Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a párom...

Miért nem értik meg a párom szülei, hogy a másik autista gyereküket nem szabad elvinni rendezvényekre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre nagyon rosszindulatúnak hangzik ez a kérdés, de jó okom van rá, hogy ezt írtam. A párom testvére 24 éves, autista ès konkrétan egy időzített bomba. Volt olyan, hogy nàluk voltunk vendégségbe és valaki kimondott egy olyan szót, amiről neki rossz emlék jutott az eszébe ès konkrétan elkezdett toporzékolni, poharat a falhoz vágta.

Na most nyáron lesz az esküvőnk ès a párom, finoman közölte az anyjáéknak, hogy nem szeretné, hogy ott legyen a testvére. Na erre jött a sértődés, hogy a párom milyen gonosz ès, hogy minket jobban érdekel, hogy mások mit gondolnak ès kijelentették, hogy akkor ők se lesznek ott.

De miért nem lehet ez elfogadni? A nagynéném gyógypedagógus ès ő is mondta, hogy az autista embereket nem jó elvinni ilyen eseményre, mert felzaklatja őket a sok ember.

A párom mesélte, hogy az általános iskolai ballagásán is jelentetett rendezett. Aztán amikor középiskolában végzős volt elmentek egy keresztelőre ès ott is csinàlta a műsor, akkor a párom kijelentette, hogy nem mehet a szalagavatójára, erre a szülők meg megmondták, hogy akkor ők se mennek el. Így is lett. Se a szalagavatón se a középiskolai ballagásra nem mentek el.

Tényleg ennyire gonoszság ez tőlünk?



2023. jan. 15. 05:26
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/114 Darius- ***** válasza:
69%
unatkoznak, azt akartam, nem tudom mi vitt ra az utazasra, de tényleg :))
2023. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/114 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az esküvői helyzet nem lenyelése itt csak előrehozná pár évvel annak a kimondását, hogy ez a család ráment arra, hogy a szülők struccpolitikát játszva nevelték a fogyatékos gyereket, mintha egészséges lenne (hurcibálás, annak megengedése, hogy jelenetekkel égesse a testvérét) feláldozva érte az egészséges gyerek boldog gyerekkorát. Valószínűleg már évekkel a haláluk előtt leromlik annyira a fizikai állapotuk, hogy megpróbálják átpasszolni a gondozást a bátyra, aki a pocsék gyerekkori emlékek miatt nem szereti, nem kötődik annyira a testvéréhez, hogy meghozza érte azt az áldozatot, amit a szülők elvárnak. Emellett ha ott lesz a házastárs, saját gyerekek, necces lehetne még a legnagyobb testvéri szeretet mellett is egy felnőtt fizikumú, dührohamokra és kontrollvesztésre hajlamos egyént befogadni. Tehát már a szülők életében ki fog pattanni ez is. Ahogy unokák esetén felbukkan majd az is, hogy ők sem tudnak nagyszülőként teljes értékűen jelen lenni (unokavigyázás stb.) fokozva a fiuk sérelmeit. A vége az lesz, hogy lesz egy traumatizált, vélhetően lelkiismeretfurdalástól szenvedő ember, aki a saját családja gondját viseli, egy sértődött szülőpár, aki nem beszél az egyik gyerekével, és egy autista az otthonban, ahol vagy megszokik előbb-utóbb, vagy nagyon rossz lesz neki. Ez inkább azoknak lehet szomorú tanulság, akik most vannak abban a helyzetben, hogy nevelnek egy "speciálisabb" gyereket is, meg egy "hétköznapibbat." El kell gyászolni a társadalmi elvárásoknak megfelelő családképet, el kell fogadni, hogy a "más" gyerek az más, akire nem alkalmazhatók az elvárások (pl. hogy ott kell lennie minden sátoros ünnepen és eseményen) és az egészségeset sem lehet arra kényszeríteni, hogy mindent lenyeljen. Pl. az ő nagy eseményein ott kell lenni akkor is, ha emiatt pont a fogyatékkal élőnek kell áldozatot hoznia azon a szinten, hogy pár óráig más gondozza. Ha megoldhatatlan, akkor is egy szülő legalább legyen ott.
2023. jan. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/114 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szomorú kérdező, és kitartást kívánok nektek.


Nekem is néhány dologban ismerős a szitu, pl az én esküvőmön is voltak ilyesmi problémák, a távoli családtagjaimból néhány ember nem bír egyszerűen magával, ha alkohol kerül a képbe. Édesanyám erőltette, hogy hívjuk meg őket... Én még akkor ebben befolyásolható voltam, illetve szerettem volna azt is, hogy a távoli rokonokkal jobb kapcsolatom legyen.

Viszont jelenetet nem akartam az esküvőnkön, így kijelentettük, alkoholmentes lesz az esküvő.

Semmilyen alkoholos befolyásoltságot nem szeretnénk, felölünk jöhet gyerek, meg mindenki, de alkohol nem lehet.

Aha ja, nyilván hozott magával pálinkát, úgy berúgott mint az albán szamár, és jelenetet is rendezett. Olyan rossz volt így az esküvő, hogy fáj is visszagondolni rá.

Tehát nem! Ne eroltessetek magatokra, tapasztalatból mondom, nem éri meg. Milliókat adtunk ki egy olyan esküvőre, ami totálisan elvolt cseszve, és közepe-vége felé kikellett dobni az egyik rokonomat...

A legjobban az fáj, hogy nem tudok szépen erre visszagondolni. Nem jó rá emlékezni, pedig az egyik legboldogabb életeseményemnek kellett volna lennie.


A másik, a csúfolás olyan dolog miatt, amiről nem tehetsz.

Engem is végig csúfoltak az ovodában, meg az általánosban azért, mert cigány vagyok. Félig ugyan, de látszik rajtam.

Úgy, hogy totálisan normális családból származom ( egyetlenegy nem normális távoli rokonom van, akit említettem)

A szüleim tanult, diplomás emberek. Teljesen normálisan neveltek, jó anyagi helyzetben, hatalmas szeretetben.

Viszont csak a bőröm színe miatt, folyamatosan csúfoltak, oviban nem hívtak meg szülinapokra, szörnyen magányos gyermek voltam.

Alltalanos suliban meg is vertek sokszor a cigányságom miatt, apámnak és anyámnak sokszor gurult el a gyógyszere és mentek be a suliba, hogy mit tesznek a tanárok az érdekemben? Hát, elismerik a problémát, de tenni nem tettek semmit.

Aztán a középsuliban ez elmúlt, mert voltak más ciganygyerekek is ott, ezért nem voltam már olyan feltűnő.

De hát, mivel folyamatosan csúfoltak, én elhittem hogy velem van a baj, én egy rossz ember vagyok, cigány vagyok tehát értéktelen vagyok, és sokáig voltam depressziós emiatt, illetve sokszor fordult meg a fejemben az öngyilkosság gondolata is.

Egyszer meg is próbáltam, anyám vérnyomáscsökkentőjéből bevettem egy egész dobozzal. Nyilván utána már egyből megbántam, szóltam anyámnak, kimosták a gyomromat...

Aztán pszichiáterhez kellett járnom, utána pszichológushoz.

Jó sokáig jártam hozzá.

Közben persze a szüleim mindenben támogattak, de annó régen a csufolódást nem gondoltak olyan komolynak. Mármint a szüleim komoly gondnak vélték, de a csufoló gyerekek szülei nem gondolták hogy ez gond lenne.

Ez régen volt, nyilván azóta már összeszedtem magam. Azzal, hogy a cigányságom miatt elítélnek, viszont folyamatosan találkozom,

csak megtanultam ezeket kezelni.


Én megértem a vőlegényed, és téged. Nehéz helyzet ez, de ha jót akartok magatoknak, és néha azért kell, hogy önző légy, ragaszkodj ahhoz hogy ne jöjjön a tesó.

Ettől még lehet őt szeretni, nyilván ő se tehet arról hogy így született, ahogy tesód se tehetett a csufolásért, és én se tehetek arról hogy barna a bőröm. Viszont nem kívánom nektek azt, hogy rossz emlékként jelenjen meg az esküvőtök, mert beárnyékol mindent.

2023. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/114 anonim ***** válasza:
100%
Na végül mi lett?
nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!