Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a normális igényei egy 17...

Mik a normális igényei egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Lányommal semmi gond nem volt míg össze nem jött a barátjával. Addig elég volt havi 5e Ft zsebpénz (minden mást fizettem ruhák teló bérlet kaja természetesen). Nem szenvedett hiányt semmiben.

Azóta elszálltak az igényei: hajfesték, spec hajbalzsam, testradir, mindenfele arctisztito persze nem alapkategóriás...a sminkről nem is beszélek; neccharisnya, csipkes fehernemű...csak hogy soroljam. Ha azt mondom kicsit vissza kéne fognia magát megsértődik es kijelenti hogy nem tehet arról hogy neki van ilyen igénye nekem meg nincs. (Nem igénytelen vagyok mielőtt vki ezzel jönne, de én 45 vagyok ő meg 17).

Jogosan tart igényt ezekre vagy azt zsebpenzből kéne fizetnie? Hozzáteszem van keresete kb 25-30e Ft havonta, zsebpenzt nem kap most mert bevállalt egy tanfolyamot ami 70e Ft havonta; es persze fizetem mindenet. Alberletben is lakunk, 2öt nevelem egyedül, nem létminimumon ugyan de ez sok. Sajnos nem tudja elfogadni, mondvan mindenki megkap mindent (oszttársak).


2021. febr. 19. 10:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/117 anonim ***** válasza:
74%
Én 16 éves vagyok és nekem is az utóbbi időben nagyobbak lettek az igényeim. Elkezdtem sminkelni, én is sok arcápolási terméket veszek, ruhákat is magamnak szoktam venni általában emellett imádok olvasni szóval könyvre is nagyon sokat költök. Viszont ezeket mindet az én pénzemből teszem pedig nem dolgozom, így nincs saját keresetem. Szerintem az igényei még a normális kategóriába tartoznak viszont meg tehetné hogy magának veszi a dolgait :D
2021. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/117 anonim ***** válasza:
25%
Ez a tétel ezzel jár. Ha fiú lenne, olcsóbb lenne. Nem kellene sok hülye ruha, vakolat, pacsmag.
2021. febr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/117 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 1,5 éve vannak együtt. Rászokott az ecigire, piára (oké nem minden hvg-hányásig de néha 1 üveg bor egy este alatt egyedül lecsúszik; mondván minden fiatal ezt csinálja es kell hogy kicsit lelazuljon....

Jól tanul, motivalt, ezzel semmi gond, de a pia cigi zavar (ez az én időmben kimaradt sose vágytam rá igy nem tudom megérteni se elfogadni)

De a pénzkérdés nagyon nehéz hiaba beszéltünk erről ezerszer.

2021. febr. 19. 11:34
 24/117 anonim ***** válasza:
94%

23: önmagában az esténkénti egy üveg bor + a cigi nagyobb probléma, mint az egyéb dolgokra költekezés...


Ez nem zavar téged?

2021. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/117 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos a lányod megfelelési kényszerben él, és ez egyre rosszabb fog lenni.Azért 17 évesen piál, stb. ezzel még lejjebb is süllyedhet.
2021. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/117 anonim ***** válasza:
98%

A megoldás talán az lenne, hogy leülsz vele, és elé tárod a családi költségvetést. De úgy tényleg mindent. Mennyi a fizut, mennyi a csp, stb., a másik oldalról meg mennyi a rezsi, mennyi a bérlet, a telefon, internet, kaja, ruhák... Aztán esetleg utána köthettek egy megállapodást, kap havi sokkal többet, mint eddig, de abból fizet mindent magának, ruhát, bérletet, telefont, hajfestéket, fodrászt, fogorvost, új laptopot... A legtöbb 17 éves nem érzi a pénz értékét, hiszen nincsenek beavatva otthon a pénzügyekbe, és ez az életkor pont alkalmas arra, hogy valami rálátásuk legyen.


Esetleg ha jóban vagy osztálytársak szüleivel, (biztos van köztük is egyedülálló szülő) rákérdezhetsz, hogy náluk mennyi a zsebpénz.

2021. febr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/117 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem nagyok a lányod igényei. Az, hogy nem olcsó krémeket és sminket vesz magának, azt a bőre 10-15év múlva is már meg fogja hálálni. Főleg, hogy ilyen korán elkezdett az arcápolással foglalkozni, nem csak rakja magára a vakolatot, mint a legtöbb tini. (Egyébként ajánlom Facebookon a tudatos bőrápolók csoportját, ott nagyon jó tanácsokat lehet kapni, hogy hogyan ápoljuk a bőrt, és melyikek azok a termékek, amik nem is drágák, de jók a bőrnek. Én mondanám a helyedben neki, hogy lépjen be, hátha talál 1-2 olcsóbb de ugyanolyan jó krémet.)


Azonban szerintem, ha mellette te fizetsz neki egy olyan tanfolyamot, ami havonta 70ezer forintba kerül, akkor meg kell értenie, hogy vagy fizeti a saját zsebpénzéből, vagy most egy kis ideig lentebb ad az igényeiből, mert ezek a dolgok nem mennek együtt, még a legtöbb felnőtt családnak sem, ahol ketten nevelik a gyerekeket.


De ő most lázad, hisztisebb, ezért semmiképp nem támadni kell, meg lehordani, csak vhogy finoman megértetni vele, hogy hogy mennek az élet dolgai.


Ja - és amúgy én ha tehetném - felemelném a tanfolyam után mondjuk a havi zsebpénzét 10-15ezer forintra, és mondanám, hogy ebből gazdálkodja ki az extra igényeit, mert lassan felnő, és meg kell tanulnia beosztania a pénzt.



Az pedig, hogy lecsúszik egy kis bor, meg pipa az 17évesen teljesen OK. Én is ezt csináltam meg a legtöbbünk is, most pedig itt vagyok 26évesen úgy, hogy kb 6éve egy kortyot sem ittam és már a bulik sem hoznak lázba. Abban a korban éli ki magát az ember legjobb esetben. :)

2021. febr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/117 anonim ***** válasza:
81%
27: szerintem nem önmagában az egy-egy borozás a probléma, hanem hogy 17-vesen ez kell neki, hogy ellazuljon. Ez egyenes út az alkoholizmushoz.
2021. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/117 anonim ***** válasza:
88%
Engem az üveg bor esténként meg a cigi jobban zavarna mint, hogy kenceficézi magát.
2021. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/117 anonim ***** válasza:
87%

“Sajnos nem tudja elfogadni, mondvan mindenki megkap mindent (oszttársak)”

Óvodás szint. De ha már ennnnyire képben van mások pénzügyi helyzetével (a sajátjukkal meg láthatóan semennyire), akkor elmondhatná, ki miből gazdálkodja ki! Persze egyedülálló, albérletben két gyereket nevelő szülőket válasszon, különben fals a kép. Azt sem árt hozzátenni, hogy melyik osztálytársa mennyit dolgozott a holmikért.

2021. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!