Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a párom...

Miért nem értik meg a párom szülei, hogy a másik autista gyereküket nem szabad elvinni rendezvényekre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre nagyon rosszindulatúnak hangzik ez a kérdés, de jó okom van rá, hogy ezt írtam. A párom testvére 24 éves, autista ès konkrétan egy időzített bomba. Volt olyan, hogy nàluk voltunk vendégségbe és valaki kimondott egy olyan szót, amiről neki rossz emlék jutott az eszébe ès konkrétan elkezdett toporzékolni, poharat a falhoz vágta.

Na most nyáron lesz az esküvőnk ès a párom, finoman közölte az anyjáéknak, hogy nem szeretné, hogy ott legyen a testvére. Na erre jött a sértődés, hogy a párom milyen gonosz ès, hogy minket jobban érdekel, hogy mások mit gondolnak ès kijelentették, hogy akkor ők se lesznek ott.

De miért nem lehet ez elfogadni? A nagynéném gyógypedagógus ès ő is mondta, hogy az autista embereket nem jó elvinni ilyen eseményre, mert felzaklatja őket a sok ember.

A párom mesélte, hogy az általános iskolai ballagásán is jelentetett rendezett. Aztán amikor középiskolában végzős volt elmentek egy keresztelőre ès ott is csinàlta a műsor, akkor a párom kijelentette, hogy nem mehet a szalagavatójára, erre a szülők meg megmondták, hogy akkor ők se mennek el. Így is lett. Se a szalagavatón se a középiskolai ballagásra nem mentek el.

Tényleg ennyire gonoszság ez tőlünk?



2023. jan. 15. 05:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/114 A kérdező kommentje:
39: Miben ferdítek? Hallgatlak!
2023. jan. 15. 09:39
 42/114 anonim ***** válasza:
8%
Olvass vissza!
2023. jan. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/114 anonim ***** válasza:
94%

38-as: éktelen.😉

Van olyan verzió, kérdező, hogy az autista testvér aznap bármiben bármennyire részt vegyen? Egyébként mennyit ért a körülötte zajló dolgokból?

2023. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/114 A kérdező kommentje:

41: Elvileg tisztában van vele, hogy mi az az esküvő.

Az a baj, hogy egész nap sok ember venné körül + zene. Szóval nem hiszem.

2023. jan. 15. 09:54
 45/114 anonim ***** válasza:
81%

Itt az a baj, hogy vannak a szülők, akik azt akarják, hogy meglegyen a tökéletes család képe, és mind a két gyereküket telibe tojják ennek érdekében. Az egyik megéli, hogy a tesó a kedvenc, aki minden fontos eseményét vagy tönkreteszi, vagy nem is mennek el a szülők, a másik meg mindenhová el van rángatva, ami nem jó neki, és nem tudom mennyire van olyan állapotot, de ha olyan állapotban van se tudna jó kapcsolatban lenni a tesóval, mert a szülők szétverték az egészet.

Én is autista vagyok, és tapasztalatból mondom, nem tudsz úgy esküvőt szervezni, hogy az ne zaklasson fel. Csak nálam ez kimerül abban, hogy tikkel az egyik szemem, elvonulok mondjuk a mosdóban, ami csendes, vagy hamar lelépek. De nem mindenki van ilyen állapotban, a bizonyos testvért sem, ha úgy beszélnünk róla, hogy a szülők viszik.

Basszus, autizmusról beszélünk, nagyon életerő emberenként, sok minden triggerelhet. Engem speciel bizonyos hangok, bizonyos érintések, erős illatok, fura állagú ételek, bizonyos fények, amik egy ilyen helyzetben szóba jöhetnek. Erre nem tudsz figyelni esküvő szervezéskod úgy, hogy az igényeid is teljesüljenek. Ráadásul hiába csinálod meg az alapból zene és fény mentes esküvőt, akkor is előfordulhat, hogy, csak hogy saját példát hozzák, valaki elsétál mögöttem, közben éppen súrolja a vállamat, és kiborít. Oké, én nem úgy reagálok, mint a kérdező párjának a testvére, de nekem se jó érzés, attól még, hogy nekem nem lesz nagyon durva meltdown-om. Na meg mind a nyolcvan meghívott nem is tud arra figyelni, hogy van xy, akivel ez meg ez van, lehet nem is tudja mindenki, hogy kiről van szó, mert mondjuk a kérdező egyik barátja miért ismerné a kérdező párjának a tesóját.

Azért meg aztán tényleg nincs értelme meghívni, hogy a pár aggódjon, hogy mikor lesz baj, aztán ha megtörténik, tönkre is van téve az egész, a vendégek sokkolva legyenek, ha baj történik, a tesó meg ott legyen egy csomó olyan inger között, ami neki teher, nem tudja kezelni. Ennek most komolyan, mi értelme van?

2023. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/114 A kérdező kommentje:
46: Tisztában vagyunk ezzel is. Nyilván majd, akkor ezt meg kell oldanunk valahogy, de most itt nem erről van szó.
2023. jan. 15. 10:23
 47/114 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!

Ez a TI nagy napotok lesz, hívjatok meg olyanokat akikkel szeretnétek ünnepelni.

Ha a tesóját nem akarjátok meghívni, mert szerintetek nem oda való teljesen rendben van. Ez a TI döntésetek kell, hogy legyen.

A szülőktől pedig azt kell elfogadni, hogy a meghívás ellenére nem akarnak menni. Ez meg legyen az Ő döntésük.

Ha ők nem képesek tiszteletben tartani a TI döntéseteket a meghívottakkal kapcsolatban akkor főjjenek a saját levükben és fujtassák a saját igazukat.

Elhiszem, hogy a vőlegényednek a visszautasításuk rosszul esik, de ez a szülőknek sokkal rosszabb lesz utólag, mint neki.

Hiszen a párodnak eszébe jut néha az, hogy "de jó lenne ha itt lennének" majd élvezi tovább az ünnepséget. Míg a szülők egész nap rátok gondolnak és szídnak titeket, hogy mekkora köcsögök vagytok. De! Ugyanezt csinálnák akkor is ha ott lennének.

Szerintem érdemes lenne egy időre jegelni a témát. Ha akarnak menni úgyis ott lesznek. Ha meg nem az is jelent valamit.

2023. jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/114 anonim ***** válasza:
87%

36-os, és őszintén, engem miért kellene érdekeljen, hogy a szüleim nem tudták, hogy autista lesz?


Ismétlem: nem én kértem testvért, innentől kezdve nem az én dolgom gondozni őt, bocs. Arra ott vannak a szülők, és tudom, hogy nem élnek örökké, éppen ezért még életükben oldják meg a tesó ellátását - nem úgy!, hogy rám passzolják.


Monduk én spec. külföldön élek elég hosszú ideje, itt van a családom, munkám, karrierem, szóval nekem a hazaköltözés semmilyen okból nem lenne opció.

2023. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/114 anonim ***** válasza:
88%

46os, ez nem igaz.


Senki sem kötelezheti a másik családtagot, hogy a saját jólétét és családjának megélhetését vagy biztonságát veszélyeztető "gondozási feladatot" vállaljon el.


Az agresszív autista az bőven kimeríti a közveszélyesség fogalmát, így a kérdező dönti el, hogy kiteszi-e ennek a feleségét, gyerekét vagy sem.

2023. jan. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/114 anonim ***** válasza:
13%

Majd bedugják egy intézetbe és fizetik rá a havi díjat és annyi. Mivel nem szereti, sőt, el sem viseli, ez lesz a vége szegénynek. A szülei legalább szeretik, ameddig még élnek. Ennyi jutott neki a családból.


Az pedig, hogy az egyik válaszadó foglalkozott autistákkal és úgy fogalmaz, hogy van, amelyik "aljas", az mindent elmond arról is, hogy nem neki való volt az a munkahely.

2023. jan. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!