Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a normális igényei egy 17...

Mik a normális igényei egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Lányommal semmi gond nem volt míg össze nem jött a barátjával. Addig elég volt havi 5e Ft zsebpénz (minden mást fizettem ruhák teló bérlet kaja természetesen). Nem szenvedett hiányt semmiben.

Azóta elszálltak az igényei: hajfesték, spec hajbalzsam, testradir, mindenfele arctisztito persze nem alapkategóriás...a sminkről nem is beszélek; neccharisnya, csipkes fehernemű...csak hogy soroljam. Ha azt mondom kicsit vissza kéne fognia magát megsértődik es kijelenti hogy nem tehet arról hogy neki van ilyen igénye nekem meg nincs. (Nem igénytelen vagyok mielőtt vki ezzel jönne, de én 45 vagyok ő meg 17).

Jogosan tart igényt ezekre vagy azt zsebpenzből kéne fizetnie? Hozzáteszem van keresete kb 25-30e Ft havonta, zsebpenzt nem kap most mert bevállalt egy tanfolyamot ami 70e Ft havonta; es persze fizetem mindenet. Alberletben is lakunk, 2öt nevelem egyedül, nem létminimumon ugyan de ez sok. Sajnos nem tudja elfogadni, mondvan mindenki megkap mindent (oszttársak).


2021. febr. 19. 10:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/117 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem ez egy olyan kérdés amire igazán csak Te tudsz válaszolni. Te tudod hogy havonta mennyi a bevételed és mennyi a fix kiadásod, mennyit szeretnél félretenni vészhelyzetre. Erre mindenki a saját tapasztalatai alapján válaszol, van akinek az általad említett dolgok elképzelhetetlen kategóriába esnek és van akik az ilyesmit teljesen alapvetőnek tartják.

Én például havonta kb 20 ezer Ft-ot kaptam a gimiben, ebből csak tömegközlekedésre kellett költenem, minden mást álltak a szüleim. (Gondolok itt ennivalóra, telefonra, ruhákra, drogériai cuccokra, stb) A zsebpénzem tehát teljes egészében kikapcsolódásra tudtam költeni. Olyan barátom is volt azonban, akinek autót vettek, havonta otthagyott a körmösnél és fodrásznál vagy 40 ezrer, minden több ezret költött ennivalóra, és minden kis kiruccanásakor kapott egy 20-ast. Szóval ez totál attól függ hogy Te mit engedhetsz meg magatoknak.

Szerintem ha fizetsz neki egy havi 70 ezres tanfolyamot és egyedül is neveled a testvérével, akkor nem lehet oka panaszra és meg kéne hogy értse hogy már ez is sokkal több mint amit egy átlag gyerek kap itthon. Ennek ellenére azt sem akarom mondani hogy az igényei nevetségesen nagyok, hiszen nem havonta akar egy designer táskát venni milliókért.

2021. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/117 anonim ***** válasza:
34%
Az eredeti kérdés így hangzott:Mik a normális igényei egy 17 éves lánynak? Nos: Már régebben is válaszoltam de ezek után az újabb információk után azt tudom mondani: Sajnos amiket Ő csinál,azok közül majdhogynem egyik sem normélis igény. (2 fiatal-középkorú lány apja vagyok)
2021. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/117 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem sem normálisak ezek az igényei... Én barátnőm lenne meg is mondanám neki.

-korabeli srác

2021. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/117 anonim ***** válasza:
74%
17 évesen bever egy üveg bort, mert hogy lazul?! Bakker, menjem futni, edzeni, jézus, ne már, hogy azt kelljen normálisnak tekinteni, hogy egy 17 éves iskolás lány egymaga bever egy üveg bort lazulásnak! Rendben van, hogy tetszeni akar, de ne anyukával fizettesse már meg a kanija csábításához szükséges kellékeket, és leigénytelenezze a saját anyját, mert magának nem vesz ilyeneket, és tul. képpen nem futja arra sem, hogy a kishölgynek is vegye. De egyébként, ha ennyire felnőttködni akar, és mássl finanszíroztatná a kinézetét, akkor meg lehet neki mondani, hogy erre való a pasi! Vegyen neki az csipkés fehérneműt, meg neccharisnyát, és társait. Az nem ciki, hogy az anyjával veteti ezeket?
2021. febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/117 anonim válasza:
82%
Uhh most olvasom csak jobban... Nagy bajok vannak a lányodnál... Nemtom mennyi köze van ehhez az egészhez a csávónak, de jó rossz úton jár...
2021. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/117 anonim ***** válasza:
27%
Óóó..hát hirtelen meg is lett hova megy el a pénz.
2021. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/117 anonim ***** válasza:
47%
Ezután (tekintettel a viselkedésére) 1 fillért sem adnék neki, ezt a tanfolyamot még kifizetném, aztán kész. Az a 25-30 legyen elég havonta.
2021. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/117 anonim ***** válasza:
84%

Nahát, egyidős vagyok veled, a lányom meh a lányoddal. Hajbalzsam, arctisztító és egyéb alap higiéniai termékeket én fizetem. Hajfestéket ő, a saját keresetéből. Fehérneműt, ruházatot, amire szüksége van, én fizetem, ha extra igénye van, tudom is én csipke body kell neki meg valami márkás, draga felső, azt ő fizeti. Sminket, parfümöt magának fizeti, ha interneten rendelünk, akkor neha megkapja tőlem ajándékba.

Ha valaha ilyet szólna be, mint a te gyereked, onnantól csak és kizárólag a minimumot kapná, tehát mondjuk saját márkás sampont, meg gyógyszertári tejkremet testapolonak.

2021. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/117 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom, hol él az itteni hozzászólók többsége, de ezek egyáltalán nem durva “igények”. Aki épp most kezd nőiesedni, abban nyilván felerősödik a motiváció, hogy ápolja magát, és ehhez hozzátartoznak a MINŐSÉGI (nem a legmárkásabb, de nem is kinai) bőrápolási termékek például. Nem tudom, a kérdezőnél mi vágta ki ennyire a biztosítékot, de a felsorolt dolgok tényleg nem túlzások. Pl. hajbalzsam... nekem például olyan típusú hajam van, hogy ha nem rakok rá minden hajmosásnál balzsamot ÉS hajpakolást, akkor olyan borzalmasan áll, hogy ki se lépnék vele az utcára. Balzsamot pedig a nők túlnyomó többsége alapnak vesz, hogy használ.

Az nyilván más kérdés, hogy ha valaki agresszív stílusban KÖVETEL luxuscuccokat, azzal valóban el kell beszélgetni, hogy vegyen vissza. De egyébként ha 17 évesen állandó keresete van, az nagyon nagy szó, és egyáltalán nem általános. A szülők arra vannak, hogy ellássák a gyerekeik anyagi és lelki igényeit minimum 18 éves korukig, hiszen különben mi a halálbak szültek? Senki nem szólt nekik, hogy a gyereknevelésbe akkor kell belevágni, ha van rá pénzügyi keret, ÉS kellő türelem, empátia és inteligencia ahhoz, hogy a gyereket NEVELNI tudják, akkor is, ha éppen kamaszkori lázadozásukat élik, vagy pont, hogy megfelelési kényszerük van (részben a korukból adódóan)?

Egyébként aki azt állítja, hogy ennyi idősen nem foglalkozott többet a külsejével vagy nem iszogatott/próbálta ki a cigit, az vagy hazudik, vagy rosszul emlékszik (az idő megszépítí a múltat...), vagy tényleg igénytelen, vagy valami nagyon különleges 1% kivételbe tartozik.

2021. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/117 anonim ***** válasza:
89%

nem szimpla iszogatásról van szó, hanem egy este lehúz egy üveggel, mert " el kell lazulni "....


Ez qrvára nincs rendben!

2021. febr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!