Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a párom...

Miért nem értik meg a párom szülei, hogy a másik autista gyereküket nem szabad elvinni rendezvényekre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre nagyon rosszindulatúnak hangzik ez a kérdés, de jó okom van rá, hogy ezt írtam. A párom testvére 24 éves, autista ès konkrétan egy időzített bomba. Volt olyan, hogy nàluk voltunk vendégségbe és valaki kimondott egy olyan szót, amiről neki rossz emlék jutott az eszébe ès konkrétan elkezdett toporzékolni, poharat a falhoz vágta.

Na most nyáron lesz az esküvőnk ès a párom, finoman közölte az anyjáéknak, hogy nem szeretné, hogy ott legyen a testvére. Na erre jött a sértődés, hogy a párom milyen gonosz ès, hogy minket jobban érdekel, hogy mások mit gondolnak ès kijelentették, hogy akkor ők se lesznek ott.

De miért nem lehet ez elfogadni? A nagynéném gyógypedagógus ès ő is mondta, hogy az autista embereket nem jó elvinni ilyen eseményre, mert felzaklatja őket a sok ember.

A párom mesélte, hogy az általános iskolai ballagásán is jelentetett rendezett. Aztán amikor középiskolában végzős volt elmentek egy keresztelőre ès ott is csinàlta a műsor, akkor a párom kijelentette, hogy nem mehet a szalagavatójára, erre a szülők meg megmondták, hogy akkor ők se mennek el. Így is lett. Se a szalagavatón se a középiskolai ballagásra nem mentek el.

Tényleg ennyire gonoszság ez tőlünk?



2023. jan. 15. 05:26
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/114 A kérdező kommentje:
Bár az tény, hogy a páromnak már gyerekkorában hallgatnia kellett, hogy ha majd ők meghalnak, akkor neki kell őt gondoznia.
2023. jan. 15. 10:43
 52/114 anonim ***** válasza:
87%

Apám súlyos alkoholista volt. Elváltak. Elköltözött. Amúgy szerettük egymást, odafigyeltem rá, később szinte minden nap jött sétáltatni az unokáját.


De az esküvőmre nem hívtam meg. Nem mondtam meg neki, mert minden ünnepünk pokol volt miatta, berúgott, őrjöngött.

Az esküvőmet nem hagytam.


Utána a fényképpel együtt elmentünk hozzá és elmondtuk neki. Remegett a keze a megrendüléstől, hogy a váláson felül ( anyámat a haláláig szerette) , erről is ő tehet. De túltette magát. Amikor hozzánk jött unokázni, mindig tiszta volt, mert tudta, hogy akkor őt is elveszíti, s vele együtt engem is, végleg.


Az esküvőmön a 10 éves unokahúgaim voltak ott. Szóba sem került, hogy kisebbek jöhetnek. Klf korú kicsik voltak a rokonoknál, 1 évestől 4-5 éves korig. Senki sem tett szemrehányást. Megoldották.


Ha egy mentálisan beteg ember egyik tünete, hogy társaságban bizonytalan, hogy sokkot kap-e valamitől, ha zajok-fények-szavak sokkot válthatnaki nála, akkor mint felelős szülő/gondviselő köteles vagyok az ilyen helyzetektől őt megkímélni. Nemcsak a testvérének az élete legfontosabb ünnepére, a meghívott vendégekre való tekintettel, hanem a betegre való tekintettel.


Intelligencia, belátás kérdése, hogy nem. És igenis, a szülőnek mindkét gyerek szempontja fontos kell legyen! Oldják meg, hogy aznap felügyelet alatt legyen. Ne legyen ott az esküvőn.

2023. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/114 A kérdező kommentje:
51: Na jó én veled befejeztem. Rohadtul virít, hogy provokálni jöttél ide. Vagy fogalmad sincs, hogy milyen egy olyan autistával mint a sógorom vagy csak itt éled ki, hogy a másik emberbe bele tudj állni lehet közöd nincs a témához.
2023. jan. 15. 10:47
 54/114 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező! NEM kell gondoznia a párodnak az öccsét! Nem kötelessége!

Ha ő szeretne róla gondoskodni, az más tészta, de ne tegye azért, mert a szülei ezt elvárják, vagy mert bárki elvárja!

2023. jan. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/114 anonim ***** válasza:
92%
Jó lenne, ha a párod végre elfogadná azt a tényt, hogy a testvére fontosabb és minig is fontosabb lesz a szüleinek, mint ő.
2023. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/114 A kérdező kommentje:
55: Most eljátszod hogy ketten vagytok? 😂 Amúgy elolvastam par kérdést az autista témában, làtom nagyon aktív vagy 😂
2023. jan. 15. 11:10
 57/114 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező, többen is kommentelnek ide! Nyugi!

Tisztán látszik, hogy a kandúrod szégyelli a testvérét! A szülők is tudják,ezért mondták, hogy nem fognak menni az esküvőtökre!

Nem hiszem, hogy agresszív autista lenne a testvére. Ha az lenne, a szülők sem erőltetnék. Mindig eszedbe jut valami új infó, de csak miután már valaki leírta a kommentelők közül!

Amúgy felnőtt ember,aki az esküvőjére készül, azon gondolkozik, hogy őt csúfolták az iskolában a testvére miatt?! Érdekes! Igazuk van a szülőknek.

2023. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/114 anonim ***** válasza:
94%
55-ös vagyok! Eddig csak támogató kommenteket írtam, eddig. Én írtam a 13-as, 24-es, 28-as, 37-es üzeneteket is. Nem tudom, miből gondoltad, hogy az vagyok, aki bántó üzeneteket írt, de én ide többet nem írok.
2023. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/114 anonim ***** válasza:
90%

Én írtam a saját autizmusommal való tapasztalataimat.

Szerintem azt kellene megértetni a párod szüleivel, hogy senkinek sem jó, ha megy a tesó. Nektek nem jó, folyton aggódni kell, tesónak nem jó, ha kiborul, akkor az neki is rossz. Ez egy olyan helyzet, ami senkinek nem lenne jó, csak a szülők szeretnék tartani a látszatot. Meg kell mondani, hogy vagy jönnek, de akkor tekintettel rátok, és az autista testvérre, a tesó nélkül jönnek, vagy akkor ne jöjjenek, és akkor oké, ez nem az első ilyen húzásuk, de ez az utolsó, ilyen szülő-gyerek kapcsolat nem kell, itt vége, meg is szakad a kapcsolat.

2023. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/114 A kérdező kommentje:
59: Akkor elnézést kerek, félre erthettem valamit. Ez annak szólt, aki feljött ide provokálni. Arra nem volt képes, hogy érveljen. Milyen betegségben szedned a tesvere pontosan? Hogy szervezte meg az esküvőjét, hogy a tesvérnek jo legyen. Stb.
2023. jan. 15. 11:32
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!