Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 16 éves lányom részegen...

A 16 éves lányom részegen jött haza?

Figyelt kérdés
Az túlzás, hogy hazajött, a barátai hozták haza, totálisan részegen, hányt is az előbb, most alszik a nappaliban a kanapén. De holnap iskola... Mit tehyek vele? Sosoem volt még ilyen, megbíztam benne, délután is sétálni, enni egy sütit engedtem el a haverjaival. Teljesen kikészültem.

2022. szept. 18. 19:39
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/110 anonim ***** válasza:
39%

#89 Viszont első alkalommal a kis zéró tapasztalatoddal, nem tudod, hogy mennyitől leszel seggrészeg. Én se tudtam, pedig azért én négy évvel idősebb vagyok (enyém a gólyatáboros sztori). Nem akarsz kilógni (ez kamaszkorban, új ismeretségben erősebb), és attól, hogy nem szólna be senki, mert nem iszol, még nem akarod azt érezni, hogy te vagy a tapasztalatlan. Figyeled a többieket, és ennyi. Nem feltétlenül ismered fel jól a szervezeted reakcióját, mert még nem volt ilyen, és kész a baj.

Az iskolai hiányzásra azt tudom mondani, hogy inkább az, mint hogy a másnapossággal elássa magát a tanárai szemében. Szép és jó, hogy viselje a következményeket, de ennek súlya van a továbbtanulásban. Vannak tanárok, akik pofára le fogják húzni a jegyed, ha egyszer elásod magad a szemükben. Ne egy 16 éves kori, tapasztalatlanságból adódó botlásod miatt csússz már le az egyetemről, ha magas ponthatáros szakot akarsz esetleg. Bőven elég a másnaposság érzése, az anyag pótlása következménynek szerintem.

2022. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/110 anonim ***** válasza:
35%

Na szépen le lett pontozva a személyes tapasztalatom a gólyatábori első berúgással kapcsolatban. Pedig csak arra akartam reflektálni, hogy biztonságosabb bizalmas szülői háttér mellett hibázni, mint a kontroll alól kilépve, de védtelenül beleszaladni ilyesmibe.

Ő berúgott, aludt egyet, kihagyott egy napot, majd bepótolja. Én meg kevésbé szerencsés esetben megélhettem volna a szüzességem elvesztését egy alig ismerőssel, részegen, amire lehet nem is emlékeztem volna. Melyik a kevésbé rossz szerintetek? Nyilván a kérdező lányáé.

2022. szept. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/110 anonim ***** válasza:
80%

Én is voltam kamasz, mégsem rúgtam be egyszer sem. Ennyit erről, az életkor nem mentség semmire.

Továbbtanulásnál pedig a felvételi vizsgák és az érettségik pontszámait nézik elsősorban, tehát nem számít a tanárok véleménye. Egy másnaposság meg nem büntetés, hanem csak egy semmiség, az pedig egyértelmű, hogy a tananyagot pótolni kell, ha valaki nem megy iskolába.

Akinek olyan kevés esze van, hogy ilyet csinál, az megérdemli a sorsát. Ennyi.

Ja, amúgy meg a kérdező lánya is elveszíthette volna a szüzességét részegen, ha rosszul alakultak volna a dolgok.

2022. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/110 anonim ***** válasza:
26%

#93 Persze, csak egy kitűnőt könnyebben hozol össze az adott tárgyakból, ami a jelenlegi felvételi rendszerben kétszáz pont (az újban nem tudom), mint két százszázalékos érettségit, hogy majd te azzal duplázz. Közép érettségin meg alap esetben a te tanáraid érettségiztetnek, az emelt meg szimplán nehezebb. Van több olyan ismerősöm, aki 10, vagy kevesebb ponttal maradt le, szóval számít az iskolai értékelés is.

Ne legyünk már álszentek. Azért, ha valamit először csinálsz nagyobban az esélyei annak, hogy el lesz bszva, mert nem tudod, hogy mit hogyan. Értem én, hogy itt gyakorin mindenki a tökéletes tudások bírtokában jött már ki az apja fszából és úszott be a kis petesejtbe, de a valóságban azért ez nem ennyire faék egyszerűségű.

Elveszíthette volna a szüzességét, igen, de akkor sem mindegy, hogy utána bizalommal fordulhatsz anyádhoz, hogy részeg voltam, hülyeséget csináltam, segíts, vagy szorongani kell még amiatt is, hogy ki ne derüljön egyáltalán a részegség ténye miatt is. Nálam az utóbbi lett volna baj esetén, csak mondom.

2022. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/110 anonim ***** válasza:
69%

#94.

Nálam is az utóbbi lett volna, ha hülyeséget csináltam volna. Éppen ezért nekem volt is annyi eszem mindig, hogy nem keveredtem bele ehhez hasonló baromságokba. Egyértelmű szabályokkal és szigorú büntetésekkel többet lehet elérni, mint hosszú hegyibeszédekkel, meg a mindent megengedéssel.


Viszont te már felnőtt ember voltál, amikor berúgtál a gólyatáborban. Egy 20 éves felnőttnek már nem a szüleihez kellene azzal mennie, hogy részeg volt, vagy hogy elvesztette a szüzességét. Ennyi idősen már azt csinál mindenki, amit akar, viszont cserébe a problémáit is magának kell megoldania.

A 16 éves gyerekre meg még nem kell ráhagyni a hülyeséget és nagyon rossz ötlet büntetés nélkül hagyni, ha mégis megteszi.

2022. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/110 anonim ***** válasza:
26%

#95 És felnőtt emberként nem beszélsz az érzéseidről? Te normális vagy? Szerinted az a normális, ha bebeszéled magadnak, hogy tökéletes, (karótnyelt) minta életet KELL élni minden áron, majd azán ha pofánbasz a valóság szorongsz magadban? Nekem senki ne mondja, hogy ez egészséges hozzáállás mentálisan.

A felnőtté válás (tetszik, nem tetszik, kamaszkor elég jelentős része ez is) része az is, hogy hülyeséget csinál az ember, belátja, hogy hibázott, máskor több esze lesz a tapasztalat után. Nekem senki ne mondja, hogy attól válik felnőtté, hogy nem lép ki a szülői korlátokból soha, semmit nem csinál, amit addig soha, mert lehet nem jól sül el. És a nagykorúság pillanatában sem lesz valaki hú de bölcs hirtelen. Úgy meg veszélyes kezdeni a felnőtté válást, hogy rögtön kilépett mögüled a szülői háttér, hogy eddig szigorú szabályokkal hermetikusan el voltál zárva a hülyeségtől, de most, hogy jogilag nem felelnek érted, nesze old meg.

2022. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/110 anonim ***** válasza:
79%

#96.

"És felnőtt emberként nem beszélsz az érzéseidről?"

Beszélek, de nem a szüleimmel akarom megoldatni a problémáimat, mert az már csak az én dolgom.


"Te normális vagy?"

Még te kérdezed?? 🤣🤣🤣


"A felnőtté válás (tetszik, nem tetszik, kamaszkor elég jelentős része ez is) része az is, hogy hülyeséget csinál az ember, belátja, hogy hibázott, máskor több esze lesz a tapasztalat után."

Ez részben így van. Csakhogy a megcsinált hülyeségeknek viselni kell a következményeit is. Ez is hozzá tartozik, akkor is, ha nem tetszik.

Viszont vannak akkora hülyeségek, amiket ki sem kell próbálni. Sőt, nem is lehet, ha jót akar az ember.


"Úgy meg veszélyes kezdeni a felnőtté válást, hogy rögtön kilépett mögüled a szülői háttér, hogy eddig szigorú szabályokkal hermetikusan el voltál zárva a hülyeségtől, de most, hogy jogilag nem felelnek érted, nesze old meg."

Ha valakinek majdnem 20 év alatt még annyit sem sikerül megtanulnia, hogy ne igya le magát a sárga földig, az már csak az ő baja.

Tudod, kettőnk közül inkább veled nem stimmel valami.

2022. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/110 anonim ***** válasza:
21%

#97

Ki mondta, hogy a szülőkkel oldatnám meg a problémáimat? :D A segítségnek az is a része, hogy beszélsz valakivel az érzéseidről. Ami bizalmi kapcsolatban működik. Ez meg kéne, hogy meglegyen a szülőkkel alap esetben. Szomorú, ha ez neked se nem adatott meg, se magadtól nem esett le, hogy ez lenne a normális.


Igen, a megcsinált hülyeségnek az a következménye, hogy másnapos, pótolni kell az anyagot. Nem rosszbenyomást kelteni, aztán megpecsételni a jövőnkre kiható tanulmányainkat.

Az alkohol meg nem az a hülyeség, ami tilos. Az az a hülyeség, amiben kitapasztalod, hogy mi fér bele neked. Ha semmi, akkor semmi. Kinek mi

20 év alatt egyértelmű, hogy nem kell leinni magunkat a sárgaföldig, csak nehéz úgy nem megtenni, ha lévén első alkalom, nem ismered a határaidat.


Amúgy meg örülök, hogy nem akarod felfogni (remélhetőleg) direkt, hogy mi a mondanivalóm. A kiforgatott szavaimat mi lenne, ha feldugnád magadnak, ahelyett, hogy itt a számba adod, amit soha nem írtam? :)

2022. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/110 anonim ***** válasza:
85%

#98.

"Nem rosszbenyomást kelteni, aztán megpecsételni a jövőnkre kiható tanulmányainkat."

Leírtam, hogy ezzel nem pecsételi meg a hátralevő tanulmányait senki. Ha még mindig nem fogtad fel, akkor így jártál.


A privát üzeneted után meg ment a tiltás. Egy olyan "kulturált" személlyel nincs értelme szóba állnom, mint amilyen te is vagy.

2022. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/110 anonim ***** válasza:
21%

#99

Én személyes tapasztalatokról beszéltem. Attól, hogy tökéletes random gyakoris válaszoló tökéletes környezetében nincs olyan, hogy mondvacsinált okokból lehúzzák a jegyed, érettségin szóbelin addig kérdezgetnek, amíg bele nem zavarodsz, hogy le lehessen húzni, attól ez még létezik.


Privátot meg én nem írtam, de ha ki akarod deríteni, írj rám, és válaszokok. Nem fog egyezni a felhasználónév... :D

2022. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!