Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a párom...

Miért nem értik meg a párom szülei, hogy a másik autista gyereküket nem szabad elvinni rendezvényekre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre nagyon rosszindulatúnak hangzik ez a kérdés, de jó okom van rá, hogy ezt írtam. A párom testvére 24 éves, autista ès konkrétan egy időzített bomba. Volt olyan, hogy nàluk voltunk vendégségbe és valaki kimondott egy olyan szót, amiről neki rossz emlék jutott az eszébe ès konkrétan elkezdett toporzékolni, poharat a falhoz vágta.

Na most nyáron lesz az esküvőnk ès a párom, finoman közölte az anyjáéknak, hogy nem szeretné, hogy ott legyen a testvére. Na erre jött a sértődés, hogy a párom milyen gonosz ès, hogy minket jobban érdekel, hogy mások mit gondolnak ès kijelentették, hogy akkor ők se lesznek ott.

De miért nem lehet ez elfogadni? A nagynéném gyógypedagógus ès ő is mondta, hogy az autista embereket nem jó elvinni ilyen eseményre, mert felzaklatja őket a sok ember.

A párom mesélte, hogy az általános iskolai ballagásán is jelentetett rendezett. Aztán amikor középiskolában végzős volt elmentek egy keresztelőre ès ott is csinàlta a műsor, akkor a párom kijelentette, hogy nem mehet a szalagavatójára, erre a szülők meg megmondták, hogy akkor ők se mennek el. Így is lett. Se a szalagavatón se a középiskolai ballagásra nem mentek el.

Tényleg ennyire gonoszság ez tőlünk?



2023. jan. 15. 05:26
 81/114 anonim ***** válasza:
80%
82es vagyok . Az lemaradt, hogy a fiúknak meg az esküvőjét tönkre tennék!
2023. jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/114 anonim ***** válasza:
93%
pontosan. Vannak ilyen szülők.
2023. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/114 anonim ***** válasza:
14%

84#

Akkor ha ők ilyenek, és ez így volt mindig is,akkor minek hívják? Szakítsák meg velük a kapcsolatot!

2023. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/114 anonim ***** válasza:
89%

#82 Igen, ezt hívják úgy, hogy a látszat fenntartása, "probléma" el nem fogadása és tagadása.

Saját életemben példa: Apám alkoholista volt egy időben, durva dolgokat tett és mondott. Rossz volt nekem? Nyilván. Anyám elvált? Nem, mert mit gondolnak mások. X évvel később apám leszokott, de semmit nem tett a kapcsolatunk javítása érdekében, én meg nem erőlködtem a kezdeményezéssel, hisz nem én csesztem el. Anyám mindig rámerőltette, hogy menjek oda, meséljek apámnak, aki nyíltan nem is figyelt rám, majd amikor anyámnak megmondttam, hogy NEM fogok én erőlködni, még engem cseszett le, hogy apám jó apa volt mindigis, mert dolgozik, hogy eltartsanak(akkor még kiskorú voltam, alap, hogy megteszi, szerintem), meg ad zsebpénzt nekem random időnként.

2023. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/114 anonim ***** válasza:
77%

86#

Nagyon sajnálom ami veled történt!

Rohadt nehéz lehetett gyerekként ebben élni!

2023. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/114 anonim ***** válasza:
68%

85: Csak az a baj, hogy a férfiak sokkal később jönnek rá, hogy egy ilyen szülőkre kár időt és energiát elbaxni. Már ha rájönnek.

Kérdező, én a vőlegényedet visszaküldeném a pszichológushoz, ameddig rá nem jön, hogy ilyen szülőkre kár időt pazarolni húsvéton meg karácsonyon felül vagy bármilyen kapcsolatot fenntartani és ameddig erőt nem gyűjt, hogy meg is lépje, a saját érdekében. Meg a Ti érdeketekben, pláne, ha még gyereket is terveztek.

2023. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/114 anonim ***** válasza:
17%
Az autizmus örökletes?
2023. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/114 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus gyakran halmozódik egy családon belül Kérdező, csak jelzem, hogy készülj rá.
2023. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/114 anonim ***** válasza:
77%
Simán lehetnek még a ti gyerekeitek is hasonló gondokkal küszködők ha lesznek,azért írom.
2023. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/114 anonim ***** válasza:
86%

"Te szerinted ha az az autista fiú, veszélyeztetne bárkit a kitöréseivel, akkor a szülők engednék, hogy részt vegyen családi eseményeken? Sőt, "erőltetnék", hogy részt vegyen a testvére esküvőjén,ezzel kockáztatva, hogy esetleg bánt valakit, esetleg kárt okoz?! Ne hülyéskedjetek már!"


Már hogyne lennének ilyen szülők, a saját nagynéném is ilyen. A "kisfia", fizikailag 23 éves, 180 cm magas és 130 kg. Szellemileg 3 éves. Egy felnőtt férfi, egy kisgyerek gátlástalanságával. A saját anyjának nekimegy, ha éppen úgy érzi. A nagynéném szerint mindenki gonosz, undok, kegyetlen, stb. akin látja, hogy mondjuk megijed az ő kicsi fiától, amikor ordítva, hadonászva rohan az utcán. Természetesen viszik (vinnék) mindenhová, egy éttermet már feljelentett, mert megkérték, hogy még egyszer ne menjenek oda.

2023. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!