Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a normális igényei egy 17...

Mik a normális igényei egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Lányommal semmi gond nem volt míg össze nem jött a barátjával. Addig elég volt havi 5e Ft zsebpénz (minden mást fizettem ruhák teló bérlet kaja természetesen). Nem szenvedett hiányt semmiben.

Azóta elszálltak az igényei: hajfesték, spec hajbalzsam, testradir, mindenfele arctisztito persze nem alapkategóriás...a sminkről nem is beszélek; neccharisnya, csipkes fehernemű...csak hogy soroljam. Ha azt mondom kicsit vissza kéne fognia magát megsértődik es kijelenti hogy nem tehet arról hogy neki van ilyen igénye nekem meg nincs. (Nem igénytelen vagyok mielőtt vki ezzel jönne, de én 45 vagyok ő meg 17).

Jogosan tart igényt ezekre vagy azt zsebpenzből kéne fizetnie? Hozzáteszem van keresete kb 25-30e Ft havonta, zsebpenzt nem kap most mert bevállalt egy tanfolyamot ami 70e Ft havonta; es persze fizetem mindenet. Alberletben is lakunk, 2öt nevelem egyedül, nem létminimumon ugyan de ez sok. Sajnos nem tudja elfogadni, mondvan mindenki megkap mindent (oszttársak).


2021. febr. 19. 10:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 anonim ***** válasza:
67%

Majdnem egyidős vagyok a lányoddal, és szerintem sem teljesen normálisak az igényei. Az oké, hogy szeretne sminkeket, arcápolási, bőr dolgokat, de akkor szerintem is az lenne a helyes, ha megvenné magának. Én ha szeretnék valami ruhát, vagy parfümöt, akkor nem kezdem el anyámat nyaggatni, hogy vegye már meg, pedig nincs saját keresetem. Arról nem is beszélve, hogy ha én egy ilyet szólnék neki, szerintem soha többé nem venne meg nekem semmilyen márkás szart, csal az alapszükségleteket, és egyébként is, ennyire tisztelem őt, hogy ilyet soha nem mondanék.

Nem akarok kötözködni, de a lányod nem elég érett a korához képest, 17 évesen nem így kéne gondolkodni, tudni kéne, hogy ha albérletben laktok, és még testvére is van, akkor nem róla meg a pasijáról szól a világ.

Beszélgess el vele, és semmiképp ne fizesd neki ezeket pluszba, szembesítsd vele, hogy ha nem piára költené el a pénzét, akkor lenne arra, amire tőled kunyerál, én szégyellném az ilyen viselkedést.

2021. febr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/117 anonim ***** válasza:
38%
Ezekre mindig volt igényem nekem is. Így az igénsei jogosak. De most 27 évesen jutok csak oda, hogy lehetőségem legyen megadni magamnak.
2021. febr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/117 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a fiú teljesen más családból jött, el vannak eresztve. Az ecigit meg a piát eleve ő állja, abba nem látok bele, hogy a lánxom a saját keresetét mire költi. Sokszor beszélgettünk, tudja mennyi a keret. A testvére gluténerzékeny igy több a kiadásunk. Tudom hogy próbál versenyt futni a fiú miatt, és miatta (is) iszik. Mindig megfelelési kényszere volt sajnos, az apja sosem dicserte, en azonban mindig, sose vártam kitűnő bizonyitványt, sőt én könyörögtem hogy lazitson kicsit. Mindent ezerszer átragtunk már. Nekem tökéletesen bevált a 400Ftos gyógyszertári arckrém, egy ránc sincs rajtam és 38nál se néznek többet. Adok magamra, de az nonszensz számomra ha akár ruha akár kozmetikai cikk havonta több a lányomnak mint nekem. Én se a legolcsóbb tusfürdőt meg sampont veszem (Naturebox), neki miert kell még drágább??

A pia persze hogy zavar, nagyon, de megtiltani nem tudom. A tanfolyam is a fíú követéséről szól és még 2 évig tart...

2021. febr. 19. 12:46
 44/117 anonim ***** válasza:
22%
Miért is van a sráccal? Fiú követelése? ilyen létezik?
2021. febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 anonim ***** válasza:
100%

44!


Követése, nem követelése. Nyilván azt jelenti, hogy olyan akar lenni mint a fiú. Iszik, dohányzik a srác, hát ő is akarj.

2021. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/117 anonim ***** válasza:
56%
#39-es: itt sajnos (mint az egész gyakorin) azok a vélemények kerülnek csak előtérbe, ahol a gyereket 17evesen már el kell küldeni dolgozni, kuss a neve otthon és örüljön H enni kap kb. (Ezzel nem a csaj viselkedését védem, de akkor is ez a tendencia itt.)
2021. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/117 anonim ***** válasza:
85%
Megkérdezhetem, hogy milyen tanfolyam tart 2evig ami havi 70ezerbe kerül?
2021. febr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/117 anonim ***** válasza:
94%
47: megelőztél, pont ezt akartam kérdezni!
2021. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 A kérdező kommentje:
Ez egy külföldi egyetemekre felkészítő suli...
2021. febr. 19. 13:17
 50/117 anonim ***** válasza:
91%

"Ez egy külföldi egyetemekre felkészítő suli..."


Na és annak mi értelme? Ha ezeket a dolgokat nem tudod neki fizetni, akkor mibol lenne a kulfoldi egyetem és élet finanszírozva?

2021. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!