nem évközben kérsz pénzt, amikor éppen szükséged van valamire. Eléggé képmutató a hozzáállásod. (Nem a 85-ös válaszoló vagyok.)
2021. febr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/117 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy is vennének ajándékot, ha kérem, hogy ne akkor is, tudod ilyenek a szerető rokonok. Szerinted, ha megmondom nekik, hogy inkább adjanak pénzt, azzal nem kímélem meg őket a felesleges ajándék keresgéléstől? Egyébként meg nem kérem meg hetente anyámat, hogy vegyen nekem kencécskét, mert a pénzemet már elköltöttem piára, jaa...
2021. febr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/117 anonim ***** válasza:
40%

#87

Nem mindegy hogy minden hónapban pénzt kéregetsz mellé még elvárod hogy vegyen is neked minden féle dolgot vagy ünnepekkor kapsz pénzt és azt gyűjtöd :)

2021. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/117 anonim ***** válasza:
100%

#21

"Én 16 éves vagyok...ruhákat is magamnak szoktam venni általában emellett...könyvre is nagyon sokat költök. Viszont ezeket mindet az én pénzemből teszem pedig nem dolgozom, így nincs saját keresetem"


Angyalom miből van pénzed ha nincs kereseted? Anyuci adta a pénzt igaz? Akkor miért próbálod ennyire felnőttnek mutatni magadat??

Valaki vílágosítson fel, mert nem értem. Sok diáklány itt azt meséli, hogy nem várja el a szülőtől, hogy vegyen neki ezt-azt. Hanem maga megveszi. De kérdem én miből, ha nem dolgozik? Vagy ezek a diákok úgy értik, hogy van egy fix zsebbpénzük havonta és azt nevezik saját pénznek?

2021. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!