Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a normális igényei egy 17...

Mik a normális igényei egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Lányommal semmi gond nem volt míg össze nem jött a barátjával. Addig elég volt havi 5e Ft zsebpénz (minden mást fizettem ruhák teló bérlet kaja természetesen). Nem szenvedett hiányt semmiben.

Azóta elszálltak az igényei: hajfesték, spec hajbalzsam, testradir, mindenfele arctisztito persze nem alapkategóriás...a sminkről nem is beszélek; neccharisnya, csipkes fehernemű...csak hogy soroljam. Ha azt mondom kicsit vissza kéne fognia magát megsértődik es kijelenti hogy nem tehet arról hogy neki van ilyen igénye nekem meg nincs. (Nem igénytelen vagyok mielőtt vki ezzel jönne, de én 45 vagyok ő meg 17).

Jogosan tart igényt ezekre vagy azt zsebpenzből kéne fizetnie? Hozzáteszem van keresete kb 25-30e Ft havonta, zsebpenzt nem kap most mert bevállalt egy tanfolyamot ami 70e Ft havonta; es persze fizetem mindenet. Alberletben is lakunk, 2öt nevelem egyedül, nem létminimumon ugyan de ez sok. Sajnos nem tudja elfogadni, mondvan mindenki megkap mindent (oszttársak).


2021. febr. 19. 10:58
 71/117 anonim ***** válasza:
88%
Én is vettem, vagyis inkabb kaptam anyukámtól smink es bőrápolási cuccokat, de tudtam hol a hatar. Ne vacak legyen, de az ár érték arányra figyeltem. Tudtam hogy a nagyon dragakat nem engedhetjük meg de nem is vertem magam a földhöz erte. Csipkés bugyit nemrég vettem kb 600Ft ert egy áruházban, nem jött szét 2 mosas utan, szoval ebbol sem kell nemtom hany ezer ft- os. Kicsit elszállt a lányod agya. Biztos jó lenne menőnek lenni, de van az elképzelés meg a valósag. Esetleg adj neki plusz 5000- t , viszont ne vegyel meg neki ilyeneket. Szóval tanulja meg beosztani akkpr talán rájön mi az amire érdemes költeni mire nem.
2021. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/117 anonim ***** válasza:
72%

"Magánoviba járt, jó alapitvanyi suliba, erős gimibe vették fel. Jól tanul, de a fiú behülyítette hogy el kell húzni innen es kell a suli a gimi mellett."


Mondom, hogy ki van nyalva a picsája. Akinek meg annyi lóvéja van, hogy mindezeket egyedül tudja finanszírozni, hogyhogy a gyakszin akar okosulni??? Kamu.

2021. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/117 anonim ***** válasza:
68%

Menjen el melózni, ennyi.


De ha nekem ilyent mondana, akkor az lenne az utolsó, hogy fizetek neki bármit is a kötelezőn (kaja, lakhatás, ruhák) kívül, aztán meglátjuk, mihez kezd magával.

2021. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/117 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon durva, milyen emberek vannak a gyakorin. Komolyan, ha ti fel vagytok háborodva azon, hogy a saját gyereketeknek dolgokat kéne venni, akkor inkább tanuljatok meg védekezni és ne potyogtassatok gyerekeket. A gyereknevelés NEM csak abból áll, hogy biztosítod neki a kaját és a tetőt a feje fölé. Az eszem megáll.

A kérdező leírásából ítélve ráadásul a lány jó tanuló (még túlságosan maximalista is), ambiciózus, PLUSZBAN TANUL a gimi melett, külföldi egyetemre készül (a végén még lesz egy valamite való diplomája?), tizenévesen már RENDSZERES KERESETE VAN, ti meg itt háborogtok, hogy “ki van nyalva a pcsája”?? Tényleg fel se fogom.

2021. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/117 anonim ***** válasza:
21%
Nem háborgunk, nevetünk.
2021. febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/117 anonim ***** válasza:
21%
74. Olvass..... 25ezret keres, de csak a tanfolyamára havi 70ezret fizet az anyja, plusz a luxusigények...
2021. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/117 anonim ***** válasza:
42%

Ecigi es pia...erre mehy el havi 25-30 ezre ezek szerint esneked beszol burkoltan, hogy egy igenytelen 45 eves csaladanya vagy, aki mellesleg fentart egy alberletet es eltart 2 gyereket. Ize. Nagyon osszevesznek a sajat lanyommal is.


Normalis igenyei, nekem 17 evesen a konyvek, jo edzocipo, kazettak (fu 40-es vagyok:-)), nyaralas a csaladdal, egy rozsaszin koromlakk es egy lilas csillogo ruzs voltak az igenyeim ja es pattanaseltu teto csodaszerek egy gyigyzsertari cinkes krem, neha arcradir eshogy egyutt tanulhassak a baratnoimmel.

De a mi kicsajoknak hvg behanyos bulik, cigi, .indenbol a legmarkasabb azonnal jar nekem az igenyei es anyu ne ugasson be. Sajnos van tapasztalatom, igaz nem a sajat lanyommal.

Egeszseges, atlagos fehernemu, es egy jo alapozo vagy jo sminklemoso belefer abba, hohy ze fizesd elobbi hogy ne gombasodjon es rohadjon be a puncija, utobbi, hogy ne nezzen ki 10 evvel oregebbnek majd 3 ev mulva:-). Az osszestobbit fizesse maganak. Szulinapra, nevnapra, husveti nyulra, mikulasra meg javasold, hogy mindenkitol tarhaljon ajandekkartyat dm/rossmann vagy plazakba es vegyen amit akar kencet, balzsamot, lotudot. Csipkes bugyira es melltartora javasold a kinai uzleteket occo es ha tonkremegy a vágy hevében, akkor megse egy 7000 forintos markas 6 nm-es csipket teptek szejjel csak egy 700 ftosat.

Valahogy a lanyodnak magyarazd el, hogy az igazi udvarlo az a szive holhyenek vesz markas fehernemut, de egyebirant a pasik 99%a nem.foglalkozik se a fehernemu markajaval, se annak minosegevel (max azert kinyult, koszos ne legyen bar sotetben az se erdekli oket), ugyanis az csak csomagolas amin ők inkabb belul szeretnenek lenni:-)).


Az 5-ös velemenye szuperjo, osztom, az mervado.

2021. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/117 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom mik a luxusigények a te szemszögödből? Én évente 200.000 költők fodrászra, kozmetikusra és gépi kisebb kezelésekre. Sminket nem vásárolok havonta de annak az összege is éves szinten 100.000 forint megvan. Estee Laudert, Chanelt, Cliniquet használok. Tudom ezek a márkák Magyarországon az átlag számára borsós áruak. De én külföldön élek, ezt hozzátenném.

Szerintem egy 17 éves lánynak is szüksége van egy fodrászra, ha szükséges kozmetikusra arctisztítás miatt. A sminket nem pártolom, de lehet néhány darabja mondjuk egy Clinique-től vagy Clarinstől szívesen vásárolnék a lányomnak, vannak minőségi ajakápolók de egy arcpirosító/púder/szempillaspirál nem a világ véget jelenti. Nem írtad a kérdésben hogy milyen árkategoriájú termékeket szeretne a lányod, de sanda gyanúm hogy dm polcain elérhetőek és nem a Juvenatol szeretne arcradírt a lányod. Nem vagyok a túlságosan sok kence híve, de néhány dolgot azt hiszem meg lehet engedi. Minőségi sampon/balzsam, tusfürdő, arckrém/kezkrem. Ezek nem a világ végét jelentik, ahogy a normális és ésszerű keretek között meglévő ruhatár.

Nem tudom a fiú milyen anyagi háttérrel rendelkezik, neked mennyi a havi jövedelmed és mennyire nehezen tudtok megélni.

A tanulásban igaza van a fiúnak, avval a különbséggel hogy jelenleg úgy tunik a fiú szülei képesek lesznek a későbbi tanítatást megoldani míg a lányod esetében szívtelenül fog jönni a pofaraeses amikor rájön hogy nem fogod tudni segíteni a külföldi életében. Nem írod, hova szeretne menni tanulni de külföldi tanulásnál a havi 700-1.000€ költség a minimum kiadást jelenti és eleinte amíg nem talál munkát a szülői segítségre fog szorulni. Feltételezem a helyzetedben ez az anyagi hozzájárulás nem lesz megoldott, igy kb. elérkezünk oda hogy vége lesz ennek a kapcsolatnak.

Az ivást és a ecigit nem támogatom, ez szerintem komolyabb mint a smink és a ruha kérdése.

30/N

2021. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/117 anonim ***** válasza:
9%

Adnék egy nevelői célzattal egy pofont.

Drága kislányom kell valami, dolgozz meg érte.

(Mielőtt bárki lepontozna,engem így neveltek, ha kell valami dolgozzak meg érte)

22/L

2021. febr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/117 anonim ***** válasza:
68%

77#: Valahogy a lanyodnak magyarazd el, hogy az igazi udvarlo az a szive holhyenek vesz markas fehernemut, de egyebirant a pasik 99%a nem.foglalkozik se a fehernemu markajaval, se annak minosegevel (max azert kinyult, koszos ne legyen bar sotetben az se erdekli oket), ugyanis az csak csomagolas amin ők inkabb belul szeretnenek lenni:-)).



Ez egy gyerek, 17 éves srác azt úgye érted? Nem egy 30 éves pasi aki szíve hölgyének az egész Intimisssi üzletet is fel tudná vásárolni a saját fizetéséből ? Azért ha kenne egy fiam és a kiscsaj a fiam echte az én pénzemből szeretne piros bugyit a barátnőjére aki csóró elégé felmenne a pulzusom.

78 voltam

2021. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!