Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 16 éves lányom részegen...

A 16 éves lányom részegen jött haza?

Figyelt kérdés
Az túlzás, hogy hazajött, a barátai hozták haza, totálisan részegen, hányt is az előbb, most alszik a nappaliban a kanapén. De holnap iskola... Mit tehyek vele? Sosoem volt még ilyen, megbíztam benne, délután is sétálni, enni egy sütit engedtem el a haverjaival. Teljesen kikészültem.

2022. szept. 18. 19:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/110 anonim ***** válasza:
65%

Ja, persze. Hadd feküdjön otthon, amikor magának okozta a baját, mi?

Utána meg megtanulja majd, hogy ha nincs kedve iskolába menni, akkor a sulit megelőző nap berúg és kész.

Nem kell ennyire elkapatni senkit, a tetteinknek következményei vannak.

2022. szept. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/110 A kérdező kommentje:
Holnap itthon marad. Remélem keddre rendbe jön. A drogot nem gondolom, normálisak a barátai, meg eléggé alkohol szaga van.
2022. szept. 18. 20:16
 23/110 anonim ***** válasza:
70%

#22.

Fene a jó dolgát neki. Másoknak is egyszerűbb lenne berúgni, utána meg otthon dögleni.

Szerencsére felnőtt korában már nem teheti majd meg ezt. 😁

2022. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/110 anonim ***** válasza:
5%
Reggel csináltass vele csípős forró levest amint magához tér, és egye meg. Utána vagy kihányja és jobban lesz vagy nem hányja ki és akkor is jobban lesz.
2022. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/110 anonim ***** válasza:
46%

Hát azért nem mennék bele itt lelki gondokba én sem 😃


Szimplán csak tini, lázad, próbálgatja a határait. Tudod, elmegy haverokkal, bátorítják egymást a rosszra, és hamar megvan a baj. Valahol kelleneke ezek a dolgok, mert az embernek meg kell tanulnia hol vannak a határai. Nekem pl 0,7‰-nél, és alcotrack appal követem az alkoholbevitelemet. Javaslom neki is... sokkal jobb kontrolláltan piálni, és egész nap jól érezni magad, mint a padló alá vedelődni.

2022. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/110 anonim ***** válasza:
92%
Kialussza magát holnapra.
2022. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/110 anonim ***** válasza:
71%
Biztos hogy nem engedném ezért otthon maradni.
2022. szept. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/110 anonim ***** válasza:
34%
23, de em felnőtt hanem egy (már nagyobb )GYEREK . jó lenne felfogni hogy a kamaszok nem felnőttek még teljesen és nem úgy kezelni pket , főleg ha hibáznak. egy kamasz ygerekben túltengenek az érzések és a teljes önkontroll sokaknál még nem alakult ki az kb 20-22 év körül vagy később fog. HA nem lesz rendszeres akkor nincs baj tanul belőle, legközelebb mértékkel iszik stb.
2022. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/110 anonim ***** válasza:
67%

#28.

Én nem ittam kamaszként sem. Akik normálisan meg vannak nevelve, azok nem csinálnak ekkora baromságot.

Egyébként meg a gyerekeknek is vállalniuk kell a felelősséget a tetteikért. Például ha valaki végig baromkodja a tanórákat az iskolában, akkor intőt kap tíz évesen is. Ha pedig valaki 16 évesen berúg, akkor egy normális családban beküldik másnaposan is az iskolába. Az ivásnak ez a következménye.

2022. szept. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/110 anonim ***** válasza:
34%

23as mintha kissé féltékeny lenne...


Max annyit mondanék neki, hogy legközelebb legyen óvatosabb, suli előtti nap meg ne csináljon ilyet.

2022. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!