Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a párom...

Miért nem értik meg a párom szülei, hogy a másik autista gyereküket nem szabad elvinni rendezvényekre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre nagyon rosszindulatúnak hangzik ez a kérdés, de jó okom van rá, hogy ezt írtam. A párom testvére 24 éves, autista ès konkrétan egy időzített bomba. Volt olyan, hogy nàluk voltunk vendégségbe és valaki kimondott egy olyan szót, amiről neki rossz emlék jutott az eszébe ès konkrétan elkezdett toporzékolni, poharat a falhoz vágta.

Na most nyáron lesz az esküvőnk ès a párom, finoman közölte az anyjáéknak, hogy nem szeretné, hogy ott legyen a testvére. Na erre jött a sértődés, hogy a párom milyen gonosz ès, hogy minket jobban érdekel, hogy mások mit gondolnak ès kijelentették, hogy akkor ők se lesznek ott.

De miért nem lehet ez elfogadni? A nagynéném gyógypedagógus ès ő is mondta, hogy az autista embereket nem jó elvinni ilyen eseményre, mert felzaklatja őket a sok ember.

A párom mesélte, hogy az általános iskolai ballagásán is jelentetett rendezett. Aztán amikor középiskolában végzős volt elmentek egy keresztelőre ès ott is csinàlta a műsor, akkor a párom kijelentette, hogy nem mehet a szalagavatójára, erre a szülők meg megmondták, hogy akkor ők se mennek el. Így is lett. Se a szalagavatón se a középiskolai ballagásra nem mentek el.

Tényleg ennyire gonoszság ez tőlünk?



2023. jan. 15. 05:26
 61/114 anonim ***** válasza:
9%

61#

Nem provokál téged senki!

2023. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/114 anonim ***** válasza:
88%

Hát rendesen félreértetted. Aki nem tud érvelni, azt hagyd a francba, ne húzd fel magad rajta! Ilyen a szupermamik csinálnak, akiknek a gyerekük az első, a legjobb, akkor is, ha viselkedési zavara van vagy betegsége. Én dolgoztam ilyen gyerekekkel, ráment a család is. Ti ne menjetek rá!

Egyébként, van egy piros kis gomb a hozzászólásoknál, lehet jelenteni.

2023. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/114 anonim ***** válasza:
88%

62!

Azért aki bunkókat ír, az zavaró. Főleg mert nem a kérdésre válaszol, és nem tudja elfogadni, hogy a kérdezőék nem akarják a gyereket ott látni. Miért nehéz elfogadni azt, hogy a csávó bekattan csak úgy, és nem akarják tönkretenni az Ő NAGY NAPJUKAT? Ami róluk szól?

2023. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/114 anonim ***** válasza:
5%

64#

Nem kattan be! Ha így lenne a szülők nem erőltetnék! Hidd el! Itt arról van szó, hogy ciki nekik! Többször is leírta a kérdező, hogy az iskolában csúfolták a hapsiját miatta!

2023. jan. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/114 A kérdező kommentje:

65: Na hagy tudjam már én jobban, hogy mi a helyzet!

Ès igen ciki. Szerinted szemetek vagyunk? Akkor azok vagyunk.

Látszik, hogy téged gyerekként nem csúfoltak olyan dolog miatt, amiről nem tehetsz.

2023. jan. 15. 11:42
 66/114 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen érthető a kérése, én is így tettem volna! Az esküvőtök életetek egyik legnagyobb napja, senkinek nem lenne jó -még neki sem!-, ha neki állna ott hisztizni. Ha a szülők ennyire besértődtek, szomorú, de akkor ők se menjenek el rá, ha ez az ára egy zökkenőmentes esküvőnek.
2023. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/114 anonim ***** válasza:
90%

#65 Olvastad a fő kérdést?

"Volt olyan, hogy nàluk voltunk vendégségbe és valaki kimondott egy olyan szót, amiről neki rossz emlék jutott az eszébe ès konkrétan elkezdett toporzékolni, poharat a falhoz vágta." vagy " A párom mesélte, hogy az általános iskolai ballagásán is jelentetett rendezett. Aztán amikor középiskolában végzős volt elmentek egy keresztelőre ès ott is csinàlta a műsort"

Hidd el, ez a "bekattan" kategória. EZ A TESTVÉRNEK SEM JÓ, ott lenne a sok ember között, sok autisták számára nehezen kezelhető inger. Én is nehezen kezelem az ilyesmit, de én nem csapdosok poharakat a falhoz, engem meg tudnak hívni nyugodt szívvel ilyen eseményekre, magamnak el tudom dönteni, hogy megyek-e, meddig maradok. Itt meg alapból a szülők döntik el, hogy a kérdésben szereplő testvér megy-e, valszeg nincs olyan hú de jó állapotban, hogy "ne kattanjon be" látványosan és drasztikusan, ami azért történik meg mert nem jó neki. És itt az a legszomorúbb, hogy a kedves szülők semelyik gyereket veszik figyelembe, mert egyiknek sem érdeke, hogy az egyik kiakadjon az ingerek miatt, a másiknak meg tönkre menjen a napja emiatt.

2023. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/114 anonim ***** válasza:
4%

"Ès igen ciki. "

Tudom, kérdező! Nyugi! Tudom, milyen szörnyű, hogy általános isiben csúfolták a hapsidat.... brühühü.

2023. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/114 anonim ***** válasza:
91%

69, állítsd már le magad! Igen, ciki ha csúfolnak, maradandó lelki károsodást okoz. Látszik hogy se értelmi, se érzelmi intelligenciád nincs, vagy magad is zaklató vagy. Látom a lényeget kiemelted. Ciki is, ha valaki tönkretesz egy eseményt, mert beteg, és nem arra van szüksége, hogy a szülei, vagy a testvére ápolja, hanem speciális intézménybe lenne a helye!

És ez a bekattan kategória, a 68-as jól mondja. Ha nem tudsz ÉSZÉRVEKET felsorakoztatni azon kívül, hogy a srácnak a testvére - ez nem észérv -, akkor húzz el!

2023. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/114 A kérdező kommentje:
69: Komolyan itt játszod az autisták védőszentjét azon meg gúnyolódsz, hogy valakit azért csúfoltak gyerekként, mert a testvére autista? Nem szègyelned magad?
2023. jan. 15. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!