Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a normális igényei egy 17...

Mik a normális igényei egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Lányommal semmi gond nem volt míg össze nem jött a barátjával. Addig elég volt havi 5e Ft zsebpénz (minden mást fizettem ruhák teló bérlet kaja természetesen). Nem szenvedett hiányt semmiben.

Azóta elszálltak az igényei: hajfesték, spec hajbalzsam, testradir, mindenfele arctisztito persze nem alapkategóriás...a sminkről nem is beszélek; neccharisnya, csipkes fehernemű...csak hogy soroljam. Ha azt mondom kicsit vissza kéne fognia magát megsértődik es kijelenti hogy nem tehet arról hogy neki van ilyen igénye nekem meg nincs. (Nem igénytelen vagyok mielőtt vki ezzel jönne, de én 45 vagyok ő meg 17).

Jogosan tart igényt ezekre vagy azt zsebpenzből kéne fizetnie? Hozzáteszem van keresete kb 25-30e Ft havonta, zsebpenzt nem kap most mert bevállalt egy tanfolyamot ami 70e Ft havonta; es persze fizetem mindenet. Alberletben is lakunk, 2öt nevelem egyedül, nem létminimumon ugyan de ez sok. Sajnos nem tudja elfogadni, mondvan mindenki megkap mindent (oszttársak).


2021. febr. 19. 10:58
 61/117 anonim ***** válasza:
30%
Hagyjátok már szerencsétlen Kérdezőt, nem azt kérte, hogy szólhatok bele az életébe hanem, azt kérdezte, hogy normális-e amit a lánya csinál! Leírtátok, oké, de miért kell kritizálni a kérdező magánéletét? Semmi köze a tanfolyamnak a kérdéshez, meg az apának.
2021. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/117 anonim ***** válasza:
88%

#61 hogy adsz egy ilyen kérdésre reális választ, ha nem tudod a hátteret?

Na pl. ha anyám q7essel jár, apám Mészáros Lőrincz és nem engedik meg hogy vegyek 4ezerert egy krémet mert drága, akkor azért az nem ugyanaz, mint amikor egy minimalberbol élő szülő tartja el a gyerekét. Mert míg az egyik esetben az a gyerek sorsa, a másikban teljesen elfogadható igenyrol beszélünk.

2021. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/117 anonim ***** válasza:
100%
De akkor miért fizeted neki az előkészítőt, ha nem tud kimenni? Kidobott pénz az ablakon...
2021. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/117 anonim ***** válasza:
100%

59: Jogos!


A lányom kint járt egyetemre Bécsben. Ő is dolgozott mellette, de így is kb. havi 500 EUR-t küldtünk neki a kolesz, megélhetés, stb. költségekre.

2021. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/117 anonim ***** válasza:
77%

"Ne haragudjál érte, de én mint anya furcsának találom azt a kijelentésedet, hogy számodra elfogadhatatlan az, hogy drágább dolgokat kér,mint amit te használsz.En inkább turkáló ruhában jártam és nem nyaraltam,csak meg tudjam venni a gyerekeimnek,amire vágytak."


Aha, ilyen az igazi idiota mártír anya, aki kis egomanias majmokat nevel, akiknek a csillagos ég is kevés.

2021. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/117 anonim ***** válasza:
1%
A haj a fontos nem az ész!
2021. febr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/117 A kérdező kommentje:
Soha semmit nem sajnaltam a gyerekeimtől mielőtt ez jönne le. Magánoviba járt, jó alapitvanyi suliba, erős gimibe vették fel. Jól tanul, de a fiú behülyítette hogy el kell húzni innen es kell a suli a gimi mellett... Ő is oda jár persze. Nyilvan lehetnek csodak es lehet hogy 2 év múlva ki tudok fizetni havi 400-500-€ -t, nem tudom. De szerinte belehal ha nem járhat ebbe a suliba.
2021. febr. 19. 14:40
 68/117 anonim ***** válasza:
88%

67: és ezt te komolyan vetted...??


Inkább magadon húzod meg a nadrágszíjat, és a 17éves lányod dróton rángat téged, érzelmileg zsarol???


Magadnak csinálod a problémát...

2021. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/117 anonim ***** válasza:
100%
Na és havi 4-500euroval mire megy? Melyik orszagba keszul egyetemre?
2021. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/117 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ideje elzárni a pénzcsapot. És nyíltan megmondani neki, hogy ha már most képtelen beosztani a saját pénzét, akkor mégis hogy óhajtja előteremteni az egyetemre valót és meg is élni odakint? Ha dolgozni már most büdös neki, anyuci vegye meg a drága kencikéjét meg szekszi bugyikáját, akkor mi lesz, mikor ennél sokkal komolyabb dolgokra kell az anyagi keret?

Valamint ha fáj, ha nem, azt is közölnöd kell vele egyenesen, hogy sajnos szinte kizárt, hogy te ki tudd fizetni a tanulmányait. Ha komolyan gondolja, igenis ne kencikéket vásároljon (meg még kérjen extra zsét az anyjától - és háborodjon fel, ha nem kap), hanem tegye el a zsebpénzét és kezdjen el dolgozni is. Sajnos ezzel jár, ha valaki átlagos/nehezebb anyagi körülményekkel drága dolgokat akar. Legyen az smink vagy tanulás, mindegy ilyen szempontból.

2021. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!