Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a normális igényei egy 17...

Mik a normális igényei egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Lányommal semmi gond nem volt míg össze nem jött a barátjával. Addig elég volt havi 5e Ft zsebpénz (minden mást fizettem ruhák teló bérlet kaja természetesen). Nem szenvedett hiányt semmiben.

Azóta elszálltak az igényei: hajfesték, spec hajbalzsam, testradir, mindenfele arctisztito persze nem alapkategóriás...a sminkről nem is beszélek; neccharisnya, csipkes fehernemű...csak hogy soroljam. Ha azt mondom kicsit vissza kéne fognia magát megsértődik es kijelenti hogy nem tehet arról hogy neki van ilyen igénye nekem meg nincs. (Nem igénytelen vagyok mielőtt vki ezzel jönne, de én 45 vagyok ő meg 17).

Jogosan tart igényt ezekre vagy azt zsebpenzből kéne fizetnie? Hozzáteszem van keresete kb 25-30e Ft havonta, zsebpenzt nem kap most mert bevállalt egy tanfolyamot ami 70e Ft havonta; es persze fizetem mindenet. Alberletben is lakunk, 2öt nevelem egyedül, nem létminimumon ugyan de ez sok. Sajnos nem tudja elfogadni, mondvan mindenki megkap mindent (oszttársak).


2021. febr. 19. 10:58
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/117 anonim ***** válasza:
42%
De ember, itt nem arról van szó, hogy valaki kap-e a szüleitől pénzt, hanem arról, hogy valakinek van pofája zsebpénz és saját kereset mellett oda kuncsorogni az anyjához hetente pénzért.
2021. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/117 anonim ***** válasza:
33%

#90

Elmondanám hogy zsebpénzt sem kapok :D ünnepekkor kapok csak pénzt, esetleg nyáron kapok egy keveset még és ennyi. Megtanultam beosztani :D Kis korom óta gyűjtöm, így van elég ilyen dolgokra

És ahogy előttem is le lett írva, tényleg nem mindegy hogy havonta kéregetsz és még mellé vegyék nekem a felesleges dolgokat amiket szeretnék vagy ünnepekkor kapok és azokat gyűjtöm :)

Remélem kielégítő választ kaptál ettől a diáklánytól akit anyuciék “pénzelnek” :D

2021. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/117 anonim ***** válasza:
40%

#84

"De egy fodrász, műkörmös, kozmetikus, multinál dolgozó valaki is megkeres 300 ezret."


Az ilyen megmondó embereket úgy bírom. És hol keres 300-at, Pesten? Mert vidéki városban egy fodrász, kozmetikus, körmös jó ha 150 ezret megkeres. Hiszen kifizeti az üzlet bérleti díját, az adót, járulékot a rezsit és kb. 150 ezer megmarad neki. Csak akkor keres ennél többet, ha feketén pedikűrözik, körmözik valakinek a lakásán, ahol úgysem ellenőrzik. Én ezt tudom mert a családomban van aki ezzel foglalkozik.

2021. febr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/117 anonim ***** válasza:
87%

Igen Budapesten, de vidéken is üzletben ahol nem adnak számlát egy műköröm 9 ezer Zala megyében.

A kozmetikus 10 ezerért akart elvállalni egy vitaminos arckezelésre ami nem egy komplikált valami, megsúgom budai kerületben a Rózsadombon is hasonló áron dolgoznak.

2021. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/117 anonim ***** válasza:
91%

Ja és "multinál dolgozó valaki is megkeres 300 ezret."


Az is inkább Pesten van. Vidéki városban egy egyszerű árufeltöltő/pénztáros is csak 150-180 ezret keres.

És bennem is felmerült az, hogy ez kitalált kérdés lehet. Mert írja a kérdező, hogy korábban elég volt havi 5e Ft zsebpénz. <--- Ez már eleve marhaság. Mert 5 ezer ft max egyszeri pizzázásra elég, de nem 1 hónapi szórakozásra.

2021. febr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/117 anonim ***** válasza:
69%

#94

Hát nem vitaminos arckezelést kell választani 10 ezerért, hanem sima arckezelést. És vannak olcsóbb kozmetikusok is. Ha már Zala megye, ajánlom Egerszegen, Olában a 10 emeletes alatti Andi kozmetikát. :)

2021. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/117 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom, hogy hol 9ezer egy kisvárosban a műköröm, nálunk az Alföldön 3500-4500 között mozog (4500 már borsos árnak számít).
2021. febr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/117 anonim ***** válasza:
32%
Pesten se annyi, max ha L-es giccskarmokat csináltatsz.
2021. febr. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/117 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lenne kamu a kérdésben. A fizum 330e Bp élünk, 2 nyelven beszélek, jó helyen vagyok ebben az adókedvezmény 40e Ft is már benne van meg a nyelvpótlék. Csp a 2 gyerekre 40700 Ft. Gyt 60e Ft + kevéske elmaradt gyt mert 3 evig nem fizetett, ezen felül 52e Ft járadékot kapok még. Ez jól hangzik csak éppen 200e Ft az albink, tv-internet, kocsi fenntartas se 2 fillér. A 70e Ft igy akkor is sok.
2021. febr. 22. 09:40
 100/117 anonim ***** válasza:
19%
100
2021. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!