Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a párom...

Miért nem értik meg a párom szülei, hogy a másik autista gyereküket nem szabad elvinni rendezvényekre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre nagyon rosszindulatúnak hangzik ez a kérdés, de jó okom van rá, hogy ezt írtam. A párom testvére 24 éves, autista ès konkrétan egy időzített bomba. Volt olyan, hogy nàluk voltunk vendégségbe és valaki kimondott egy olyan szót, amiről neki rossz emlék jutott az eszébe ès konkrétan elkezdett toporzékolni, poharat a falhoz vágta.

Na most nyáron lesz az esküvőnk ès a párom, finoman közölte az anyjáéknak, hogy nem szeretné, hogy ott legyen a testvére. Na erre jött a sértődés, hogy a párom milyen gonosz ès, hogy minket jobban érdekel, hogy mások mit gondolnak ès kijelentették, hogy akkor ők se lesznek ott.

De miért nem lehet ez elfogadni? A nagynéném gyógypedagógus ès ő is mondta, hogy az autista embereket nem jó elvinni ilyen eseményre, mert felzaklatja őket a sok ember.

A párom mesélte, hogy az általános iskolai ballagásán is jelentetett rendezett. Aztán amikor középiskolában végzős volt elmentek egy keresztelőre ès ott is csinàlta a műsor, akkor a párom kijelentette, hogy nem mehet a szalagavatójára, erre a szülők meg megmondták, hogy akkor ők se mennek el. Így is lett. Se a szalagavatón se a középiskolai ballagásra nem mentek el.

Tényleg ennyire gonoszság ez tőlünk?



2023. jan. 15. 05:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/114 anonim ***** válasza:
4%

Miért nem lehet olyanra csinálni a rendezvényt, ami NEKI IS JÓ?

Minden csak akarat kérdése. Aki nem akar alkalmazkodni, az nem fog.

Nagyon sajnálom a családot. Rossz értékeken alapul, akárhogy is nézem.

Nem kell velem egyetérteni, nyilván, kényelmesebb nemtörődömnek lenni és nem szembenézni azzal, hogy ez az élete, a testvére létezik és ő nem szereti ezt az embert. Ezzel nehéz szembenézni, de ez az igazság. Csak akkor azt nem értem, miért nem lehet ezt kimondani? Én vagyok az ál-empatikus, mert én szeretem az én testvéremet, és ki merem mondani, hogy alkalmazkodom hozzá és az igényeihez, ő pedig nem szereti az övét csak gondnak látja, amitől meg kell szabadulni? Ki hazudik itt, szerinted?

2023. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/114 anonim ***** válasza:
86%
19- te már annyira beletekeredtél a tesód örvényyébe, hogy nem is tudsz magadra úgy gondolni, mint önálló egyedre, csaki mint szimbiózisban létező, tesójával köldökzsinórral összekötött élőlényre. ÖNÁLLÓ akarattal, vágyakkal, igényekkel létező ember vagy, akinek mellesleg van egy beteg testvére. Nem neki kell alárandelni minden megmozdulásodat, ember !!!
2023. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/114 anonim ***** válasza:
9%
Önálló vágyam és akaratom, hogy a testvérem ott legyen :DDDD Most baszki, kihozod az egész sztoriból, hogy én vagyok a rossz ember? :D Szánalmas vagy.
2023. jan. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/114 anonim ***** válasza:
90%

21-es!

Azért, mert olyan beteg, hogy bekattan. A kérdezőéknek hadd legyen olyan esküvőjük, amilyet ŐK akarnak.

22-es ott a pont!

2023. jan. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/114 anonim ***** válasza:
4%

"Nagyon sokszor leégette a testvére gyerekkorában ès csúfoltàk is emiatt, amikor meg szólt a szüleinek csak annyit mondtak rá, hogy jaj nem kell velük foglalkozni. Oké, csak ezt egy kisgyerek mèg nem így fogja fel. Miután elköltözött évekig pszichológushoz kellett járnia."


Ezt olyan fura volt olvasni. Hany evesek vagytok kérdező ? Mi miatt csufoltak?

2023. jan. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/114 anonim ***** válasza:
16%
Nézzük másképp: van egy kerekesszékes testvéred, akivel csak a gond van, ha lépcsők vannak a rendezvényen. Hova tervezed az esküvődet? A 100 lépcsős templom tetejére a dombtetőre, mert onnan szebb a kilátás és jól mutat a képeken naplementében, vagy az akadálymentesített kis templomba a város közepén? Őszintén!
2023. jan. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/114 anonim ***** válasza:
87%

"Önálló vágyam és akaratom, hogy a testvérem ott legyen "

Ja... meg az a vágyad, hogy tönkrevágja életed nagy napját, mi??? Mert tönkre fogja, te is tudod. De a szeretet mindenekelőtt... Vagy mi a fene is ez..

2023. jan. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/114 anonim ***** válasza:
89%

26-os!

A kettő rohadtul nem ugyanaz! Egyébként sok templom akadálymentesített, ha magasan van. És a többség nem is vágyik templomi esküvőre.

És egy kerekesszékes ember meg egy autista nem is említhető egy lapon!

2023. jan. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/114 anonim ***** válasza:
7%

"A nagynéném gyógypedagógus ès ő is mondta, hogy az autista embereket nem jó elvinni ilyen eseményre, mert felzaklatja őket a sok ember."

Igen..? Ezt mondta volna? Érdekes!

2023. jan. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/114 anonim ***** válasza:
90%

Nem érdekelne a sértődés, tkp. nekünk tennének szívességet, de nem, nem jöhetne az autista öcsém.


Sőt, tovább megyek, én kerek-perec megmondtam, hogy senkit nem hívok meg, aki képtelen viselkedni ÉS 10 éven aluli.

Volt belőle balhé, de nem izgatott túlzottan, mert így legalább nem evett az ideg, hogy a piás rokon mikor kezd el minősíthetetlenül viselkedni, vagy a négyéves szétbrmolja-e a hisztivel a szertartást vagy sem.


Tudom, hogy nem minden négyéves ilyen, de az öcsém pl. még nyolcévesen is olyan sikítós hisztit képes volt kivágni a semmin, hogy az félelmetes.

2023. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!