Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem fogadja el, hogy...

Apám nem fogadja el, hogy felnőttem?!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 10 hónapja van barátom. Apám szerint nekem a tanulással kell foglalkoznom, nem a pasizással és nem a barátnőimmel. Barátommal se enged sehova, nem engedi hogy átmenjek hozzá, mindent tilt. Pedig 3-as tanuló vagyok. Most is úgy volt hogy szombaton (holnap) elmegyek barátnőkkel városba csavarogni de most oda se akar elengedni. Már kezd elegem lenni, felnőttem, miért viselkedik úgy mintha még csak 11 éves lennék?!
2021. ápr. 16. 10:41
 71/93 anonim ***** válasza:
100%
De milyen? Ki fog felvenni egy olyan munkaerőt aki épp csak elvegezte a szakiskolát?
2021. ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
0%

71, A kutya nem nézi meg, hogy ki hányassal végzett. :D Te ha hívsz egy asztalost, elkéred a bizonyítványát?

Egyébként szerintem még gimnazista, legalábbis az ilyen szülő általában gimibe rakja a gyereket.

2021. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
100%

Jajjistenem...😂😂😂


Nem az ügyfél, hanem a munkaadó. Vagy manapság minden szakmunkás azonnal vállalkozó lesz?

2021. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
91%

Jaj Istenem! Általában a felsorolt szakmában, mint pl fodrász, IGEN.

Azt rohadtul nem nézik, hogy pl töriből meg franc tudja miből hányas volt. Ha nézik is, akkor is max a szakmai gyakorlat eredményét, és az olyan tárgyat, ami szakmai tárgy. (de amúgy tapasztalataim szerint nem jellemző, hogy nézik)

2021. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
38%
Hwt akkor biztasd a kérdezőt h tanulás helyett pasizzon...
2021. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
25%

75, Én pl azon a véleményem vagyok, hogy szerintem nem szabad elvenni valaki kamaszkorát és tiltani mindentől és egy burokban nevelt könyvmolyt nevelni, csak azért, mert nem 4-es, 5-ös tanuló, ha egyszerűen nem akar tovább tanulni.


Mellesleg én sem voltam 16 évesen 4-es, 5-ös (leszámítva a törit, illetve később az irodalmat, mert az számított bele, illetve ezek érdekeltek). Angol, magyar, töri érettségim 80-90% lett, fel is vettek az adott karra és lediplomáztam sikeresen és még életem is volt.


De pl. van olyan, aki középsuliban teljesen szar volt, 2-es, 3-as tanuló, aztán kitanulta a szakmát és kőműves lett, és olyan házakat épít, hogy megszólalnak. Illetve már inkább építtet. Nem igazán az iskolában tanulta meg a szakmát, hanem az életben. Felépít egy házat és millókat kaszál rajta.

2021. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én lányom 3-as tanuló lenne, akkor biztosan szigorúbb lennék vele. Ha a barátnőzés/pasizás rámegy a tanulásra, akkor nem csoda, ha nem engedik. Az apukád a jövőre gondol, azt szeretné, hogy jól tanulj, hogyha menni szeretnél továbbtanulni vagy bármi, akkor ne azon múljon, hogy rossz jegyeid vannak. Szerintem kicsit feküdj rá a tanulásra, koncentrálj arra és ha apukád látja a változást, akkor engedékenyebb lesz.
2021. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
83%

77, de úgysem a gimi második osztály átlaga fog beszámítani a tanulásba.


Amúgy a kérdező jól eltűnt, pedig leírhatatta volna, hogy pl. van-e határozott elképzelése, hogy mi szeretne lenni.

2021. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
100%
+ ha mondjuk utál tanulni már most, akkor valószínűleg nem fogja szeretni 1-2 év múlva sem
2021. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
76%
78. Nem számít bele, de ha így folytatja, akkor utána viszont belefog számítani. Most még lehet rajta változtatni.
2021. ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!